Tak jak se vám mrzne? (zamčeno, je léto)(unlock-mrzne)

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#211 Příspěvek od Celeron »

Já nevím, co jim to ten meteoradar vlastně ukazuje. Jestli déšť, tak lže, jestli vzdušnou vlhkost, tak je to k prdu. 27.5. po 22 hodině jsme byli v zelený a ani kapka. A den či dva před tím dokonce v červený a taky ani ťuk.

A propo, druhá sklenice okurek. Meruňky jsou už jak velký vlašský ořechy a jestli je nerozmlátěj kroupy a nebo neuschnou stromy, tak jich bude konečně letos po mnoha letech asi dost. Jak jsou na tom mý oblíbený mirabelky na výrobu kořalky jsem ještě nekontroloval.
Naposledy upravil(a) Celeron dne 29 kvě 2018, 17:20, celkem upraveno 1 x.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#212 Příspěvek od p32 »

U vás nic, ale kolem osmé to dojde sem a konosuke bude taky sušit. :lol:

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#213 Příspěvek od sinclair »

Tady jako vždy jenom zahuhlalo, 5x blesklo a hovno hovno, mladá pani :D

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#214 Příspěvek od lesana87 »

Celeron píše:Jestli déšť, tak lže
Já myslím, že nelže, jen vidí i srážky, který nedopadnou na zem. Nahoře je vlhko a zima, tak tam začne pršet, ale jak kapky cestujou dolu, narazí na suchej horkej vzduch stoupající z rozpálený země a znovu se vypaří.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#215 Příspěvek od p32 »

Tak tady nic, jen další 4 kg třešní. :lol:

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#216 Příspěvek od Hubert_79 »

Nám se to taky vyhýbá... Všude podle radaru leje a u nás prd. Vypozoroval jsem, že když jsem doma, tak neleje a pokud bych byl někde na výletě, tak bude lejt jak z konve.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Atlan
Příspěvky: 4499
Registrován: 10 kvě 2004, 02:00
Bydliště: Košice

#217 Příspěvek od Atlan »

Merunky, aby to nebolo ako kazdy rok.
Bud pomrznu kvety, alebo je sucho a opadaju plody, alebo tesne pred obranim pride ked nie burka aspon vietor a obije ich.
Tak ze strom mam ale plody nikde.
Ringloty ten isty scenar.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#218 Příspěvek od ZdenekHQ »

Všimněte si rozmístění těch CG+ blesků, kterým se občas říká "blesk z čistého nebe" (záleží, kudy se proplazí) a který jsou daleko silnější než CG-

To je přesně to, co jsem kdysi zažil. Bouřka daleko a najednou rána.

Oni se samozřejmě vyskytují i uvnitř bouřky, ale už nebývají tak silný, jako ten první...
Přílohy
blesky_cg.png
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#219 Příspěvek od Celeron »

Je 16 hodin, podle zelenýho až růžovýho meteoradaru má u nás už 3 hodiny immer wieder pršet. No nakapalo do souvisle vlhký ulice před barákem. V 200 l sudu z celý střechy přibylo cca 1 cm. Venku je jen 22 stupňů a tak pochybuju, že ten déšť uschnul, jak tu psala Lesana. Spíš ten meteoradar zobrazuje jen zbožná přání.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#220 Příspěvek od p32 »

Je to dobrý, ráno jsem natrhal pár kilo černých třešní a zítra by mělo na neděli sprchnout. Tedy na 100% určitě, ale nikdo neví kde. :lol:

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#221 Příspěvek od ZdenekHQ »

Ve tři mračno jak blázen mým směrem, hřmění v dálce, tak jsem všechno povypínal a jednoduše usnul.

Ve čtyři a něco jsem zkontroloval, co se stalo - je tady sucho, ani lístek se nehne. Jen kočka přišla dom, načež následovalo asi 10 kapek na decimetr čtvereční. Už to zase uschlo. Začnu věřit spíš jí...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#222 Příspěvek od starecd »

Tady popršelo celkem dost.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#223 Příspěvek od xsc »

Celeron píše:Je 16 hodin, podle zelenýho až růžovýho meteoradaru má u nás už 3 hodiny immer wieder pršet. No nakapalo do souvisle vlhký ulice před barákem. V 200 l sudu z celý střechy přibylo cca 1 cm. Venku je jen 22 stupňů a tak pochybuju, že ten déšť uschnul, jak tu psala Lesana. Spíš ten meteoradar zobrazuje jen zbožná přání.
Radar má mizerné rozlišení, takže po ploše průměruje. Klidně mohlo pršet o 5km vedle. Ve středu bouřka na východě Prahy vyplavila nemocnici, v centru pršelo 5 minut a na západě ani nekáplo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#224 Příspěvek od Celeron »

Když jsme u toho meteoradaru.cz v hlavičce píšou, že v květnu spouští novou síť a jestli se chci kouknout. No květen je fuč a zatím se mi nikdy nepovedlo tam něco najít. Chodí jim to vůbec?
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#225 Příspěvek od xsc »

Netuším. ČHMÚ má dva radary, ty mu stačí a nevím, že by se to mělo rozšiřovat. Pak tu byl ještě nějaký soukromník, ale čert ví, jak to s ním je. Jediné, co je u ČHMÚ nové, je , že dává snímky častěji a s krátkodobou prognózou (ne moc funkční).

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“