balíčky z Číny s DPH

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#211 Příspěvek od lesana87 »

Když mu to chodilo normálně do schránky, tak to žádné sledovací číslo mít nebude, maximálně to, co končí v Číně na letišti.

Uživatelský avatar
dvorak
Příspěvky: 1887
Registrován: 25 dub 2013, 02:00
Bydliště: Dvůr Králové n.L.

#212 Příspěvek od dvorak »

No právě, to chodilo jako obyčejný dopis bez jakehokoliv označení.
Pouze v potvrzené objednávce je číslo položky ID.
Já to spíš myslím tak, že pošta to nehce doručovat a někde to u nuich leží, povinnost dát mi písemné upozornění asi nemají, když to není doporučeně.
Naposledy upravil(a) dvorak dne 26 bře 2020, 19:43, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#213 Příspěvek od tomasjedno »

Mně z Alíka chodily věci z půlky se sledováním až do doručení (s vhozením do schránky, pokud se to vešlo).

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#214 Příspěvek od Hubert_79 »

[interní drb]Prý v Číně leží asi 1,5 mil zásilek pro ČR. Do ČR z Číny nic nechodí, není letecké spojení. Stejně tak z ČR se do Číny (ale nejen) nic poštou poslat nedá, není garance převzetí druhou stranou.[/interní drb]
tomasjedno píše:Mně z Alíka chodily věci z půlky se sledováním
Číslo začínalo písmenem L a končilo CN. Obyčejná zásilka se sledováním.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#215 Příspěvek od rnbw »

Nechodi to nahodou lodou? Mesiac sa mi zda na lietadlo dost dlho :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#216 Příspěvek od Hubert_79 »

Těžko říci. tohle nevím. Ale jestli se s tím lítá třeba jednou týdně, pak to leží někde na překládce a čeká než jede kamion... Pak se to musí vytřídit na uzlu. No a to jde jen ručně, dešifrovat ty jejich blechy je pakárna.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#217 Příspěvek od termit256 »

Lodi to trva mnohem dyl. Jede to vzdy letecky. Objednas vec, pocitej 2-3 dny nez to rejzak odesle, 2-3 dny nez to dojde na letiste, 2-3 dny nez to odleti na nejaky velky dopravni hub v evrope, 2-3dny nez do dojde do CR, 14dnu nez to zprocesuje nase slavna posta120 a 2-3 dny nez to dojde k tobe z Prahy. A mas hned mesic i v pripade ze se to nikde nezadrhne. Obcas objednavam veci kde muzu hodne podrobne trasovat zasilku, tak mam prehled jak dlouho co trva.
Lodi je to se vsemi cavyky v pristavech a podobnou byrokracii minimalne 2 mesice kdyz mas velke stesti.

Uživatelský avatar
PeteBurns
Zablokován
Zablokován
Příspěvky: 2576
Registrován: 08 říj 2007, 02:00

#218 Příspěvek od PeteBurns »

Problem sa v poslednej dobe castejsie vyskytol s tym, ze smejdi cinski potvrdili odoslanie, oznamili tracking number, samozrejme funkcny, ale po dvoch tyzdnoch zrazu pozeram, ze zasielka stornovana - samozrejme peniaze su hned naspat, problem je v tom, ze ak by som to nesledoval sam, tak cakam aj dva mesiace zbytocne, nie dva tyzdne... Aliexpress je nastastie ustretovy a netreba cakat na konecny termin dorucenia, co je obvykle dva mesiace, uz niekolkokrat mi hned uznali otvoreny spor uz po tyzdni-dvoch, takze som mohol uspesne objednat inde. Ktovie, aky je skutocny dovod, momentalne by mali byt sklady preplnene, nie prazdne :)
K tej platbe kartou a ich zabezpecenie u nich len tolko, ze tam kupujem uz dlhe roky, mam nie stovku, ale tisicku transakcii, mam tam ulozene dve karty a nikdy nebol ani len naznak zneuzitia alebo podobny problem, limit nemam znizeny ani nic podobne ani na jednej z nich, takze ja osobne by som to nejako tragicky nevidel :) A ako bolo spomenute, v pripade podvodu banka uznala nevinu a peniaze vratila, oni maju uplne ine moznosti vymahania ako bezny clovek...

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#219 Příspěvek od scorpions-cz »

Zdravím. Dá se nějak blíže dohledat zásilka, která je podle sledování dopravy, už více než týden v ČR.
"Your parcel has arrived in the country of destination. "
Díky.

Uživatelský avatar
vasekpetr1
Příspěvky: 802
Registrován: 20 čer 2005, 02:00
Bydliště: Hospoda u Třebíče

#220 Příspěvek od vasekpetr1 »

Na Ali ve sledování zásilky stejná zpráva jako máš ty, na tom odkazu pro sledování zásilek České pošty jsem měl stejné info, že zásilka byla převzata do přepravy, ale dál žádný pohyb. Na spodní straně stránky České Pošty je tlačítko reklamování zásilky, po jeho stisknutí se objevilo tel. číslo, kam zavolat. Brnkl jsem tam a slečna odpověděla, že je nás nešťastníků víc, že kontejner z Belgie se ztratil, tak jsem to napsal prodejci a během dne přišlo vyrozumnění, že ztrátu potvrzují a vrátí peníze na účet. Vystavil jsem novou objednávku a během dvou dnů jsem měl peníze z první zpackané objednávky zpět na účtu. Druhý balíček tento týden zdárně dorazil.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#221 Příspěvek od termit256 »

Visi to s nejvetsi pravdepodobnosti na poste 120 v Praze. To je nejvetsi brzda. Zalezi cim to poslou, Nekdy se da zjistit cislo ktere zasilce pridelila nase posta (asi aby byl vetsi zmatek si to precislovavaji) a pak je videt jak a kde to putuje po CR. Typcky to jde z hubu ve Vidni nekam do Hodonina, pak do Prahy a nasledne k tobe. Obcas se stane, ze matlaci na poste zadaji do sveho systemu to Cinske cislo, pak to putuje mezi depy tam a zpet nez to nekdo vyresi apod. Proste bordel.

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#222 Příspěvek od dred »

Balíček je od včera doma - na sledovani žiadny pohyb od expedovania z nejakého CN skladu, naša pošta aj napriek doručeniu žiadny záznam :twisted:

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#223 Příspěvek od PotPalo »

Asi pred mesiacom som objednával dve veci na aliexpress z Číny. Obe so sledovacím číslom. Jedna prišla minulý piatok, sledovanie zásielky fungovalo. O druhej žiadne info, sledovanie podľa podacieho čísla vôbec nefunguje. Tak teraz neviem, či ju vôbec poslali.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#224 Příspěvek od scorpions-cz »

Taky mi dnes přišla jedna drobnost domů, která podle sledování měla být ještě v Číně :lol:
Tak když jsem to sledovací číslo zadal do systému ČP tak mi to vyskočilo toto:
25.3.2020-Odeslání zásilky do České republiky.
Tak to snad dorazí?
(nenapadlo mě hned zadat to původní číslo do sledování ČP)
:lol:

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#225 Příspěvek od scorpions-cz »

Zdravím. Jeden Číňan chce po mně platbu přes western Union. Má s tím někdo zkušenost? Musím někde zakládat účet? Díky za info.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“