Schéma, návod na slušný NF generátor pulzů. Nemáte někdo?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#226 Příspěvek od Cust »

k to mu pin 11 - nech ho v luftě!! (stačí odpájet jen ten odpor co k němu přivádí napětí)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#227 Příspěvek od Jenys »

Cust píše:k to mu pin 11 - nech ho v luftě!! (stačí odpájet jen ten odpor co k němu přivádí napětí)
Jdu to vyzkoušet :wink:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#228 Příspěvek od Jenys »

Cust píše:k to mu pin 11 - nech ho v luftě!! (stačí odpájet jen ten odpor co k němu přivádí napětí)
Nene, ani to nepomáhá, ten zákmit tam prostě je furt, jak starej Hurt .... do pr*ele. Když to ještě dám na GND, tak zmizí i sinus a na -10V je to netečné.

Docela mě to pěkně štve, já bych radši dělal něco úplně jiného, spíš tu mechanickou část a tady se s tím bezvýsledně babrám a nic :cry: To mě nějak nebaví, ach jo :(

Nemáte nějaký ještě jiný nápadík :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#229 Příspěvek od Cust »

a co ty piny 13 a 14, viz. PavelFF?

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#230 Příspěvek od Jenys »

Cust píše:a co ty piny 13 a 14, viz. PavelFF?
Nějak nerozumím, jak to myslí Pavel s těmi 13 a 14, já to mám s tím tranzistorem a už jsem ho při experimentování odpravil. Jinak je to takhle navržené z KTE. Nechápu co je to zač 10, o které tam mluví, co je to za 10, k čemu se to vztahuje :?:

Já jsem ref pin 10 odpojil a nic se nemění, zákmit tam je stále, tak co už pro to udělat více, snad veliké kladivo :wink:

Jo a omyl, když jsem spojil pin 11 s GND, tak se jen přesunul a snížil zákmit z plusu na mínus půlvlnu a obráceně. Ale proč jsou zákmity a jak je odstranit z toho IO 1 :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#231 Příspěvek od Cust »

no tak ten tranzistor by měl být co nejblíže těm pinům...

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#232 Příspěvek od Jenys »

Chlapi, vy takový fachmajstři Bastlíři...že by jste nevěděli co s tím, než do toho praštím tím kladivem :?: Přeci nás ta sviňa zákmit nepřečůrá, s tím musí jít něco udělat. Už jsem odpojil i pin 8, dával jsem na něj elit proti -10V jako je to u R7, nic :cry:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#233 Příspěvek od Cust »

zkus ten obvod zapojit podle katalogového zapojení a uvdíš jestli to tam bude nebo ne ...
možná to prostě odstranit nejde, je to třeba vlastnost
to by se pak rovnalo snaze jednonohého naučit chodit bez berlí :-)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#234 Příspěvek od Jenys »

Cust píše:no tak ten tranzistor by měl být co nejblíže těm pinům...
No on je celkem blízko, tak jak to je na tom plošňáku co navrhli pro KTE. Já jsem v minulých příspěvcích psal, že jsem i zkrátil nožičky na minimum a také to nepomohlo. Blíž už to nedostanu, to by se musel předělat ten plošňák. Kdybych věděl, že to pomůže, snad bych se dokopal to i předělat, ale kde je záruka, že to zase nebude stejné :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#235 Příspěvek od Jenys »

Cust píše:zkus ten obvod zapojit podle katalogového zapojení a uvdíš jestli to tam bude nebo ne ...
možná to prostě odstranit nejde, je to třeba vlastnost
to by se pak rovnalo snaze jednonohého naučit chodit bez berlí :-)
No jo, to mě už také napadlo, že se tu s něčím pachtím a ono s tím nejde nic udělat, ale o něčem takovém v tom návodu na generátor nepíší. Jo kdyby se o tom někdo zmínil....tak už na to dávno kašlu a holt bych s tím při měření musel počítat. To myslíš udělat na jiné destičce, nebo to bastlit do tohohle :?:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#236 Příspěvek od Cust »

na bastlení používám kontaktní nepájivý pole
jen se tam nastrkají součástky a ty pak jdou zase bez poškození vytáhnout, chybějící propoje se realizují nastrkáním drátků ...
ale pokud nic takového nevlastníš, tak to bude složitější

např. tohle:
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=661-183

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#237 Příspěvek od Jenys »

Cust píše:na bastlení používám kontaktní nepájivý pole
jen se tam nastrkají součástky a ty pak jdou zase bez poškození vytáhnout, chybějící propoje se realizují nastrkáním drátků ...
ale pokud nic takového nevlastníš, tak to bude složitější

např. tohle:
http://www.gme.cz/cz/index.php?page=pro ... il=661-183
Hm, tak to nemám. Nevím,zda by to nemělo smysl si něco takového pořídit, možná, že ano, na případné jiné bastlení.
Ale pokud by to nepřineslo kýžený výsledek, tak jestli bych neměl radši přemýšlet o jiném generátoru i když tenhle už mám dost hotový a i ty investice, achjo, to jsem nečekal takový podraz :cry:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#238 Příspěvek od Cust »

nebuď smutný a ber to jako výzvu...
kup pole, pár součástek, na netu pohledej několik schémat a bastli a bastli a bastli - nejlepší hodíš na tišťák a do krabice

Ani Henri Ford neměl první auto bez much :-)

navíc to má i výhody v tom, že tě manželka půl roku neuvidí v hospodě a bude spokojená :-)

masar
Příspěvky: 12295
Registrován: 03 pro 2005, 01:00

#239 Příspěvek od masar »

Zkus na zvláštní destičce zbastlit datasheetové schéma s tímto obvodem při dodržení všech zjištěných zásad (krátké přívody, minimální kapacity spojů), stačí bez potenciometru, jen s pevnými hodnotami pro kmitočet kolem 100kHz a bez připojení vývodu 11 a bez spínače S1. Pak se osciloskopem podívej na výstup. Když tam ty zákmity budou, pak se s tím asi nebude dát nic dělat.
Symetrické napájení obvodu je pouze relativní a pokud je dobře provedeno (z hlediska tvrdosti a filtrace), nemělo by mít na funkci vliv. :wink:

A k tomu nepájivému poli: V tomhle případě bych ho příliš nedoporučoval právě pro relativně vysoké kapacity spojů. Raději nějakého malého pavouka. :wink:
Přílohy
xr2206.gif
(20.02 KiB) Staženo 42 x

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#240 Příspěvek od Jenys »

Cust píše:nebuď smutný a ber to jako výzvu...
kup pole, pár součástek, na netu pohledej několik schémat a bastli a bastli a bastli - nejlepší hodíš na tišťák a do krabice

Ani Henri Ford neměl první auto bez much :-)

navíc to má i výhody v tom, že tě manželka půl roku neuvidí v hospodě a bude spokojená :-)
Tak s manželkou to není problém :lol: naštěstí jí už nemám :D no a do hospody nemusím, smrdí to tam kouřem :lol:

No jo, bez zkoušení a tvoření nic není, to je fakt....ale já nejsem asi ten správný bastlíř...jak se mi nedaří, odrazuje mě to. Já mám rád, když můžu dělat takové věci co fungují, aspoň skoro na poprvé. Radši tvořím rukama než hlavou :wink:

Koukal jsem na to základní zapojení co je tady : http://bp2.blogger.com/_BQac7gcHPK0/Rjy ... ator-1.jpg

Je to sice neasymetrické a celkem jednoduché, ani bych na zkoušení nemusel dělat ten konec, no uvidím, nějaké součástky mám a uviděl bych co a jak. Jen to, že, "a to dobré hodíš na plošňák", hihi, to se nejdřív musím naučit v Eaglu, ještě jsem to nikdy nedělal :roll:
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Odpovědět

Zpět na „Poradna“