Výber jazdenky

Vše, co se týká elektroniky v automobilech, motocyklech a jiných samohybech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#226 Příspěvek od EKKAR »

A jak umí pískat i jen napůl vylágrovaný ložisko napínací kladky drážkovýho řemenu, to je teprve na dlouhý povídání ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#227 Příspěvek od Duvsan »

Napínacia kladka a vodná pumpa sú vymenené. Ale údajne haťapky takto bzučia. Ak už zostal len alternátor, tak to asi dám za pokus. Nech je to načisto. Ale bojím, škoda meniť dobré. Síce ona vraj s chosnom chodí.
Kamarátovi som už napísal.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#228 Příspěvek od keemo »

EKKAR píše:A jak umí pískat i jen napůl vylágrovaný ložisko napínací kladky drážkovýho řemenu, to je teprve na dlouhý povídání ...
Jo to znam, u nasi prace bydli nejaka silnejsi blondyna a asi je hlucha nebo blba- ma stare naftove Polo a tam remen nebo kladka rve ze by vzbudila i mrtveho a to jsem slysel uz leccos... jezdi s timhle rvanim uz asi rok a pul... minule jela kolem me na prechodu a reknu vam ze bych snesl i spunty do usi. baba pitoma...asi ji strcim za sterac listecek....

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#229 Příspěvek od Duvsan »

Čo súdite?
https://www.autobazar.eu/opel-astra-16- ... 51786.html

Inak ak by niekomu ležal spálený alternátor z Fabie, alebo by požičal na vyskúšanie, potešil by. Vysoliť 170€ za nič je trochu priveľa. Nitra a okolie.

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#230 Příspěvek od helios »

Nemusí ťa to tak veľa stáť. Vymeň si ložiská sám, mne to trvalo cca hodinu a to som sa fakt neponáhľal. Asi najviac roboty je altík vybrať a potom znova namontovať, rozborku a zborku altíku by mal zvládnuť každý domáci kutil. :)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#231 Příspěvek od Duvsan »

A na stiahnutie ložísk nepotrebujem sťahovák? Nie sú tam nalisované? Nerád by som po tom klepal kladivom.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#232 Příspěvek od EKKAR »

A jak myslíš, že sundavají ložiska v 9 servisech z 10? Mají nejčastějc vidličku vybroušenou z kusu pásovice, tu zastrčí za ložisko namačknutý na hřídel - a buší do ní když ne rovnou kladivem, tak tvrdým plastikem obalenou paličkou ... Servisáka používajícího opravdickej 3-packovej stahovák jsem viděl 1x v životě - když k nebožtíkovi tátovi přišel melouchář (!!!) měnit ložiska na starý Super Tatramatce původně z majetku jeho druhý manželky ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#233 Příspěvek od Duvsan »

Opravuje autá a nemá blbý sťahovák? Ešteže má to kladivo. Osku rozťape a nové ložisko dlho nevydrží. Fuj

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#234 Příspěvek od EKKAR »

Holt jseš ještě mladej a moc jsi toho nezažil. Servisy přeci neopravujou nic tak dokonale proto, aby je to přežilo, ale aby se to co nejdřív po skončení záruky zas po*ralo a oni to mohli "opravovat" znovu - respektive aby to majitele donutilo "konečně ten víc jak dva roky starej křáp" vyhodit a jít si koupit novej ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#235 Příspěvek od Duvsan »

Máš recht.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#236 Příspěvek od Duvsan »

Neponáhľam sa s kúpou, ale pozerám. Bol v ponuke pekný Golf V, už je preč, Fábia nápodobne. Ja kým sa rozkývem...
Provokuje ma BMW Rad 3 Compact 316 ti. Asi by sa mi v ňom fajn sedelo a vozilo. Ako je to s dielmi a servisom v porovnaní s Fábiou? Brzdy, tyčky, čapy, ložislá v náprave a tak.
Dík
Ale už dosť tam visí, čo asi nie je dobré.
Tiež ma zaujala Škoda Octavia 1.8 T Elegance, ale to vyzerá podozrivo.

Uživatelský avatar
denis15
Příspěvky: 641
Registrován: 21 čer 2005, 02:00
Bydliště: Opava

#237 Příspěvek od denis15 »

Na SDI mi kňučí (to je ten správný výraz) altík od koupě. Ani mi to nepřišlo divné, dokud jsem nedojel na výměnu oleje a je ten zvuk zarazil. Původce zvuku byl evidentní, protože při vypnutí motoru zvuk měl "dojezd" :D . Kňučí to už 45tkm a nic se nemění, ale je fakt, že i u traktoru už mi to začíná vadit, tak asi pořeším.
K tomu Opelu - pokud neudělali těžký upgrade motoru tak 1,6 16V je na netu dost propíraný a kolega na Vectra 2 generace 1,6 16V projel i boty..... Ale fakt netuším, jestli se to týká i novějších modelů.

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#238 Příspěvek od pepik9 »

Jestli máš Fabii, která ti nerezne a nežere olej, tak si jí nech. Říká se, že první Fabie po vychytání dětskejch nemocí je takovej malej českej mercedes, z hlediska kvality. Z toho, co jsi tady linkoval to vypadá, že bys koupil nejpíš poloviční vrak. 16 stránek o ničem.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#239 Příspěvek od Duvsan »

Tá Astra nemá ASR a také niečo chcem. A tiež klimatizáciu.
16 stránek o ničem pro tebe, pre mňa to bola škola a môžete sem odkazovať prípadných ďalších "pacientov".
Skúsim nejak lokalizovať zdroj toho zvuku a ak to vydá na ten altík, tak doň dám, ďalšie možnosti už asi nie sú.
Teraz ma ale serie niečo iné. Občas - po štarte - mi asi vynecháva valec. A potom zase ide. Takže najprv sviečky, cievka, poznáte. Len nech za tým nie je ten valec.
Navyše, keďže to auto bolo celé rozobraté a okrem strechy prestriekané, tak ma napadá, či to nie je búračka. Ale to sa motora netýka, ten je z inej búračky, tá to dostala dozadu.
Sorráč, zas kecám.

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#240 Příspěvek od Duvsan »

Prečo asi nik nechce túto Audinu? Všimnite si cencúle visiace z prahov. Tie motory sú až taká hrôza?

Odpovědět

Zpět na „Auto - Moto technika“