Elektromobily

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#241 Příspěvek od TAKJAN »

Čtu těch autofór moc. Pak v tom mám bordel.

Uživatelský avatar
kevin_mitnick
Příspěvky: 1724
Registrován: 20 kvě 2007, 02:00

#242 Příspěvek od kevin_mitnick »

Celeron píše: Boha jeho, to je ekonomická výroba vodíku? Nejdřív za stovky miliard postavit reaktor 4 generace? Umíš prostý kupecký počty? :roll:
Z fyzikalniho principu by byl takovy reaktor mensi, lehci (tim i levnejsi) a bezpecnejsi nez soucasne reaktory. V jaderne energetice jsme se dostali po mirne vylepsenou parni elektrarnu, kde misto uhli pod kotlem topime Uranem. Nove generace reaktoru muzou byt mensi a levnejsi. Ale stavbu reaktoru 2. - 4. generace uz leta blokuji nesmyslne zakony protlacene zelenymi lobbysty protoze jadro je fuj a vsechny nas spasi dokonale zelena dotovana elektrika z vrtuli, solarni nesmysly a pole oseta repkou...

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#243 Příspěvek od p32 »

Ale je to jen a jen pouhá teorie, že? Kdyby to mělo praktický smysl, tak už by napodobeninu vyráběli i číňani. :lol:

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#244 Příspěvek od Celeron »

Ono i s těma vodíkovejma článkama to není žádná výhra. Je to taky neudržitelný a ekonomicky neřešitelný, protože na světě není dost platiny. A bohužel jí tam musí být dost, koloidní na to nestačí.
Je mi líto, ale většina lidí si stále nedovede přiznat, že tahle civilizace bude energeticky v dohledný době v pudeli a všecko, co se teď děje je jen oddalovaní okamžiku, kdy ten průser nastane.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#245 Příspěvek od TAKJAN »

Ta je prdeli dávno a ne energeticky, takže nějaké starosti s energií jsou bohužel zbytečné. A elektromobily jsou kravina, ať se diskutuje jak chce.
Zajímavé, že auta i elektro mne baví, ale společně neskutečně prudí.

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#246 Příspěvek od tomasjedno »

Celeron píše:Je mi líto, ale většina lidí si stále nedovede přiznat, že tahle civilizace bude energeticky v dohledný době v pudeli a všecko, co se teď děje je jen oddalovaní okamžiku, kdy ten průser nastane.
Je mi líto, ale většina lidí si stále nedovede přiznat, že v dohledný době umřou a všecko, co dělají pro své zdraví je jen oddalovaní okamžiku, kdy ten průser nastane.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#247 Příspěvek od p32 »

Buďte oba v klidu. Letí na nás velkej šutr, co nás zasáhne a život na Zemi zlikviduje. Bude tady za chvilku. Aspoň z astronomického hlediska, už se zaměřuje. :lol:

Uživatelský avatar
tomasjedno
Příspěvky: 5634
Registrován: 11 říj 2008, 02:00
Bydliště: ZZ9 Plural Z Alpha

#248 Příspěvek od tomasjedno »

Já v klidu jsem. Depku z blížícího se konce lidstva jsem měl cca před 45 lety, ale žádná z tehdejších prognóz se nějak nenaplnila.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#249 Příspěvek od TAKJAN »

Já jsem taky už rezignoval. Čím hůř, tím líp..

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#250 Příspěvek od p32 »

No, a teď něco o levné elektřině pro elektromobily.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#251 Příspěvek od Hydrawerk »

https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv
Chce to vymyslet lepší akumulátory. Zatím jsou elektromobily na nic.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#252 Příspěvek od Celeron »

tomasjedno píše:Je mi líto, ale většina lidí si stále nedovede přiznat, že v dohledný době umřou a všecko, co dělají pro své zdraví je jen oddalovaní okamžiku, kdy ten průser nastane.
Nakonec když se to veme kolem a kolem, tak i dýchání kyslíku je hazard se zdravím. Čím je větší tlak a delší expozice, tím je to horší, přímo až toxický.
Proto se dědkové, co žijí na horách prokazatelně dožívají vyššího věku než ti z nížin. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#253 Příspěvek od p32 »

Ne proto, ale protože tam nemají internet a nerozčilují se online. :lol:

Uživatelský avatar
weed_smoker
Příspěvky: 2675
Registrován: 02 pro 2011, 01:00
Bydliště: Jaroměř

#254 Příspěvek od weed_smoker »

Napadlo mě,kdyby se takovej elektromobil vybavil plutoniovym článkem,tak by se ani dobíjet nemusel.V kardiostimulátoru funguje i desítky let,tenhle by byl samozřejmě daleko větší.Plutonia je ve světě naopak nadbytek a je málo prostoru,kde to svinstvo skladovat (zazdívá se to do žulový skály v nerez barelech s několikavrstvym obalem).Zbavim se sajrajtu,pojedu skoro zadarmo,ale nesmim se vybourat :D

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#255 Příspěvek od TAKJAN »

A až se jich srazí hodně najednou:-))

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“