Jakou koupit pračku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#256 Příspěvek od doktor365 »

Whirpulku mám 21 let prala denně i dvakrát. Jenže to byla ještě kvalita,vše mechanické,žádný digitál. Měnil jsem dvakrát ložiska,dvakrát těleso, uhlíky a vypínač.
Dnes na to všichni nadávají,taky stojí třetinu co dříve,tak co bychom chtěli.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#257 Příspěvek od Hydrawerk »

MiracleSky píše:jiné pračky
To jsou které? Brandt? AEG? Electrolux?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#258 Příspěvek od Hydrawerk »

doktor365
Ano, Whirlpool byl kdysi dobrý, asi tak v 90. letech. Moje babička dodnes používá model AWG640, jenomže je koupený koncem roku 1999 a nebyla to žádná novinka! Konstrukční provedení mohlo býti navrženo klidně v roce 1992.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#259 Příspěvek od doktor365 »

jj mám AWG 681 . Máma má novější asi o 6 let a už to není ono. Plechy slabší, hnije to.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#260 Příspěvek od p32 »

doktor365 píše:Whirpulku mám 21 let prala denně i dvakrát. Jenže to byla ještě kvalita,vše mechanické,žádný digitál. Měnil jsem dvakrát ložiska,dvakrát těleso, uhlíky a vypínač.
No vidíš. A my máme Siemensku přes 22 let, dvakrát nebo třikrát měněné ložiska celkem za 200,- Kč a nic jiného. Teď se chystám, že bych je preventivně vyměnil.
Koukám po nové pračce se sušičkou LG na 10+7 kg pro praní a sušení a nevím, jak na tom bude s tím motorem jak se tady dočítám.

Uživatelský avatar
doktor365
Příspěvky: 1848
Registrován: 28 led 2006, 01:00

#261 Příspěvek od doktor365 »

Taky mě to čeká nová. Potřebuji vrchem plněnou a chci s 5ti letou zárukou. Tak ,že mi stejně zůstane zase vhirlpoolka nikdo jinak s 5 ti letou zárukou nenabízí. Občas teď i Philco.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#262 Příspěvek od Hydrawerk »

http://www.brandt.cz/catalog/category/6
Brandt je docela fajn. Dávají 4 roky bezplatnýho servisu.
Máme BWT6410E.
https://get.google.com/albumarchive/103 ... Lk7L9DlFMR
Po cca 2 letech začalo rezivět vrchní víko u pantů, ale naštěstí ho opravář vyměnil v záruce. Byl to fajn člověk, ale dost se divil, že nám tu záruku na centrále uznali a poslali nové víko. Taky se už na vnitřní gumové manžetě na okrajích objevuje černá plíseň. Ale to je asi bohužel normální, viděl jsem to na dvou Electroluxech.

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#263 Příspěvek od MiracleSky »

Musím se podělit se svou zkušeností s pračkami. Za nejlepší z obyčejných praček považuji Whirlpool s horním plněním, 6. smysl. Jednoduchost opravy jak ložisek tak ostatních komponentů. Ono totiž záleží i na tom, jak se člověk k pračce chová. Podle toho vydrží a některý lidi jsou prasátka.
Teď jsem opravoval starší kousek a měnil jsem tam snad všechno. Nerezový buben, ten starej měl křivou přírubu a buben se kolíbal a v místě domku vrávolal jak Žunkr (politik).
opravoval jsem buben lepením, hrany nerezbubnu vytvořily járek na obou stranách uvnitř plastového bubnu a tekla z ní voda jak sviň při napouštění vody před prvním ždímáním. Zalepeno dvousložkovým lepidlem zevnitř a zvenku pojištěno silikonem.
Motor-výměna za použitý z jiné pračky, na původním ložisko v háji, zatím nemám stahovák na výměnu.
Termostat, přerušený uprostřed pračky, přefiknutá trubička asi bubnem, jak mlátil na všechny strany při ždímání.
Protože tlumiče byly vyfluslý totálně. Takže i výměna tlumičů proběhla.
No a nakonec, rezavé víko u ovládání nahoře, takže rozborka dvířek, obroušení, nastříkání, nasazení z5.
Pere jak nová.
Jak jsem opravil buben a jeho díry, tak jsem se už nedokázal zastavit a pračku jsem zrekonstruoval. Opravuji až do úplného opravení.
Takže za mne Whirlpool!
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#264 Příspěvek od konosuke »

vždycky jsem preferoval horní dekl plnění a štíhlý sloup (málo místa v koupelně) proto konkurs vyhrála ta Zanusa (již zde mnou popsaná) co byla v akci, dnes koukám na Whirlpool TDLR 65210 CS vizuálně podobná ale cena vyšši o takovejch 1300 Kč
teď vidím že další známý výrobce audiovizuální techniky jmenovitě Sencor
se dal na pračky jako je příkladem model SCL 162 ale, boční výklop / plnění
A++ 1000 ot. 6 kg
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
orlov
Příspěvky: 29
Registrován: 05 srp 2010, 02:00

#265 Příspěvek od orlov »

MiracleSky: Čo stála takáto rozsiahla oprava ? Neatakuje to cenu novej pračky ?

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#266 Příspěvek od MiracleSky »

orlov píše:MiracleSky: Čo stála takáto rozsiahla oprava ? Neatakuje to cenu novej pračky ?
30.-kč barva ve spreji, motor z jiné pračky co jsem dostal zdarma,taktéž termostat a tlumiče a nerez buben..Prostě po rozebrání pračky schovám díly a potom při opravě jen vyměňuji. Barva stojí ve spreji 130.- a tak jsem vystříkal jen trochu na ten dekl.
Jenom jsem musel máknout.
Edit: Po opravě je v tomto stavu, viz foto.
Přílohy
00-kép_leírás.jpg
Naposledy upravil(a) MiracleSky dne 15 led 2019, 19:27, celkem upraveno 1 x.
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Uživatelský avatar
keemo
Příspěvky: 4996
Registrován: 10 zář 2007, 02:00
Bydliště: Ostrava, Bratislava

#267 Příspěvek od keemo »

konosuke píše: teď vidím že další známý výrobce audiovizuální techniky jmenovitě Sencor
se dal na pračky jako je příkladem model SCL 162 ale, boční výklop / plnění
A++ 1000 ot. 6 kg
Nedal... Pajcuje jako vzdy.
https://pracky.heureka.cz/philco-pl-162-m/ VS https://www.planeo.cz/katalog/1272494-s ... lnena.html

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#268 Příspěvek od Hydrawerk »

Na webu to zatím nemají... http://www.sencor.cz/search?searchtext=pra%c4%8dka
A furt nevím, co je dnes to Philco nebo Sencor zač. Asi převlečené turecké Beko.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#269 Příspěvek od konosuke »

tak už i Sencor pajcuje ? a to je dobrý...pravdou jest že vypadá jak Philco PL162 M přes kopírák, v nabídce Planeo elektro objeven byl za výrazně nižší cenu asi 3.99 tis.Kč v akci že jo
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
MiracleSky
Příspěvky: 91
Registrován: 02 pro 2018, 01:00
Bydliště: Brno - střed

#270 Příspěvek od MiracleSky »

konosuke píše:tak už i Sencor pajcuje ? a to je dobrý...pravdou jest že vypadá jak Philco PL162 M přes kopírák, v nabídce Planeo elektro objeven byl za výrazně nižší cenu asi 3.99 tis.Kč v akci že jo
Jsou to dreky, vydrží to chvíli. Když už pračku, tak od člověka který tomu rozumí, umí to opravovat a má čistou opravdu restaurovanou starou prajdu. 6.smysl a je to přesto starý, horní plnění, Whirlpool, Indesit. U ostatních, předem plněných také Whirlpoolky, vybrané typy. Nové kousky jsou prostě strašnej opruz a bohužel jsme rukojmí těchto šitů. Už jsem si schoval pár bubnů a koumám, kam by se daly nabastlit půlitelné bubny do nových typů. Pokud se zadaří, taková pračka by mohla být terno.
Mám radost že opravou starších spotřebičů ukousnu podíl prodaných nových šmejdů.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“