Něco málo o sluchátkách

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#256 Příspěvek od jef111 »

To:Cust
Používá ho taky ve svých konstrukcích, ale myslím že není přímo autorem toho zapojení.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#257 Příspěvek od Cust »

řekl bych že jo, tuším, že právě on tam narval tu červenou ledku z důvodu "měkké" limitace audio signálu

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#258 Příspěvek od jef111 »

Určitě tam nadělal svoje úpravy, stejně tak i já. Něco o vzniku Diamond bufferu je třeba tady:
http://www.diamondstar.de/dDB_overview.html
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#259 Příspěvek od BASTLECS »

Pro Erka a ostatní, upravená deska na Dispre2-IV. Oproti originálu je podstatně zmenšená (125x82) a hlavně je bez těch strašnejch svorkovnic. Malé konektory RM 2,54 na proud pro Dispre úplně stačí, nevím proč jsou na originálu svorkovnice jak na koliwattovém zesilovači. Deska je udělaná vyloženě jako sluchátkový zes, takže RCA výstup nemá, R64 a R65 na ní vůbec nejsou, stejně tak součástky které se dle manualu v originále neosazují. BRD soubor a hodnoty součástek neposílám, protože nechci poslouchat nějaké pindy o autorských právech.
Přílohy
dis2-4B.png
(223.1 KiB) Staženo 196 x
dis2-4T.png
(207.2 KiB) Staženo 207 x
dis2-4L.png
(201.1 KiB) Staženo 222 x

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#260 Příspěvek od Cust »

BASTLECS píše:BRD soubor a hodnoty součástek neposílám, protože nechci poslouchat nějaké pindy o autorských právech.
Jo, holt když to je Macurova obživa, tak by to jako krádež mohlo být chápáno. ;-)

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#261 Příspěvek od BASTLECS »

No, obživa .... Jestiže je originál deska veliká 160x100 a on je prodává za litr, tak "obživa" není asi to pravé slovo. Když to srovnám s nesrovnatelně kvalitnější, propracovanější, 3x větší deskou na 70µm pro DPA222, které Dudek prodával za cenu v podstatě stejnou, mám chuť panu Macurovi navrhnou, ať si je vetkne kamsi .... Při jeho cenové politice se nemůže divit, že mu to kdekdo pajcne. A jestli mě nase*e, pověsím sem kompletní dokumentaci na V4, včetně zdroje a origoš desek. Hold se ještě nenačel, a asi jen tak nenajde někdo, kdo by Dudkovi dosáhl alespoň ke kotníkům.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#262 Příspěvek od Burajko »

Ked sa robill Dudek (DPA),boli trosku ine ceny vsetkeho...
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#263 Příspěvek od BASTLECS »

Burajko píše:Ked sa robill Dudek (DPA),boli trosku ine ceny vsetkeho...
Ale houby, ceny se poslední dobou moc nemění, zvláště u sérií nad 100ks. A desku na 222ku prodával Aldax ješte vloni, za velice rozumnou cenu.

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#264 Příspěvek od Burajko »

Myslim inflaciu...za 20 rokov.
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#265 Příspěvek od AmarokCZ »

BASTLECS: mě se osobně zdá cena od Macury dobrá, Aldax nabízí desku+součástky na DPA222 za 2600.- což je podle mě taky hodně.
Navíc ti asi nedochází, že Macura neprodává za tu cenu jen desku ale i něco jinýho, ale to bys asi nepochopil (nebyl bys jediný)...

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#266 Příspěvek od BASTLECS »

Ale pochopil, myslíš know how, stovky hodin testování a vývoje atd. Ale je třeba si uvědomit, že kdyby tu desku prodával třeba za 4 kila, koupilo by si jí daleko víc lidí, protože by se to nevyplatili pajcovat. A nakonec by na tom vyvařil i daleko víc.

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#267 Příspěvek od AmarokCZ »

BASTLECS: máš pravdu, dřívější cena 600.- byla i dle mě víc odpovídající, ale na druhou stranu zase došlo k mírnému zlepšení...
Dělat kopii se podle mě i tak nevyplatí, schéma sice seženeš přímo u Macury, jenže jsem slyšel, že návrh desky je dost zásadní pro výslednou kvalitu zvuku, takže buď úplně přesnou kopii té desky od Macury nebo nic. Já bych radši volil "originál" přímo od Macury. Tak či onak máš za málo peněz velice kvalitní zesilovač!

Uživatelský avatar
BASTLECS
Příspěvky: 244
Registrován: 29 říj 2007, 01:00

#268 Příspěvek od BASTLECS »

Opravdu spolehlivá je až verze Dispre2-V4. Všichni, kteří si koupili verze předešlé zasponzorovali poměrně štědře Macurovu vývojařinu. Až ta čtyřka je opravdu stabilní. Ještě u verze 3 se vyskytovaly problémy s oscilacemi na vyšších kmitočtech. A za tyhle nedodělky si nechal pan Macura platit.

Schválně si ty dvě desky porovnej. Macurova za 900,- a Dudkova za 1300,-:
Přílohy
Dudek.jpg
(129.57 KiB) Staženo 169 x
Macura.jpg
(231.14 KiB) Staženo 169 x

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#269 Příspěvek od AmarokCZ »

BASTLECS: tak jsem si je porovnal a ta Macurova se mi stále líbí víc :) navíc ji má oboustannou za menší cenu ...
Ale teď vážně - co ti Macura udělal, že ho nemáš tak rád??
Ta nestabilita je údajně daná jen nekvalitními tranzistory, s kvalitou to nekmitá, V4 je jen odolnější proti nekvalitním T. Navíc nestabilita se dá lehce odstranit pomocí 2 součástek.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#270 Příspěvek od Cust »

Obě desky jsou dvouvrstvé....
Macura se tím živý, Dudkova 222 je v podstatě free.

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“