Zkušenosti s nákupy v LIDLu.

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#256 Příspěvek od konosuke »

Super...
Přílohy
servírovací stolek.jpg
(8.29 KiB) Staženo 25 x
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#257 Příspěvek od Habesan »

Servírovací?
Televizáci, jak známo, na tom vozí telky.

Mě víc zaujala dvojice vrtacích korunek na otvory pro zásuvky a vypínače ve zdech. Snad je půjde použít při výrobě pícky z (jednoho kusu) pěnobetonu, viz odkaz ve vláknu: t=61818.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#258 Příspěvek od konosuke »

Habesan píše:Servírovací?Televizáci, jak známo, na tom vozí telky.
Nebo lapiduši pacoše.
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#259 Příspěvek od Celeron »

Tak jsem koukal na tu jejich "infrakameru" co nabízí na příští týden. Myslím, že to žádnej infraobrázek na displeji neukazuje, pouze teplotu měrovýho kužele cca 1:6. Takže to je nejspíš optickej pyrometr. Ale ty tepelný mosty se s tím nalézt dají.
No a ta fixírka s kompresorem, to bych chtěl vidět v chodu. Myslím, že 5 mm čáru to nenamaluje ani náhodou.
Jirka

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#260 Příspěvek od robo »

Taky me ten popisek nesedel. Pisou "akustický signál a optický ukazatel teplotních rozdílů na barevném displeji"ale pohled na displej mi rika ze tohle barevny LCD nebude. Tak je asi chyba v popisu. Mam chut to koupit, na rychle mereni teploty treba na vykonovych prvcich a pod. Snad to bude ok a je tam moznost to vratit.

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#261 Příspěvek od ok1hga »

robo píše:Snad to bude ok a je tam moznost to vratit.
taky mi to nějak nesedí . . .
řekl bych, že na tom letáku je přímo klamavá reklama . . .
. . . rád bych se pletl !

http://youtu.be/JLQBqblZsVc
Přílohy
infracerveny teplomer.jpg
(180.98 KiB) Staženo 63 x
Naposledy upravil(a) ok1hga dne 27 led 2014, 22:48, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
otakarv
Příspěvky: 3657
Registrován: 30 srp 2008, 02:00
Bydliště: Čierne pri Čadci
Kontaktovat uživatele:

#262 Příspěvek od otakarv »

Možná že když se bude používat jako termokamera, tak se bude zobrazovat barevně.

Uživatelský avatar
forbidden
Příspěvky: 8808
Registrován: 14 úno 2005, 01:00
Bydliště: Brno (JN89GF)
Kontaktovat uživatele:

#263 Příspěvek od forbidden »

To bude jen nejlevnější IR teploměr. Bez možnosti nastavení emisivity úplně k ničemu, obzvlášť na měření součástek.

Uživatelský avatar
janousek
Příspěvky: 935
Registrován: 27 bře 2004, 01:00

#264 Příspěvek od janousek »

Displej je barevný, černožlutý. :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#265 Příspěvek od p32 »

Snad byste opravdu nechtěli, aby to za ty peníze i fungovalo ? :lol:

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#266 Příspěvek od kejki »

Celeron píše:Tak jsem koukal na tu jejich "infrakameru" co nabízí na příští týden. Myslím, že to žádnej infraobrázek na displeji neukazuje, pouze teplotu měrovýho kužele cca 1:6. Takže to je nejspíš optickej pyrometr. Ale ty tepelný mosty se s tím nalézt dají.
No a ta fixírka s kompresorem, to bych chtěl vidět v chodu. Myslím, že 5 mm čáru to nenamaluje ani náhodou.
Jirka
Gude sem něco podobného - kompresor s pistolovou fixírkou - vozil už před deseti lety a čáru to dělalo. A už tehdy výrobce profipistolí prodával airbrush za 800,- (ten se mi tedy nepovedlo zprovoznit, ale ještě ho mám, co kdyby).

Uživatelský avatar
PavelFF
Příspěvky: 4796
Registrován: 18 úno 2008, 01:00
Bydliště: Brno

#267 Příspěvek od PavelFF »

Taky mě na chvíli zmátl přiložený "ilustrační "obrázek z termokamery. Ten má jen přilákat, demonstrovat ty úniky tepla, vyděsit a donutit ke koupi teploměru. Abychom jim nekřivdili - v textu o "kameře" není zmínka.

Nakonec to není úplně klamavá reklama - při mravenčí a systematické práci je možno metodou postupného snímání bod po bodu (nejlépe si nakreslit přímo na měřenou fasádu mřížku podle vlastního uvážení a požadovaného počtu pixelů) zrekonstruovat něco podobného, jako záběr z termokamery. Je třeba čelit drobným těžkostem, jako že mezitím několikrát dojdou baterky a skončí topná sezóna.

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#268 Příspěvek od robo »

Ale podel videa z trubky to snima vcelku schopne. jak presne to se muzem jen dohadovat. bohuzel

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#269 Příspěvek od ok1hga »

robo píše:Ale podel videa z trubky to snima vcelku schopne. jak presne to se muzem jen dohadovat.
. . . přesnost za šestset . . .

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#270 Příspěvek od robo »

ok1hga píše:
robo píše:Ale podel videa z trubky to snima vcelku schopne. jak presne to se muzem jen dohadovat.
. . . přesnost za šestset . . .
Je to Lidl, zas takove sracky neprodava. A rict stoji to 600 coz je malo tak to bude automaticky kram bych ja nerekl. Porovnat zbozi jen podle ceny. Zajiste to nelze srovnat s pristrojem treba za petku. Nelze srovnat jen podle ceny. Nejake podrobnejsi info k pristroji schazi. A k te cene, jak jiste vsichni vime je volna tvorba cen. Jeden proda za 1000 a druhy za 3000. Kdyz to nekdo koupi za trojku, tak proc mu to za ty love neprodat, ze.

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“