Co jste pøinesli zajímavého ze sbìrného dvora 3

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#256 Příspěvek od Celeron »

Lukas-Peca píše: Oproti tomu naše telky z 50. let jsou celkem spolehlivé a většinou se dají bez problému rozchodit i dnes.
Jo věřím, funkční a naprosto povrchově vyšlechtěnou 4001 jsem viděl naposled letos v lednu na dispečinku rozvodny Opočínek kousek od Pardubic. Akorát jsem neměl čas se zeptat jak do toho cpou signál, předpokládám někde schovanej STB s modulátorem na 1. kanál. Ale moc jim nedržela HS a VS. Dobrý, na její penzijní věk cca 60. :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#257 Příspěvek od ok1hga »

sinclair píše:Pamatuju si, že to mělo naprosto atypický anténní vstup - dvěma atypickými, souosými konektory přes černou krabičku - speciální dvojitý symetrák na běžnějších symetrických 300ohm. Myslím, že ty vstupy byly snad 2x75ohm. Tu černě lakovanou krabičku mám ještě na půdě v bedně s "anténními-vf" krámy. Je to naprosto neběžná věc
. . . to nebylo 2x 75 ohm,
ale 75 ohm symetricky a ta krabička z toho dělala 300 ohm symetricky . . .
taky tu krabičku ještě někde mám . . .

Uživatelský avatar
fredis
Příspěvky: 5000
Registrován: 17 lis 2004, 01:00
Bydliště: Třebíčsko

#258 Příspěvek od fredis »

A byla černá, celkem robustní provedení. Kryt z plechu, žádný plast.
Rotor rotuje a stator stagnuje...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#259 Příspěvek od rnbw »

Otec nasiel na travniku na sidlisku bateriu z notebooku a rackovy 24-portovy gigabitovy switch ZyXEL. Ten ma nafuknute elyty v zdroji, po vymene bude asi OK.

Bateria bola nafuknuta, tak som ju isiel vyhodit do elektro obchodu a tam som nasiel zasuvkovy zdroj/nabijacku EMOS 1947 k nejakej baterke :D Predpokladam, ze na 6V olovo.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#260 Příspěvek od rnbw »

Switch po vymene 4 elytov v zdroji funguje (boli "znacky" SAMSON - to je akoze falosny SAMXON?)

Dnes som nasiel pri kontajneroch nejaky zvysok PC - skrinka bez krytu a mechanik, len zdroj a doska. Na doske som uvidel dva procesory (vyzeralo to ako socket 370), tak som to okamzite nalozil do auta :D

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#261 Příspěvek od Celeron »

Ty musíš mít zajímavou cestu do zaměstnání. :lol: :lol:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#262 Příspěvek od konosuke »

flexy PC mechaniku Mitsumi 3.5" z očesaného vraku, už se moc nepoužívá ale hodí sem-tam přečíst starý nosič...základní vercajk nosím v kabele coby kdyby, opilci vybíraj z kontejnerů vratné flaše, bastlíři elektroniku, chovatele králíků a drůbeže zbytky pečiva, chleba
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#263 Příspěvek od rnbw »

Bolo to pri praci, su tam okolo bytove domy a ludia vyhadzuju vselico.

Uz som to zlikvidoval - predny panel do plastoveho odpadu, plechy zajtra vratim na miesto nalezu (obcas tam chodia bezdomovci, tak to odnesu do zberu). Zdroj je smejd a odpaleny, takze na suciastky, disketovka po vycisteni asi pojde.

No a nakoniec to hlavne - doska je Abit BP6, su tam dva Celerony 433MHz a dostane sa aspon do BIOSu, potom zamrzne. Asi vadne elyty (zname smejdy Jackcon).

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#264 Příspěvek od Habesan »

Takže to bude asi tak výkonný jako jeden Celeron 866MHz...
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#265 Příspěvek od rnbw »

Procesorov tu mam dost, len sa trochu obavam, ze nenajdem dve rovnake P3. A na tie CPU s jadrom Coppermine treba dosku upravit. Skoda, ze ma len 3 DIMM sloty, to je max. 768 MB, co je dost malo.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#266 Příspěvek od Celeron »

Já tu mám kvůli ISA štekrům pod stolem P3 Tualatin 1400 s 512 L2, asi nejnadupanější, co se dělal a taky jen 768 MB. S XP je to téměř nepoužitelný, strašně línej. Je to divný, ale P2 350 s 540MB jede pod Miléniama podstatně rychleji.
370-kový Celerony tady nějaký mám ale musel bych Ti je opsat co to je. A asi i dva Coppermine jeden 1000 ale ten druhej je míň.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#267 Příspěvek od xsc »

Jde použít i procesory s jiným taktem, pouze FSB musí zvládnout oba stejné.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#268 Příspěvek od Kvicala_r »

Mám dojem, že u našich ja nachystany do šmelcu nějaky PIII / 700. A Další celeron 1000. Takže pokud by pomohlo, asi v neděli bych se k tomu dostal.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#269 Příspěvek od rnbw »

Vymenil som EC10 a podarilo sa mi nabootovat. Linux skutocne vidi dva Celerony :)

Dakujem za ponuku, ale novsie Celerony nepodporuju SMP. Najprv upravim dosku, aby tam vobec fungovali P3 a potom sa uvidi.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1599
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#270 Příspěvek od Behemot »

Dual PIII systémy mají ještě stále spoustu výkonu. Roky už na HP Netserver E800 provozuju NAS, bez problémů to tlačí 30-50 MB/s z jednoho disku na PCI řadiči po síti a má to tolik výkonu navíc, že tam běží JAVA Vuze torrentí klient a zbytek ještě počítá BOINC (Rosetta). Má to asi poloviční výkon co 478 prskot na 3,3 GHz (co poslední dobou furt mrzne když jede Team). Má to už asi 15 let a mimo už rok a půl chrastícího vetilátoru (eště sem to nevypnul abych to vyměnil a taky vyčistil, tipuju, že to už bude špinavý jako prase :D) šlape jak novej.

Mám tu už leta desku s nějakým jiným úchylným server čipsetem co by měla žrát i Tualatiny, akorát jsem se zatím nedokopal k tomu, vyřešit zdroj. Má to navíc jeden tuším Molex MiniFit Jr. 5566-10 s +5 V na krmení těch dvou procesorů :D Možná tím časem nahradím tu desku co mám v tom teď, to zase bude boost aspoň 50 % :D

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“