Vtipy, vtipné články a odkazy IV

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zamčeno
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#256 Příspěvek od pepik9 »


termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#257 Příspěvek od termit256 »

To je ale sbirka bludu sepsanych zavilym komancem :-)
Faktem je, ze Francouzi se dostavaji do sracek z uplne stejnych duvodu jako vsichni na svete kteri dopustili aby se dostali k moci socky. A je uplne jedno jestli jde o nas, Rusko, nebo treba Venezuelu. Cim vic ty ve zcestne myslenky prosazuji, tim rychleji do tech sracek spadnou.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#258 Příspěvek od EKKAR »

termit256 píše:To je ale sbirka bludu sepsanych zavilym komancem :-)
Faktem je, ze Francouzi se dostavaji do sracek z uplne stejnych duvodu jako vsichni na svete kteri dopustili aby se dostali k moci socky. A je uplne jedno jestli jde o nas, Rusko, nebo treba Venezuelu...
V tom případě je Kalousek taky levičák a socyjálysta? Dyť celá ta Toprdlánkova vláda doslova 🤐 na co šáhla - a to si říkají pravice ... U nás to je totiž úplně jedno, jestli vládnou rudý nebo modrý. Pod sebe hrabou úplně všecky a nevohlížejí se napravo nalevo, po nás potopa, hlavně že voni se nakapsujou.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kejki
Příspěvky: 2270
Registrován: 10 lis 2009, 01:00
Bydliště: u Velvar, mezi D8 a R7

#259 Příspěvek od kejki »

Houby, už v devadesátkách napsal ekonom Kenedy, že pokud je cena dopravy marginální (fixed) bude bohatství rozprostřeno rovnoměrně po celé Zemi. Takže napřed schudnou nejbohatší státy a polepší si ty vedle a posléze si polepší i ty dál. Za těch třicet let stouply platy v Číně několikanásobně, ale pořád jsou to nižší náklady než ve Francii, proto se tam stěhuje výroba a kapitál. Pak se bude přesouvat zase jinam, ale určitě se ta bohatě placená pracující třída z 80. let v USA a Evropě už neobjeví.
Ano, občas se něco stěhuje zpátky, ale celková tendence to není.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#260 Příspěvek od Hubert_79 »

je Kalousek taky levičák a socyjálysta?
Ano. Akorát má plnou hubu rádoby "pravicových" pindů. Jinak je TOP09 taková ČSSD pro městské liberály.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#261 Příspěvek od xsc »

A kdo že je pak tou pravicí? Snad ne teoretik Mach nebo ještě obskurnější straničky?

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#262 Příspěvek od p32 »

Zklidněte se s tou politikou, tady je to o vtipech a školení si dělejte jinde.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#263 Příspěvek od TAKJAN »

http://webm.land/media/YL5y.webm


Požádal jsem manželku, aby mě orálně uspokojila.
"Mám ti ho vykouřit?" zeptala se.
"Ne, stačí když budeš chvíli držet hubu."

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#264 Příspěvek od p32 »

To když jí řeknu, tak nepromluví tejden. :lol:

Uživatelský avatar
davemh
Příspěvky: 327
Registrován: 02 črc 2016, 02:00
Bydliště: Český ráj

#265 Příspěvek od davemh »

https://www.novinky.cz/krimi/493170-ze- ... holub.html

Dalši by mohl být oranžový s reflexními pruhy.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#266 Příspěvek od Celeron »

https://www.novinky.cz/krimi/493180-rid ... achod.html To jsem netušil, že Ochcávka je z tak slabýho staniólu, že se dá propíchnout nožem. 8O
Poliši by měli přezbrojit na starý Moskviče z 60-70 let, co se jim říkalo "Dlabanej ingot" pak by nemuseli nic řešit. :lol: Nikdo by je nepropíchnul ale taky by nikoho nedohnali. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#267 Příspěvek od EKKAR »

Viděls dneska takovej plechovej díl? To je obrysová kostra z vysokopevnostního plechu tl.1mm a na ni napnutej a bodově přivařenej plech tl.0,5mm. Třeba přední kapota - nejdřív se lisuje za tepla ta vnitřní hvězdicovitá výztuha alias "pavouk", ta se ostříhne dopřesnýho tvaru a vloží se spolu s plátem plechu tl.0,5mm do další matrice, kde se vylisuje celej potah a zároveň se v určitejch místech bodově provaří s tou výztuhou - ještě před povolením tlaku v lisu. Potahovej plech tak je předepnutej na tý tuhý pevnostní kostře - celek je lehčí než kdyby kapota byla vylisovaná z 0,8mm matroše jako celek a díky předepnutí má i větší tuhost a odolnost potahovýho plechu proti flutteru = vibracím vzbuzenejm podtlakem při obtíkání vzduchem při vyšších rychlostech. Příklad flutteru je vidět na bočních plachtách kamiónů - jak se vlní. A navíc taková konstrukce třeba právě tý kapoty je "měkčí" v momentě, kdy se nějakej sebevražednej chodec rozhodne otestovat, kdo je rychlejší - jestli auto 5m od něj, nebo von při náhlým přecházení s kapucí a sluchátkama vod mobilu narvanýma do lebky. Já bych sice volil rychlopalnou zbraň ráže aspoń .50, ale holt zase zařádili vymaštěný hošové s veeeeelikýma prdýlkama z Brusele a auta musejí mít vochranu pro tyhlety sebevrahy ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4566
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#268 Příspěvek od PotPalo »

Ono plech je vôbec nebezpečný. Malo by sa to vyrábať z gumy a plastelíny. :wink:
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#269 Příspěvek od Celeron »

EKKAR píše:Třeba přední kapota - nejdřív se lisuje za tepla
To já Ekkare netuším. Moje véhicule PSA má krápotu z alumínia a zbytek čumáku z lexanu. Takže kovářský procesy 20 století se na něm asi ve výrobě neuplatňují. :wink: Výrobce tvrdí, že tato kombinace odmršťuje zakuklený a zašpuntovaný idioty bez poškození véhikule. Ale osobě jsem to netestoval i když střet z divočákem krom pavoukový praskliny na povrchovce lexanu nezanechal žádné další poškození. Prostě se to promáčklo a vrátilo zpět. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#270 Příspěvek od EKKAR »

Tak Lexan® je polykarbonát chemicky shodnej s tím, jakej se používá na překryty kokpitů (například) F-16, ten by NĚCO VYDRŽET měl ... Jenže taky musí splňovat požadavky z Brusele na "ochranu chodců při střetu" - neboli ty jako majitel kcháru musíš zaplatit za vývoj a výrobu něčeho, co ve finále zabrání tomu, aby si vokapucovanec s rypákem zapíchnutým do displeje mobilu a sluchátkama zaraženýma do lebky nerozkřápnul kebeňu o tvůj motor, až se bez účasti mozku jeho tělo rozhodne udělat krok tobě do jízdní dráhy ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Zamčeno

Zpět na „Nezařaditelné“