O starých televizích

⭐ Zde budou výběrově umístěny vzpomínky, manuály a popisy dnes už vesměs neaktuálních zařízení a další historické materiály, které se tématicky nevejdou do sekcí "Opravy a restaurování starých elektropřístrojů" či "Návody, schémata, manuály, literatura, katalogové listy"

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#256 Příspěvek od konosuke »

měl jsem, viděl přímozesílující model Tesla 4001A (pro VHF K1) s vodní čočkou ke zvětšení obrazu...je legračním paradoxem že stejného principu zobrazení bylo použito v ruském (sovětském) oscilu H313 nebo možná podobném
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#257 Příspěvek od danhard »

Ale tam snad už nebyla voda ? :)

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#258 Příspěvek od Kremik »

Asi tedy podobném, v N313 nic takového není.

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#259 Příspěvek od sinclair »

Pokud hnízdící potvoři nezežerou všecko, na čem je bavlněná izolace či je z papíru, tak je to v pohodě.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#260 Příspěvek od Hill »

konosuke píše:měl jsem, viděl přímozesílující model Tesla 4001A (pro VHF K1)...
Taky jsem měl tři kousky 4001A, z nich jsem dal dohromady dva hrající. Ale na televizi se nedalo koukat, překážely, tak jsem je dal na půdu a občas je zapnul, aby nezapomněly běhat. Jeden z nich kdysi (před rokem 1960) měl i tu čočku, ale nezachovala se. Obě televize tam na té půdě zůstaly, když jsme dům prodali (včetně Ametysta s vyšeptalou obrazovkou).
Ale, co je hlavní: to, co má wofo, není 4001A, ale 4002A, protože tam je i rádio.

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#261 Příspěvek od konosuke »

čočka osciloskopu byla celistvá (optické sklo) ne typ H313 to asi nebyl i když ten je mezi radioamatéry
známější a rozšířen za takových 114-140 tehdejších rublů k pořízení byl na zájezdu do CCCP (nebo dovezli
druzja tankisty zrovna jak TV šilelis nebo ponorné čerpadlo malyš)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
OK2STO
Příspěvky: 426
Registrován: 19 zář 2008, 02:00
Bydliště: Ostrava

#262 Příspěvek od OK2STO »

Čočku měl OML 2
Jarda

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#263 Příspěvek od vofo »

Ale, co je hlavní: to, co má wofo, není 4001A, ale 4002A, protože tam je i rádio.
Pravdu díš, ta 4001 leží na půdě připravena na renovačku, foto je z balíku označené 4001+4002.
Ale nejdřív musím zprovoznit ještě další skvost a to Akvarel....škoda,že má mrtvou obrazovku, no nic, půjde do něj obrazovka z jednoho z mnoha Mánesů co mám...
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#264 Příspěvek od vofo »

Jo lidičky, nevím jak jste na tom se sbíráním starejch TV, ale řešil někdo napájení signálem jen černobílým, barevným, s teletextem,či stereo?
Já protože chci být autentický krmím tyto staré telky jen černobílým signálem bez barevné složky a teletextu...
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#265 Příspěvek od Celeron »

Není tady náhodou někdo z rozvodny Opočinek? Jednou jsem tam byl a v místnosti před ředitelnou měli v chodu "barevnou" 4001.
By mě zajímalo, co to do ní nacpali vzhledem k velikosti obrazovky. :)
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#266 Příspěvek od vofo »

Celeron píše:Není tady náhodou někdo z rozvodny Opočinek? Jednou jsem tam byl a v místnosti před ředitelnou měli v chodu "barevnou" 4001.
By mě zajímalo, co to do ní nacpali vzhledem k velikosti obrazovky. :)
Brrr, tomu se říká vraždění neviňátek, ale někomu se toto retro možná líbí...
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#267 Příspěvek od danhard »

Když se tam dala nacpat čb obrazovka z Mánesa, tak barevná z Mánes Color se tam vejde jako fík :D

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#268 Příspěvek od konosuke »

jo, šlo by...ale to je maturitní práce ! výsledek však stoji za to
ponorné tlakové čerpadlo malyš, to byl po revolucii (1989) hit,
každej záhradkář v dosahu sítě 220V chtěl mít, tahali jsme z tržnice
v nedalekém Cieszynie, náhradní těsnění dávali, dost, stop, vlákno je
o starých TV
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#269 Příspěvek od Celeron »

Zajímavý, 4001 měla kulatou obrazárnu 25 cm průměr. ČB Mánes měl úhlopříčku 36 cm. Jak to popasovali netuším.
Barevnej Mánes měl ale úhlopříčku menší než černobílej, pouze 32 cm. Možná že v tom jsou spíš střeva z barevnýho Brožíka, ten měl úhlopříčku 35 cm.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
vofo
Příspěvky: 262
Registrován: 24 říj 2010, 02:00
Bydliště: Morava , SPZ M-ko,OL

#270 Příspěvek od vofo »

Repas se dělal běžně protože původní kulatá obrazovka již v té době byla nedostatková. Když se to udělalo profi, vypadalo to i rozuimně.
Přílohy
Tesla 4002a repas obr.jpg
"Ten televizor Vás přežije milostivá"..odposlechnuto v nejmenovaném marketu.....je to horší jak krutá diagnóza na onkologii

Odpovědět

Zpět na „Historie a vzpomínky na doby dávno minulé“