Jakou koupit televizi ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#271 Příspěvek od TAKJAN »

A jenom ČT, jo. Ono je to teda jedno, ale na dvojce občas něco ujde. Jaký je signál, respektive na jakou anténu?

Uživatelský avatar
ok1hga
Příspěvky: 11485
Registrován: 28 lis 2006, 01:00
Bydliště: Česká Třebová

#272 Příspěvek od ok1hga »

signál mizerný, tak na hranici příjmu . . .
. . . anténa 10dB
mám ale ideální polohu a směrem na Černou Horu volný výhled ve výšce pátého podlaží . . . cca 5x 3m výška.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#273 Příspěvek od EKKAR »

Honzo, můžeš to porovnat - Vláďa bydlí stejně vysoko jako já a i jeho barák má stejnou základnu jako náš ... Akorát že Vláďa má jinak situovanej byt, takže "vidí" skoro přímo na sever z okna pokoje, já bych musel mít třeba na balkóně výložníkový ráhno, aby se anténa mohla "vyklonit" ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#274 Příspěvek od TAKJAN »

Tak spíš tu Jihlavu, je směrem na Krásné-skoro a už se mi tam na síto párkrát zobrazil mux. Ale asi směrovou kanálovou yaginu. Padesátý kanál, takže malé rozměry, větší útlum, 20kW ERP. No uvidím. Jen jsem vyřešil předchozí antény a můžu začnout znova :-))) Na interaktivní mapě vysílačů se platí. Hrůza. Je fakt že to spravuje asi soukromá osoba, ale trošku to přehání..

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#275 Příspěvek od lumca »

MPX 1a s HD programy ČT na K50 , ale nevysílá z Javořice, ale z VS Větrný Jeníkov! ERP je 43dBW.

Viz: http://www.ctu.cz/ctu-online/vyhledavac ... _druhvys=0

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#276 Příspěvek od TAKJAN »

Dík. No, je to kus cesty. Ke 100 km, nevím, nevím.

Uživatelský avatar
lumca
Příspěvky: 525
Registrován: 05 kvě 2012, 02:00

#277 Příspěvek od lumca »

Není zač. Ovšem na vzdálenost, kterou uvádíš a vzhledem k použité modulaci QAM64, GI 5/6 a FEC 5/6 to s příjmem vidím dost bledě.
Naposledy upravil(a) lumca dne 24 pro 2015, 14:02, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#278 Příspěvek od TAKJAN »

No, já taky. Pokud to je jinde, než vysílač Jihlava, tu jsem trochu naladil na síto.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#279 Příspěvek od Hydrawerk »

Okukoval jsem LCD (příp. LED) televizory Panasonic a zjistil jsem, že některé se už vyrábějí v Turecku a mají ovládání takovou 🤐 mačkací malou páčkou utopenou někde zezadu.

Uživatelský avatar
Michal22
Příspěvky: 7655
Registrován: 28 bře 2012, 02:00
Bydliště: Brno

#280 Příspěvek od Michal22 »

Tak tu 🤐 páčku má i Samsung, který jsem koupil už loni...
Ale nějak jsem si zvykl. Podstatné je to, že po zmáčknutí nabídne na obrazovce možné funkce pro posuv.
Civilizace založená na oboustranné lepící pásce nemůže dobře skončit...
I kdyby se z tebe jednou stal král, neodsuzuj lidi, kteří ti nebudou provolávat slávu- raději se zeptej sám sebe, proč tomu tak není...

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#281 Příspěvek od TAKJAN »

Tak jsem zkoušel příjem MUXu pro HD. Nechytil jsem pochopitelně nic. Jedině lepší anténu zkusit... Taky jsem zjistil, že Sencor má promyšlenější ovládání TV a dálkáč je lepší. Což je trochu smutné... Chytrá TV (jinou jsem nesehnal) je úplně pitomá. Chromecast do USB je stokrát lepší. A je k němu miniklávesnice, ta má jednu chybu, není podsvícená..

Uživatelský avatar
Dominic
Příspěvky: 291
Registrován: 18 bře 2014, 01:00
Bydliště: Martin

#282 Příspěvek od Dominic »

Pred štyrmi rokmi som kúpil philips-32pfl3605d/78 funguje bez problémov dodnes obraz na lcdčko pekný ale aj čosi stál, myslím že po značkách ako sencor sa ani nepozerať.

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#283 Příspěvek od TAKJAN »

Jsem to možná napsal blbě. TV je SONY a ten dálkáč od sencoru je lepší a chromecast lepší než smart SONY. To je k zamyšlení!

Uživatelský avatar
TAKJAN
Příspěvky: 5866
Registrován: 17 lis 2011, 01:00

#284 Příspěvek od TAKJAN »

Vědět, že se sony tak zkur....., vzal bych jinou značku. Ovládání je šílené. Podle formátu filmu např jde rychle přetáčet jen jednonásobnou, v jiném třínásobnou rychlostí, obyčejné vehikly 32x, tlačítka jsou blízko u sebe, jeden blbý stisk a vše je v hazjlu a znova. Jinak obraz dobrý, zvuk taky ujde, filmy přes aparaturu. Teď zrovna jsem to chtěl rozšlapat. Kousek před koncem filmu, blbý stisk a mohu od začátku. V tomto formátu umí jen jednonásobnou rychlost vpřed. Co je to za křápy, bože bože.:-)))))))))))))))

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29691
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#285 Příspěvek od EKKAR »

Čemu se divíš? Já tu firmu už minimálně 20 roků nepojmenovávám jinak, než Son Of moNkeY - všecko, co má kvalitativně srovnatelný s konkurencí prodává o 20-30% dráž, respektive ve stejný cenový relaci s konkurencí se kvalitativně pohybuje o tu čtvrtinu až třetinu níž - neplatíš jim ty prachy navíc za nic jinýho, než za ty zasviněný 4 de.bilní písmenka vepředu na panelu... Zlatej Ujec Macušita a jeho Paňáky proti tomu vopičinci ....
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“