Zkušenosti s nákupy v LIDLu. 2

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#271 Příspěvek od Jenys »

AlesALF píše:Mrkni se do návodu, je tam adresa na servis kde asi uspěješ lépe než na centrále kde o 16V "výběhové" řadě už nic nevědí
Zase je mají prodávat, aspoň to píšou v eshopu. Hříšná myšlenka, že bych si koupil až budou další kousek? Měl bych to jako záložní a tím pádem i baterii :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#272 Příspěvek od Jenys »

Tak jsem dnes volal na ten servis Lidlu, prostě zrovna k tomuto typu nedodávají náhradní baterie. Snad jedině to koupit v číně, ale to není moje parketa. No nic, děkuji za odpovědi a jdu se chladit :D
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#273 Příspěvek od AlesALF »

podívej se ještě po konkurenci (extool, unimax, ...) jestli nemají v katalogu podobné aku, většinou je to stejná "čína" a mohlo by to pasovat jak konektorově i napěťově

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#274 Příspěvek od Jenys »

AlesALF :Teď jsem se koukal po netu a ono se těch 16V moc nepoužívá, má to spíš jen ten Parkside. Ani ty konektory nesedí. nebudu to lámat přes koleno, buď si časem koupím další tu 16 Voltovou a nebo rovnou 20Voltů, na to mají i různé jiné nářadí. Ty 16V jsou asi nějaký atyp.

Díky za pomoc.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#275 Příspěvek od rnbw »

Lidl ma mnohe veci zamerne urobene tak, aby neboli diely zamenitelne so ziadnymi beznymi.

Uživatelský avatar
AlesALF
Příspěvky: 206
Registrován: 16 pro 2010, 01:00
Bydliště: mezi HK a JC

#276 Příspěvek od AlesALF »

mrkni se sem: https://baterie-k-aku-naradi.heureka.cz ... 2358:8756/
ale hledal bych to spíše pod 18V, někteří výrobci si dost vymýšlí :-)

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#277 Příspěvek od Hydrawerk »

Viděl někdo tuhletu podivnou páječku s nesehnatelným hrotem?? https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Pajka ... gKODvD_BwE

Tento gravírovací přístroj může být fajn. Mám jeho předchozí verzi z roku 2011. https://www.lidl-shop.cz/PARKSIDE-Gravi ... p100241702
Tehdy jsem ho koupil ve slevě za 50 Kč, což je tak cena přívodní šňury. Popisuju s tím hlavně klíče do zámků.
Původní verze teda vypadala lépe. http://www.ebastlirna.cz/modules/Forums ... dl_955.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#278 Příspěvek od Celeron »

Hydrawerk píše:Popisuju s tím hlavně klíče do zámků.
Já na fabky piluju trojhraným pilníkem zářezy, počet podle pořadí v jakým odmykáš. Jeden zářez branka, dva veranda, tři byt. Vinikající pro hmatovou identifikaci hlavně při nočním návratu z občerstvovacího zařízení. :lol:

Hodně podobný páječky jsem viděl v Kiekertu Přelouč. Ale mělo to kilovou špuli na stole vedle zdroje pájky. Pájely se s tím vývody na DC motorky Mabuši do centrálních zámků aut.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#279 Příspěvek od _luky_ »

Celeron píše: Já na fabky piluju trojhraným pilníkem zářezy, počet podle pořadí v jakým odmykáš. Jeden zářez branka, dva veranda, tři byt. Vinikající pro hmatovou identifikaci hlavně při nočním návratu z občerstvovacího zařízení. :lol:
Já šel na to opačnou cestou - od všeho mám jeden jediný klíč. Tuhle zálibu se svazcích klíčů jsem nikdy nepochopil. Jediná potíž je s poštovní schránkou - nenašel jsem takovou, do které by šla vložit cylindrická vložka :-)

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#280 Příspěvek od Jenys »

AlesALF píše:mrkni se sem: https://baterie-k-aku-naradi.heureka.cz ... 2358:8756/
ale hledal bych to spíše pod 18V, někteří výrobci si dost vymýšlí :-)
Zdar, no s tím napětím je to právě divné, neodpovídá to těm li-ionkám.
Ale největší problém vidím v tom pouzdru, každý to dělá trochu jinak pak by to nepasovalo. To bych musel s tou mou baterkou chodit po obchodech a porovnávat.
Hele počkám jestli se tam objeví ta stejná vrtačka a koupím ji a bude druhá baterka i náhradní vrtačka.
Díky za pomoc při hledání. Honza
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#281 Příspěvek od rnbw »

Niektori vyrobcovia v tom robia bordel a namiesto 3,6 V na clanok pouzivaju 4 V. A mozno aj ine hodnoty.

Je dost mozne, ze ta nova bude zase ina, aby to nahodou nepasovalo.

Uživatelský avatar
Jenys
Příspěvky: 2120
Registrován: 11 úno 2008, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#282 Příspěvek od Jenys »

rnbw:No právě, to by to nebylo takové origo, kdyby se to dalo použít z jiné aku vrtačky :D
Ale právě ty hodnoty označení jsou někdy pěkně mimo, trochu to zaokrouhlují nahoru. Když změřím mou baterii 16V, má asi 15V což by vycházelo při čtyřech článcích 3,7V nabitých.
Když něco nevíte...klidně se zeptejte :) Co vás nezabije, to vás posílí :) Jenys :)

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#283 Příspěvek od Celeron »

_luky_ píše:Já šel na to opačnou cestou - od všeho mám jeden jediný klíč. Tuhle zálibu se svazcích klíčů jsem nikdy nepochopil.
Hmm, jenže to je jaksi na dvě věci pokud je jeden klíč společnej pro více uživatelů. :wink:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#284 Příspěvek od konosuke »

no, náš Lidl na sídlišti prochází etapou přestavby rekonstrukce a přístavby vlastní pekárny, provoz ovšem funguje jakoby nic, dnes jsem si zašel na průzkum, kontrolní den a ejhle: teleskopický rybářský prut s navijákem a drobným příslušenstvím (100m vlasce, splávky, háčky, závaží...) tohle vše můžete mít ve slevě za 449 Kč (dříve 699 Kč) asi to vezmu, sice (zatím) nemám rybářský lístek ale nějak se začít musí
https://www.lidl-shop.cz/CRIVIT-Rybarsk ... gK12vD_BwE
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
sinclair
Příspěvky: 9882
Registrován: 02 úno 2005, 01:00
Bydliště: Luhačovice

#285 Příspěvek od sinclair »

Těch 699,- to možná stálo, uměle předražené, možná tak týden..:D Aby se další týden s velkým tartasem mohla vyhlásit akce pro kona a další začínající rybáře, co by si to jinak nikdy nekoupili :D
Začínající rybáři, co nebudou mít co lovit, jestli to všecko vychcípá jak v tom rybníce. Ale pruty jsou už prodaný, zisky někde v Německu, ale ano, u nás bude líp! :D

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“