Co jste přinesli zajímavého ze sběrného dvora 4

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
foxrider
Příspěvky: 805
Registrován: 28 zář 2013, 02:00
Bydliště: Praha- východ

#271 Příspěvek od foxrider »

Hubert_79: 8O 8O 8O Ze čmeláka? Kde se to tady vzalo?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#272 Příspěvek od Hubert_79 »

fox: Táta té kolegyně pracoval v ČKD Lokomotivka. Ty cedule jsou nepoužité, resp. nebyly namontovány a "nejezdily" v provozu. Ta T669 má trochu "šrám", ale to bych připsal skladování/transportu. Taky jak dlouho se jim to válelo doma...
Ty loko pro SSSR se osazovaly čísly rovnou ve výrobě, transport neprobíhal po ose - díky širokému rozchodu.
Schválně zkusím někde vyhledat osud té T669 1025 (teď asi 771 025-x).
Tak jsem našel. Snímek z roku 1996.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#273 Příspěvek od EKKAR »

Hubert_79 píše:...
Ty loko pro SSSR se osazovaly čísly rovnou ve výrobě, transport neprobíhal po ose - díky širokému rozchodu.
Schválně zkusím někde vyhledat osud té T669 1025 (teď asi 771 025-x).
Tak jsem našel. Snímek z roku 1996.
Kecáš, normálně je vozili "po ose" zapřažený do vlaku spolu s dvojicí plošinovejch vozů, na kterejch jely širokorozchodný podvozky. Nespočítám, kolikrát jsem takhle na nákladu směr Olomouc viděl jednoho nebo dva Čmeláky naráz. Do šasi těch mašin se akorát kvůli převozu zavazovaly "převozní" podvozky bez trakčních motorů a s "normálním" rozchodem 1435mm (od nevím kterýho roku už jen 1430), osazený normálníma běžnýma dvojkolíma a průběžnou brzdou. Čmelák vybavenej na obou koncích ruským automatickým spřáhlem byl spolu s dvojicí těch plošiňáků, který měly na jednom konci taky ruskou "avtoscepku" a na druhým konci naše spřáhlo s hákem a šroubovkou vezenej jako "dopravní celek" normálně na vlaku přes Pardubice, Třebovou, Olomouc, Žilinu atd až do Čierný pri 🤐, tam ho odpojili, odtáhli bokem do speciální haly na montážní kolej, odpojili od něj ty dva plošiňáky a spojili je těma "avtoscepkama" k sobě, přetáhli je pod jeřáb, tím z nich zvedli trakčníma motorama osazený běžný podvozky pro širokej rozchod 1524mm (zas nevím od kdy už mají jen 1520), usadili je na širokorozchodný koleje a podobně jako se u rychlíkovejch vozů měnily normálněrozchodný podvozky za širokorozchodný, tak stejným způsobem je vyměnili u toho čmelouse - plus jako práce navíc bylo zapojení trakční elektriky. Ty normálněrozchodný "převozní" podvozky zase hezky naložili na plošiňáčky a šupem je poslali zpátky do Práglu do ČKD, kde na ně čekal další "dole holej" čmelous. No a u toho dovezenýho do Čierný učunili motorovou zkoušku a když nic dalšího nenašli, normálně s ním vyjeli na širokorozchodnou trať a odtama už mohl jet vlastní silou.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
witt
Příspěvky: 501
Registrován: 01 dub 2018, 02:00

#274 Příspěvek od witt »

No pokud to nešoupali po zemi či plavili po vodě, tak to muselo probíhat "po ose". Asi chtěl pisatel říct, že to neprobíhalo po "vlastní ose", což Ekkar ve svém obsáhlém příspěvku zřejmě potvrdil - jako vždy jsem nečetl do konce :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#275 Příspěvek od Hubert_79 »

Taky jsem to nečetl.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Victronix
Příspěvky: 910
Registrován: 23 lis 2007, 01:00
Bydliště: Vážany

#276 Příspěvek od Victronix »

Ekkar se vždycky rozepíše. Už to taky celý nedávám. :lol:
Hledám ideální řešení...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#277 Příspěvek od rnbw »

Klavesnica DELL SK-8115 vo velmi peknom stave. Akurat nejake hovado uz stihlo odstrihnut kabel.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#278 Příspěvek od Hubert_79 »

Ty mám doma tři, jedna v provozu a dvě rezervní. Kdysi koupené v krámě s repasovanými PC asi po stovce.
Po deseti letech téměř denního používání je pořád jak nová a nemá vůbec setřené popisky.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#279 Příspěvek od rnbw »

Jednoducha a pritom odolna konstrukcia, lahko sa to rozobera (len skrutky zospodu, ziadne zapadky). Zaujimave je, ze na folii s vodivymi cestami a kontaktami je este jedna folia - s vodivou mriezkou, asi tienenie.

Klavesy nemaju samostatne gumove (silikonove) pruzne elementy, ale je to cele jeden kus. A na spodku su diery na odvod vody pri poliati. Umyl som to sprchou, takze sa vyuzili :D

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#280 Příspěvek od Hubert_79 »

Tak polejt se mi ji za celou dobu nepodařilo :) Pro tento případ jsem si tenkrát koupil tři. Jedna má tedy německé klávesy, ale to by v případě "úmrtí" té aktuálně používané nevadilo, přecvakal bych klávesy a bylo by.
Asi nejlepší klávesnice, co mi prošla prackama. V práci jsme měli nějaké Logitech a to byl šunt, za půl roku dole popisky a vyvaklané nejpoužívanější klávesy.
Na těch jako "notebookových" třeba od Lehovno se mi píše pěkně blbě.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#281 Příspěvek od RayeR »

rnbw píše: Klavesy nemaju samostatne gumove (silikonove) pruzne elementy, ale je to cele jeden kus. A na spodku su diery na odvod vody pri poliati. Umyl som to sprchou, takze sa vyuzili :D
Jo, to me kapanek stve na soucasne KME, ze kazda klavesa ma svuj kloboucek a pri cisteni je to vomrd je tam po 1 naskladat zpatky, hlavne ze usetrili za trochu silikonu navic. Stara Chikonka to mela taky v 1 kuse, ktrery sem oplach horkou sprchou, dal vysusit a poskladani zpet bylo velice rychle...

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#282 Příspěvek od rnbw »

S novym kablom klavesnica bezchybne funguje. Dobre, ze mam zasobu kvalitnych hrubych miniUSB kablov od nejakych zariadeni - staci odrezat miniUSB konektor. Najvacsi problem je vzdy odstranit zvysok povodneho kabla z priechodky a narvat tam novy - ale vyzera to potom ako nove.

BTW. Nepoznate to logo (asi vyrobcu) nad napisom SK-8115?

[edit]
Na stitku zospodu je Lite-ON Technology corp. a YET FOUNDATE LTD.
Přílohy
sk-8115.jpg

Uživatelský avatar
msar
Příspěvky: 253
Registrován: 22 dub 2006, 02:00
Bydliště: Hradec Králové

#283 Příspěvek od msar »

Narazil jsem na klávesnici, kterou jsem před asi 15 lety přitáhl domů. Nevíte, k čemu patřila?
Přílohy
klavesnice.jpg

Uživatelský avatar
lesana87
Příspěvky: 3296
Registrován: 20 zář 2014, 02:00

#284 Příspěvek od lesana87 »

Podobný klávesnice byly u různých sériových terminálů, jaký používali na občankách, pasech, v bankách...

Lukas-Peca
Příspěvky: 3886
Registrován: 06 kvě 2007, 02:00
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

#285 Příspěvek od Lukas-Peca »


Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“