Jakou koupit pračku

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#286 Příspěvek od Hydrawerk »

rvx73 píše:vyplatí se dát 20-30 tis. za (údajně kvalitní) Miele? Nebo je to zbytečný luxus?
Nevím, kvalitní by být měly. Otázkou je, zdali nejsou předražené náhradní díly a servis... Tahle Miele W667 je třeba dost drahá a taková divná. https://www.miele.cz/domacnost/automati ... name=W_667
Je sranda chtít 32900 Kč za pračku, která velmi a velmi vychází z modelu, kterej se vyráběl asi už před 20 lety.
https://web.archive.org/web/19990429215 ... PR_ws.html
Mohla by mít aspoň displej se zobrazením zbývajícího času. Hej, v roce 2019 stojí displej pár šupů.
Okukoval jsem ji v obchodě asi roku 2014. Vypadá jako poctivej, pevnej a těžkej stroj. Náhodně vybraná pračka AEG váží 65kg. https://www.datart.cz/automaticka-prack ... -bila.html
Miele W667 váží 94kg, takže je tam o cca 30kg víc oceli!!
Mám bohužel dojem, že dle vyjádření prodavačky tahle pračka nemá žádná pojezdová kolečka pro stěhování. Mohou se prej dokoupit.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#287 Příspěvek od rnbw »

Hydrawerk píše:o cca 30kg víc oceli!!
Alebo betonu.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#288 Příspěvek od Hydrawerk »

Jako věřím, že při ždímání bude stát na zemi jako přibitá. Za ty hrozný prachy by mohla sloužit dobře.

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#289 Příspěvek od bu2520 »

Miele je poctivá kovařina i když už to taky není co bývalo. Přirovnal bych to k autům Miele je rolls royce , nebo řekněme top třída Mercedes. Tomu odpovídá kvalita, ale také cena servisu a dílů. Kdo má na opici musí mít i na banány. A ve finále s Rollsem se pro rohlíky nejezdí ale může. Aeg je něco jako Passat vcelku dobré zpracování . Ale jak se výrobci učí šidit na materiálů postihuje to všechny.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#290 Příspěvek od termit256 »

Kamoska ma nejakou Miele, pochvaluje si system kdy do pracky strci dve asi litrove PETky s pracim prostredkem a pracka si ho pak davkuje sama a ona se nemusi o nic starat a babrat se s praskem.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#291 Příspěvek od p32 »

bu2520 píše:Tomu odpovídá kvalita, ale také cena servisu a dílů.
A o tom to právě je. Za ty prachy by to mělo být tak kvalitní, že by se o ceně oprav a ND nemělo vůbec ani přemýšlet!
Na opravy si stačí koupit 3-4x levnější.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#292 Příspěvek od Hydrawerk »

Potkal jsem zvláštní pračku. Je to Bosch Maxx 5, ale google ji vůbec nezná. Navíc je to tutově převlečený starší francouzský Brandt. Lze to poznat hlavně po otevření dvířek.
https://get.google.com/albumarchive/103 ... Lk7L9DlFMR
Přílohy
Bosch Maxx 5 pic03.jpg
Bosch Maxx 5 pic02.jpg
Bosch Maxx 5 pic01.jpg
BRANDT BWT 3613 T.jpg

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#293 Příspěvek od Vlafig »

Ano, dřívější vrchem plněné pračky Bosch a Siemens vycházely z konstrukce Fagor/Brandt, a to téměř doslovně. Dnešní vrchem plněné pračky Bosch a Siemens zase vycházejí z platformy Whirlpool. Vše je stejné vyjma ovládacího panelu, ale dle rozmístění tlačítek v něm bude jistě schovaná nějaká chytrá elektronika z Whirlpool. Je to taková předražená Whirlpoolka za dvojnásobek ceny. Bosch a Siemens nemá a nikdy neměl vlastní konstrukci vrchem plněných praček, vyjma jakéhosi zvláštního hybridu s plastovým víkem, ovládacím panelem vepředu a násypkou na prášek jako ve starém Ardu. Také nové vrchem plněné pračky Indesit jsou převlečené Whirlpool, obdobně jako Bauknecht. Totéž platí u AEG, Electrolux, Zanussi, Zanker, Privileg a některých Philco. Jiné Philco, hlavně bokem plněné zase vycházejí z konstrukce Goddess, obdobně jako další levné bokem plněné pračky ECG, Inspire, Hyundai, Sharp, Romo a další. Globalizace se holt zastavit nedá a zákazník zcela jistě uvítá ten široký výběr.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#294 Příspěvek od p32 »

Vlafig píše:Bosch a Siemens nemá a nikdy neměl vlastní konstrukci vrchem plněných praček.
A k tomu jsi došel jak? Máš nějaké prameny či doklady, kde to přebrali od jiných značek? Zajímalo by mě spíše to "neměl". Např. u výrobku Siemens SIWAMAT XT 850, z čeho to okopírovali?

Uživatelský avatar
Vlafig
Příspěvky: 182
Registrován: 28 kvě 2019, 02:00

#295 Příspěvek od Vlafig »

Ano, tak ten "hybrid", jak jsem tuto pračku neodborně nazval, je tedy ten Siemens Siwamat XT 850. Ten je opravdu originální konstrukce Bosch/Siemens. Byly širší než klasická vrchem plněná pračka s šířkou 40 cm, trochu vzdáleně připomíná vzhledově Miele. Na trhu jich nebylo až tolik ve srovnání s bokem plněnými pračkami typu Maxx či Siwamat.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#296 Příspěvek od p32 »

Fuj, to jsem si oddychnul. Už jsem myslel, že mi tu pere asi 25 roků nějaká kopie. :lol:
Já vím, jak to myslíš. Kdysi jsem měl taky TV Sony a byla to originál. Dnes bych se o Sony jako výrobci TV moc nebavil. :wink:

Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#297 Příspěvek od konosuke »

a co zn. Candy ? druhá horemplněná co cenou převálcovala mou zanusku ale co, už dva roky jakž-takž slouží (rovněž dizajnem dost podobná je, obě jsou italy)
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#298 Příspěvek od p32 »

konosuke píše:a co zn. Candy ? .... ale co, už dva roky jakž-takž slouží
Nezdržuj tady a zeptej se tak za 10-15 let. :lol:

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#299 Příspěvek od Hydrawerk »

Vlafig píše:Dnešní vrchem plněné pračky Bosch a Siemens zase vycházejí z platformy Whirlpool. Vše je stejné vyjma ovládacího panelu, ale dle rozmístění tlačítek v něm bude jistě schovaná nějaká chytrá elektronika z Whirlpool. Je to taková předražená Whirlpoolka za dvojnásobek ceny. Bosch a Siemens nemá a nikdy neměl vlastní konstrukci vrchem plněných praček, vyjma jakéhosi zvláštního hybridu s plastovým víkem, ovládacím panelem vepředu a násypkou na prášek jako ve starém Ardu. Také nové vrchem plněné pračky Indesit jsou převlečené Whirlpool, obdobně jako Bauknecht.
Jo, pozoroval jsem to, už jsem to možná někdy psal.
Je to taková předražená Whirlpoolka za dvojnásobek ceny.
Je aspoň nějak kvalitnější?? Nebo je to klasickej poddimenzovanej mizernej Whirlpool, kterej by si neměl nikdo kupovat?

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#300 Příspěvek od Hydrawerk »

Vlafig píše:Totéž platí u AEG, Electrolux, Zanussi, Zanker, Privileg a některých Philco.
Jo, ale je to jiná konstrukce, než Whirlpool, ne? Jako příbuznost AEG, Electrolux, Zanussi si může každej ověřit v obchodě.

Odpovědět

Zpět na „Bílá technika“