Nákupy z Číny po 30.06.2021

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#286 Příspěvek od piCZus »

Jančíš jak nějaká prvnička, dny se odečítají.

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#287 Příspěvek od MiloPS3 »

hesky zodpovezeno,Dekuji

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#288 Příspěvek od piCZus »

Odečítá se 90 dní od odeslání (což mi dnes u jedné zásilky naskočilo) a navíc tam máš cca nejzazší termín doručení. Jenže když to sledovací číslo funguje, i když se to tzv. "zaseklo", tak se na to bere při sporu ohled, že to nejspíš dorazí. ČP to někdy zadržuje i několik týdnů a logicky za to Číňan nemůže. Navíc ty lhůty mohl prodejce posunout a jde to nejspíš i nyní (podmínky se můžou časem měnit).

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#289 Příspěvek od rnbw »

Jedna zasielka mi "isla" 5 mesiacov. Vacsinu casu to hnilo niekde v Belgicku na poste.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 1167
Registrován: 02 srp 2009, 02:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

#290 Příspěvek od RayeR »

Tak to je dost rarita, me to vzdycky nejdyl hnilo v CR, v evro pe to z ciny bylo tak za tyden...

Uživatelský avatar
piCZus
Příspěvky: 636
Registrován: 05 pro 2018, 01:00

#291 Příspěvek od piCZus »

Do 5 dolarů ani nejančím, většinou to přijde i po lhůtách. Zatím se mi stalo snad 1x (za 14 let), že něco nepřišlo, ale to byla blbost za 1,5 dolaru, kde jsem prošvihl lhůty a vykašlal se na nějakou reakci zpětně.
Kdysi jsem asi 2x vyvolal spor a pokaždé to přišlo, proto jsem vychladl.
Hlavně je to proto, že nějaký šmejd si vymyslí sledovací číslo a čeká, jestli mu to projde. Většinou jim stačí napsat a hned pochopí, že to raději stornuje a peníze přijdou za pár dní zpět. Někteří jsou urputní a tvrdí, že to určitě poslali a zásilka visí někde v Evropě apod., ale vyvolaný spor to pokaždé vyřeší, protože číslo neexistuje. A někdy automaticky zasáhne AE, když se zjistí, že se tam objevil šmejd, na kterého se navalí hromada stížností a sporů.

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#292 Příspěvek od decmen »

Musím napsat, že do včera se mi vztekání s 🤐 clem vyhýbalo, i když jsem z Alíka objednával za 200 USD, a to ještě vloni před vánocema.
Teď jsem minulý týden objednal 2 pásky na 50" edge podsvit (v CZ to prostě nikde nebylo) v hodnotě 23,16 Eur. Včera mi počta poslala sms a následně mejl, že chcou vyplnit nějaký 🤐 kódy a z čeho to je vyrobený a poslat fakturu. Uplně se ve mně vařily chc*nky. Tak jsem zvědavej, kolik mi napaří za vyclení :toilet:

Uživatelský avatar
kovka
Příspěvky: 541
Registrován: 26 lis 2006, 01:00
Bydliště: Brumovice

#293 Příspěvek od kovka »

Decmene, procli si to sám,pokud máš bankovní identitu nebo datovou schránku.
https://celnicka.cz/navody-ecep
pošta mně taky občas žádost o dodání info k zásilce, pak si proclím sím a oni mně to jenom přivezou.

Uživatelský avatar
Kvicala_r
Příspěvky: 3221
Registrován: 19 led 2005, 01:00
Bydliště: Haná / N.J.

#294 Příspěvek od Kvicala_r »

Ano a podstatnou část těch informací najdeš právě v těch prvotních informcích od Čp. To pak jen přepsat do celničky a v pohodě.
Já tak bral knoflíkové baterky a protože to šlo standard china post (ne aliexpress standard shipping / cinciao), tak po mě chtěli procelní taky.
Už si na zasílací službu dávám pozor :)

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#295 Příspěvek od decmen »

No, datovou schránku mám, tak příště , pokud budou zase vysírat, si to zkusím vyclít sám. Teď jsem z toho byl tak vytočenej, že jsem jim to odklikal.
Děkuju za radu !

Uživatelský avatar
DedVseved
Příspěvky: 492
Registrován: 01 črc 2019, 02:00

#296 Příspěvek od DedVseved »

Pokud můžu, tak si zboží objednávám z Evropy (ČR, PL, GER atd.), jenže nyní se mi dost často stává, že sledovací číslo má CN na konci, takže je odeslané z Číny. U jedné zásilky mám hned ze startu u ČP "E-mail adresátovi - výzva k upřesnění celních a adresních údajů", což je divné, když to ještě z Číny neodletělo. Navíc když kliknu na to doplnění a dám sledovací číslo a následně PSČ, tak to vyplivne Zadané PSČ se neshoduje s PSČ, které evidujeme u zásilky.

Jak tohle řešíte, když nedodržují zaslání z Evropy? Možná to je v podmínkách AE, ale mě se to nelíbí.

P.S. Jiný prodejce zjistil, že to nemá v Evropě skladem a žádá mě o zrušení v běžící době pro odeslání. Kašlu na něj, počkám až doběhne lhůta a doufám, že dostane od AE černý puntík.
Přílohy
sled-cislo.png

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#297 Příspěvek od BOBOBO »

Jaké máte zkušenosti s neodebráním zásilky ? Kvůli 10€ nebudu nic clít . Jen info , kolik je clo s poplatkem za 10€ ? elektronika . Po dlouhé době jsem vzal něco z ebay ...

Uživatelský avatar
MiloPS3
Příspěvky: 259
Registrován: 07 srp 2010, 02:00

#298 Příspěvek od MiloPS3 »

skusenost zatim nemam ,clo se plati az nad 150€,za tohle zaplatis jen DPH + mozna poplatek poste pokud si to neproclis sam..Obchodní podmínky služby celního deklarantství České pošty odstavec 3.5-3.7

Uživatelský avatar
decmen
Příspěvky: 572
Registrován: 25 zář 2013, 02:00
Bydliště: Chlumec n.C.

#299 Příspěvek od decmen »

Já onehdy zaplatil za 50ecek 460 Kč výpalné.

Uživatelský avatar
jindrichus
Příspěvky: 31
Registrován: 01 zář 2017, 02:00

#300 Příspěvek od jindrichus »

Taky mi přišel formulář k procelní zásilky ještě před opuštěním země odesilatele. I když jsem přiložil fakturu, která ukazuje, že jsem dph zapalatil při koupi, tak po mně listonoš chtěl doplatit 250 korun. Nechť si pošta zásilku nechá. Přijít o padesát korun, které mě i s dopravou (a s dph!) z ameriky balíček stál mi způsobí mnohem menší škodu, než doplácet 500 %. Zajímalo by mě taky, jak na tu částku přišli, když po odečtení 200 za zprostředkování jim vyšla DPH vysoká jak celá hodnota zásilky.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“