Bohemia Energy zkrachovala

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#286 Příspěvek od p32 »


Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#287 Příspěvek od Celeron »

To jsou mi věci. Dal jsem na začátku června výpověď u ČEZu že jdu jinam. Před cca měsícem přesvědčovací telefon z ČEZ prodej, ať si to ještě rozmyslím, že dostanu speciální nabídku (která ale nepřišla) a dnes dorazila faktura za 7. měsíc s cenou silovky VT=4,55 a NT=4,46, což je skoro o 1,70 míň než na minulý faktuře. Takže praktiky mobilních operátorů. Tak to jsem zvědavej, jak dlouho jim to vydrží.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
pepik9
Příspěvky: 2239
Registrován: 31 srp 2010, 02:00

#288 Příspěvek od pepik9 »

Prý se zase vrací nápad s platbou za rezervovaný výkon.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#289 Příspěvek od EKKAR »

Ta se přece nikdy nezrušila - jen se pojmenovala jinak, aby to tolik netřískalo do vočí ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#290 Příspěvek od Hubert_79 »

Co jsem pochopil, tak nešlo primárně o zavedení/zrušení, ale o podíl na celkové ceně, ne?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
josef_novak
Příspěvky: 685
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#291 Příspěvek od josef_novak »

I v teple se platí za výkon a za práci.

Uživatelský avatar
Olchor
Příspěvky: 1513
Registrován: 18 lis 2009, 01:00
Bydliště: Blansko

#292 Příspěvek od Olchor »

Včera při hospodské debatě kamoš tvrdil, že v případě vyhlášení nouzového stavu může vláda zrušit fixaci cen zákazníků u dodavatelů energií. Dost se mi to nezdá, ale dneska je možné snad všechno. Váš názor?
Podle mě je to blbost, i kdyby, šli by lidi do ulic a vláda by to neustála.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#293 Příspěvek od p32 »

Jo a může nařídit, aby lidi chodili po rukách. :lol:
Tato vláda nemá žádnou právní kompetenci rušit nebo opravovat smlouvy firem mezi sebou či s občany pokud jsou sepsány podle platného zákona. To by také mohla za chvíli každému, co má v bance více jak 50 tKč, tak zbytek znárodnit ve prospěch těch, co tam nemají nic. :lol:
Stejná kravina a podvod na všechny voliče je i tzn. válečná daň. Ve válce nejsme a ani naši sousedi! Slibotechny, co prý nebudou zavádět další daně, by si v tom kecání měli udělat pořádek.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#294 Příspěvek od xsc »

Chlapče, ty zas plácáš kraviny.
To, že ti můžou rozhodnutím parlamentu (ne přímo vlády) prachy znárodnit, ti názorně předvedli komanči a takový Bobánek by tomu ještě tleskal.
A pokud jde o název válečná daň - to je jen pracovní jméno a navíc historicky používaný název. Technicky je to daň z neočekávaného zisku a je to jeden z mála způsobů, jak dostat prachy z ČEZu a dalších zase zpátky, pokud tedy nechceš to znárodňování...
Pouč se:
1920

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#295 Příspěvek od Celeron »

To je to samý jako když si někdo v našem státě myslí, že jeho pozemek a barák na něm je opravdu jeho. To platí bohužel jen v USA. Hodně lidí, hlavně kolem dálnic se už přesvědčilo, jak to skutečně je.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#296 Příspěvek od p32 »

xsc píše:Chlapče, ty zas plácáš kraviny.
To, že ti můžou rozhodnutím parlamentu (ne přímo vlády) prachy znárodnit, ti názorně předvedli komanči a takový Bobánek by tomu ještě tleskal.
A pokud jde o název válečná daň - to je jen pracovní jméno a navíc historicky používaný název. Technicky je to daň z neočekávaného zisku a je to jeden z mála způsobů, jak dostat prachy z ČEZu a dalších zase zpátky, pokud tedy nechceš to znárodňování...
Ty zase troluješ, chlapečku, že? Nebo se ti stýská po komunistické partě tatínka? Jasně, to co bylo vydané v roce 1920, tak podle toho se dnes udělá taky? Ty asi musíš dělat v ČT, tam mají tak blbé nápady denně.
Selektivní daň se dává na podobné věci, ale nenazývá se to válečná daň. Pokud ale má stát 70% akcií v ČEZu, tak musí dávat nějakou extra daň? Na co má těch 70%? Aby skákal podle rozmaru 30% podílníků? :lol:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#297 Příspěvek od p32 »

Celeron píše:To je to samý jako když si někdo v našem státě myslí, že jeho pozemek a barák na něm je opravdu jeho. To platí bohužel jen v USA. Hodně lidí, hlavně kolem dálnic se už přesvědčilo, jak to skutečně je.
Ne, není to tak. To bys už mohl vědět, že pokud ti někdo vleze na "tvůj" pozemek, tak to není právně to samé, jako když ti vleze do "tvého" domu nebo bytu.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#298 Příspěvek od Celeron »

Zjevně nechápeš. Nepíšu o "někom" kdo ti vleze na pozemek a nebo do baráku.
Pokud bude stát opravdu chtít tvůj pozemek a nebo barák, tak o něj přijdeš i kdybys ses třeba zvencnul. To je něco úplně jinýho.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#299 Příspěvek od xsc »

p32 píše:Ty zase troluješ, chlapečku, že? Nebo se ti stýská po komunistické partě tatínka? Jasně, to co bylo vydané v roce 1920, tak podle toho se dnes udělá taky? Ty asi musíš dělat v ČT, tam mají tak blbé nápady denně.
Selektivní daň se dává na podobné věci, ale nenazývá se to válečná daň. Pokud ale má stát 70% akcií v ČEZu, tak musí dávat nějakou extra daň? Na co má těch 70%? Aby skákal podle rozmaru 30% podílníků? :lol:
Takže spousta blbých žvástů a na závěr neznalost věci. Dokud máš firmu, kterou nemáš ve 100% vlastnictví, tak sice jako majoritní vlastník můžeš rozhodnout o snížení ceny, ale minoritní akcionář tě bude žalovat kvůli ztrátě zisku.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#300 Příspěvek od p32 »

Zase přiblblé kecy o něčem jiném? :lol:
A kdo brání minoritnímu majiteli, aby svůj díl použil jak chce? Řeč je o majetku to majoritního majitele, jestli sis opravdu nevšiml a to je u ČEZu stát. Minoritní majitel může dát svých 30% na burzu (na víc nemá nárok), majoritní taky svých 30% na burzu a 40% ponechá ve státě pro občany ze slušnější cenu a nemusí vymýšlet ptákoviny s doplatky. Nebo chceš tvrdit, že ty s nějakou soukromou akcií ČEZu máš právo kecat a přikazovat státu se 70% akcií? :lol:
A opravdu mě bude minoritní akcionář žalovat kvůli ztrátě mého zisku? Kde jsi to četl? :lol:

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“