Zůžení okénka "Autor"

❓ Připomínky a dotazy pro administrátory a moderátory. Zde řešte problémy s přihlášením či heslem, můžete navrhnout otevření nové rubriky v diskuzním fóru či napsat případné připomínky k portálu nebo diskuzi.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#31 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:V Microsofte lepia Windows nejaki polodementi z Indie
pokud mají nějaké specifické požadavky na vyhledávání a nábor indických polodementů, tak je asi firma jako MS sežene.
I když si myslím, že pro firmu s takovým rozpočtem není problém sehnat to nejlepší z nejlepšího a u Indů a takových se dá spíš čekat, že vzhledem k šířce populační základny a nevyčerpání jich tam bude. Přebráno bude dneska už u naší bílé rasy.

Jenže MS měl tenhle polodementní problém s chybama v sw jaksi už v rodném listě, kdy tam ještě byl jen samej podnikavej hošík z Kalifornie.
Už v MSDOS 6 zapomínali chyby z DOS5 a to mělo jejich veledílo soubory pár desítek kB.

Uživatelský avatar
Achab
Příspěvky: 5945
Registrován: 05 lis 2010, 01:00
Bydliště: okr. Vyškov

#32 Příspěvek od Achab »

Možná najali podobného odborníka - Z horníka ajťákem

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#33 Příspěvek od p32 »

Nebo celou šachtu. :lol:

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Mek7 »

Vsak kod ebastlirny tiez nesplna standardy. CSS validacie som radsej ani nekontroloval.
Tak sa necudujte, ze si prehliadace interpretuju niektore veci "po svojom". Je mozne, ze predtym interpretovali kod zle, a teraz to robia dobre.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#35 Příspěvek od Crifodo »

Mek7: nesplnění standardů ještě není totéž co odlišné zobrazení.
Pro konkrétní závěr bychom si museli tento konkrétní případ rozebrat na prvočitele a ty pak analyzovat.
Jestli má tabulka předepsány fyzické rozměry, starý prohlížeč to dodržoval, nový nedodržuje, může to být sice i tím, že původně tam byla dvojí chyba a ta druhá tu první negovala, ale to bez té podrobné analýzy plkáním o jádrech nezjistíme.

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#36 Příspěvek od p32 »

Mek7 píše:Vsak kod ebastlirny tiez nesplna standardy. CSS validacie som radsej ani nekontroloval.
Proboha, když něčemu vůbec nerozumíš, tak se snaž k tomu nevyjadřovat. Že někde chybí uvozovky, tak je sice chyba, ale ta vůbec nemá nic společného s validací nějakého zastaralého validatora. To je naprosto to samé, jako ty neumíš slovensky, protože neumíš napsat "tiež" místo "tiez". Takže si prostě uvědom, že když tobě někdo rozumí bez správné interpunkce, tak i starý prohlížeč si to umí probrat bez blbé uvozovky na začátku.

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Mek7 »

p32, prosim, aby si sa spraval slusne a neutocil na mna.
Nie je to len o uvodzovkach, su tam aj ine chyby. Poukazal som len na to, ake su fakty, a ze sa tu zase pisu same hluposti od ludi, co IT nevladnu, ale maju potrebu za kazdu cenu nadavat. Ja sa vam tiez nemiesam do odbornej debaty o audiozosilnovacoch, kedze v tej teme nie som doma. Vyvoju webu sa venujem od svojich 12 rokov, a som v tomto obore aj zamestnany. Tak trochu slusnosti a respektu prosim, celkovo na internete, sme predsa dospeli a inteligentni ludia.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#38 Příspěvek od p32 »

No, kdyby sis nepletl pojmy s dojmy, tak by na tebe nikdo "neútočil". A slušně se chovám právě k tobě. Od 12 let? Kolik ti je teď, čtyřicet pět? Takže už 33 roků? Tak to už bys tomu mohl rozumět.:lol:
Takže když jsi takový odborník na programování webů, tak mi vysvětli, co má pár chybějících uvozovek ve funkčním fóru společného s tématem Zůžení okénka "Autor". A pokud možno slušně, jsme přece dospělí lidé a mluvíme k věci (tedy k tématu!).

Uživatelský avatar
Mek7
Příspěvky: 235
Registrován: 31 led 2020, 01:00
Bydliště: Zilina, SR
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Mek7 »

Necitas s porozumenim? Jasne som napisal, ze su tam aj ine chyby, ako iba "nejake uvodzovky".
  • Line 761, Column 78: document type does not allow element "TABLE" here
    Line 782, Column 449: document type does not allow element "B" here
    Line 460, Column 23: end tag for "SCRIPT" omitted, but its declaration does not permit this
    Line 416, Column 88: there is no attribute "TEXT-OVERFLOW"
    Line 416, Column 65: there is no attribute "OVERFLOW"
    Line 392, Column 17: "TR" not finished but containing element ended
    Line 34, Column 100: duplicate specification of attribute "BORDER"
    Line 37, Column 84: end tag for "A" omitted, but its declaration does not permit this
    Line 66, Column 13: end tag for "FONT" omitted, but its declaration does not permit this
    Line 816, Column 5: "HEAD" not finished but containing element ended
    Line 816, Column 5: "HTML" not finished but containing element ended
Ale ja nemam potrebu dalej tu s tebou diskutovat. Uz som si zvykol, ze poukazovat na bugy a technologicku zastaralost tohto fora sa nesmie. Holt som "zatal do ziveho". Piste si tu co chcete, ja v tejto teme uz radsej koncim.
... byvaly spravca Hospudky u amplionu, Martinekk-ov brat :)
Hras Scrabble? Skus SKREBL.EU - moj novy projekt.
Disclaimer: Nemam vystudovane elektro, je to len moje hobby.
"Failing to plan is planning to fail" (Alan Lakein)

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#40 Příspěvek od p32 »

Klidně skonči, nikdo tě do toho nenutí, ale sám jsi s tím začal. :lol:
Spíše jsem zvědavej, jak se k tomu postaví ZdenekHQ.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

No ty by si to hned "vylepsil" niekolkymi MB javascriptu, bootstrapom a inymi srackami. Polovica ludi by sem prestala chodit, lebo by to prestalo fungovat v starych browseroch alebo by to bolo pomale.

Dole je (c) 2005. Takze 17 rokov tie chyby ziadnemu browseru nevadili.

Uživatelský avatar
samec
Příspěvky: 3692
Registrován: 19 pro 2017, 01:00

#42 Příspěvek od samec »

Mek7 píše:
  • Line 761, Column 78: document type does not allow element "TABLE" here
    Line 460, Column 23: end tag for "SCRIPT" omitted, but its declaration does not permit this
    Line 816, Column 5: "HEAD" not finished but containing element ended
    Line 816, Column 5: "HTML" not finished but containing element ended
Máš to nejaké rozbité. V kóde nič také nevidím.

Ostatné chyby vyzerajú, že sa v kóde niekto vrtal. Na riadku 415 sa k tomu dokonca priznal.

Najproblémovejši mi príde tento skript

Kód: Vybrat vše

if ( navigator.userAgent.toLowerCase().indexOf('mozilla') != -1 && navigator.userAgent.indexOf('5.') == -1 )
		document.write(' ');
	else
		document.write(...
To sú také barličky závislé na dobovej situácií, ktorá môže bť o 10 rokov úplne iná.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od ZdenekHQ »

Já k tomu v podstatě nemám co napsat. Fórum jsem "zdědil", celá tahle verze je docela doprasená od autorů včetně všemožných aktualizací, a pokud jsem zasáhl do kódu (převážně v php), tak jsem tam uveden v poznámce.

Pokus o přechod na vyšší verzi vždy skončil bitkou a od té doby jsem vyléčený. Tohle fórum prostě dožije "as is" a pak se začne znovu. Už to tak jednou proběhlo s verzí php3.

A když už máte v bedně minimálně 5 šroubováků s různou drážkou, můžete mít i extra prohlížeč pro EB. Třeba na staré Opeře to běhá daleko líp, než na starém FF.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#44 Příspěvek od p32 »

Vůbec se kolem toho nerozčiluj. Odkaz na tento CSS validator může dát jen někdo, kdo tomu prostě vůbec nerozumí. Ještě jsem od něho neviděl jediné diskusní fórum, takže asi tak. Když jsem dělával webové stránky, tak tento validátor 🤐 vždycky plno nesmyslů, které neměly žádnou hodnotu. Prostě jeden z těch tvých oblíbených hamburgrových ajťáků.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#45 Příspěvek od Crifodo »

ZdenekHQ píše:Já k tomu v podstatě nemám co napsat.
To jsem +- očekával. Ta xxletá funkčnost jaksi naznačuje, že (stávající) EB, dosavadní OS a dosavadní prohlížeče nebyly v nijak kritickém nesouladu.

Odpovědět

Zpět na „Provoz fóra“