Seznam.cz - nastavení úètu - údaje

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od rnbw »

My sme o krok vpred, u nas SIM kartu bez registracie nekupis. Takze by si musel poslat bezdomovca ju kupit (alebo ju zohnat neoficialne).

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Hubert_79 »

U nás se o tom taky mluví; zatím ticho po pěšině. Ale taky to bez registrace brzo nepůjde a ty "staré" neregistrované chcípnou, pokud se nezaregistrují.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#33 Příspěvek od Crifodo »

Hubert_79 píše: Ale taky to bez registrace brzo nepůjde
Umím si představit jak taková anonymní volnomyšlenkářská SIMka jasánky v určitých kruzích dráždí. Však ono se to nějak navleče na podporu terorismu a pedofilie.
Neuvažuje se už o zrušení listovního tajemství, nejlépe manifestačně?
protože jen nenávistník a dezinformátor má co tajit, slušný Frýba nemá důvod před Hemalou něco skrývat.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Hubert_79 »

Dráždí to ty, co si myslí, že nejde komunikovat anonymně...
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#35 Příspěvek od termit256 »

piCZus píše:SIM jde koupit v trafice v mikině s kapucí kšiltovkou a brýlemi. Předplatit se dá na Sazka terminálu, samozřejmě vše za hotovost. Strčit bych ji do telefonu koupeného v bazaru/na inzerát a pouštěl by ho o pět až sedm BTSek od domova. Z telefonu bych si zaregistroval i email navedený na jeho číslo a i po souhlasu s cookies bych byl neustále tajemný.
Jo, budes chodit registrovat mail do vedlejsiho okresu a pak ti do mailu prijde faktura z eshopu s tvou adresou a telefonem. To si fakt pomuzes :-)

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#36 Příspěvek od Crifodo »

kdyby to nikoho nedráždilo, nebyl by ze strany státu takový vytrvalý tlak na adresnou identifikaci a to elektronickou na každého tvora, na přesun k bezhotovostním platbám, na kontrolu ideálně úplně všeho. Nemyslím jen náš kocourkov. I když ta fikce s ne/doručením nařizující SMS byl dost uspěchaný pokus.
brabenec: "dobrovolně" napráskaný telefon nebo jiná identita je jedna věc, nějaký zásah na základě profízlování obsahu koresponce je (zatím) docela jiná záležitost, ještě pořád stíhatelná. I když ten terorismus a hybridní tento... ono se to nějak zařídí.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#37 Příspěvek od termit256 »

Kdyz si tedy smireny s tim, ze mail neni kvuli obsahu anonymni, pak nechapu proc jim nechces dat svuj telefon. Od cervna stejne nemohou bez tveho souhlasu telefonni prudici volat, takze jim je tve cislo z tohoto ohledu bezcenne. Stejne jako je takova ochrana tveho cisla bezcenna vuci policajtum a spol., protoze ti si mohou projet tve maily, pokud bys chtel schranku pouzivat k nejakym nekalym ucelum.

Je to jen podobny humbuk, jako kdyz nekde najdou v popelnici par rodnych cisel a na tv nova z toho udelaji senzacni reportaz jak silene to dotycne mohlo poskodit kdyby to nasel nekdo jiny nez oni. Kdyz se nad tim zamyslis, zadny rozumny duvod proc jim to cislo nedat vlastne neexistuje. Kdyz budes chtit komunikovat anonymne, musis pouzivat uplne jine nastroje nez bezny mail na seznamu kde ti posila kazdy vsechno.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#38 Příspěvek od Crifodo »

termit256 píše:pak nechapu proc jim nechces dat
Nemusíš chápat. U nás se třeba nechodí zbytečně naproti slídilům a konfidentům, ty si to udělej jak chceš.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#39 Příspěvek od termit256 »

To ze jim tam nedas tve cislo pri registraci je jen psychlogicka iluze anonymity, nic vic. Fakticky to zadny vyznam nema. Zrid si ucet treba na protonmailu, tam je to bez niceho. Ze to ale bude fungovat zdarma naveky ti nezaruci nikdo. Osobne tam ty cisla taky nedavam, ale spis jen z lenivosti vyplnovat milion nesmyslu pri registraci. Pouzivam bud freemaily kde se regnu na par kliknuti, nebo ty jednorazove adresy. Samozrejme firemni mam na vlastni domene.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#40 Příspěvek od mluno »

Otázkou je jak utéct (zdá se, že všechny portály kolektivně najely na povinné ověření telefonem, zatím jen při registraci) a jak uložit stávající zprávy, aniž by se musela ukládat jedna po druhé (to jsem dělal naposledy, když jsem končil VŠ a věděl jsem že tím skončí mail (fungoval pak ještě rok, nejen mail, ale i bezplatný přístup do elektronické knihovny), a byl to docela vopruz uložit těch pár tisíc zpráv). Hromového ptáka (thunderdird) jsem už někdy taky zkoušel, to by mohlo být řešení. Centrum kdysi poskytovalo možnost exportu do zipu (musel se zadat požadavek a do 6 hodin od potvrzení že je hotový ten zip stáhnout), ale už to tam léta neni.
Přecejenom korespondenci za posledních 10-20 let je dobré mít někde zazálohovanou, i kdyby se tyto scénáře o odříznutí "anonymů" nenaplnily.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#41 Příspěvek od termit256 »

A jakej je problem je proste stahnout pres pop3 treba do outlooku? Pak si je muzes zalohovat dle libosti, je to jeden soubor.

Uživatelský avatar
mluno
Příspěvky: 227
Registrován: 18 dub 2011, 02:00
Bydliště: Benešov (u Prahy)

#42 Příspěvek od mluno »

Asi jedinej je, že jsem to nikdy nedělal, respektive jednou zkoušel a výsledek jsem nekontroloval (místo utlouku, který nemám a nechci použiju thunderbird, ale to by mělo být jedno). Spíš než jeden soubor preferuju samostatné soubory eml, ani to ale předpokládám nebude problém. Ale to je ta jednodušší část problému. Ta složitější je, kam utéct, kde si založit majl, až to bude na seznamu povinné, ideálně pokaždé když je potřeba (kromě stálého mejlu a dočasného mejlu (na odpadní mejly na 10 minut až možná měsíc je několik serverů) je potřeba občas nějaký kvazistálý). A opravdu se mi to tím telefonem ověřovat nechce, považuju to za zbytečné. Jak to nebylo potřeba, tak jsem nesledoval, jaké jsou poštovní servery, dlouhá léta mám schránky na seznamu a centru (cz i sk), ostatní zanikly.

Jinak problém se seznamem jsem taky zaregistroval, ale u pěti schránek, do kterých jsem se zkusil přihlásit se to dělo jen u jedné (u ostatních to bylo jen jako doporučení, které šlo přeskočit). Zatím stačilo přejít zpět na přihlášení a dát pokračovat se stávajícím přihlášením, ale je otázkou, jak dlouho to bude ještě fungovat. A je otázkou, kolik mejlů půjde přihlásit na jedno číslo (kdysi, když se za to ověření dávala nekonečná (později 1GB schránka) šlo na jedno číslo registrovat jeden mejl).

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#43 Příspěvek od xsc »

Seznam už takhle otravuje dlouhou dobu, ale pořád jede. Podle mě to nezrušej, jen budou prudit.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od Hubert_79 »

Nevím jak tandrbérd, ale utlouk maily ukládá do jednoho hromadného souboru. Mám takhle maily za asi deset let; když byla na stole reinstalace, soubor jsem zazálohoval a pak do nově nainstalovaného utlouku natáhl. Nebyl s tím nikdy problém, dokonce to bylo kompatibilní utlouk 2010 -> 2013.
Řekl bych ale, že ten tandrbérd to taky nebude ukládat po jedné, ale psát do jednoho souboru.
Nevidím v tom problém.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od ZdenekHQ »

Thunderbird používá SQLite, aspoň ten můj.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“