Jaký vybrat Nivelační laser? Co vy byste vybrali?

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sollers
Příspěvky: 31
Registrován: 25 led 2012, 01:00
Bydliště: VK

#31 Příspěvek od sollers »

Ani ten Bosch nemusí byť presný, na Youtube je toho dosť napr. https://youtu.be/kTnwED9ZJTc?t=66

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#32 Příspěvek od JirkaZ »

Možná nějakej ruskej troll, kdo ví, co s tím laserem předtím dělal, protože mu evidentně chybí krycí hlavice. No a že do tak precizního mechanismu stačí jen blbě strčit, to je snad nasnadě...

Mimochodem: PLL 360 má mechanickou aretaci (současně je to vypínač) a při větších pohybech celým laserem je velmi důležité ho vypnout a tím i aretovat. Jinak se uvnitř celý závěs s laserovým ústrojím mele jak nudle v bandě, což mu jistě neprospívá.

Uživatelský avatar
sollers
Příspěvky: 31
Registrován: 25 led 2012, 01:00
Bydliště: VK

#33 Příspěvek od sollers »

JirkaZ píše:
Mimochodem: PLL 360 má mechanickou aretaci (současně je to vypínač).....
DEKO to má tak isto, kúpil som ho zo zvedavosti na základe kladných hodnotení, možno som natrafil na horší kus :) https://www.aliexpress.com/item/3289041 ... RwdXgADihM

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#34 Příspěvek od Celeron »

Brácha stavař měl červenou rotační Leicu 620 i s ručním detektorem. Říká se, že Leica je s Karlem Zeissů stále nejlepší optická fy v Europě. Bomba, s detektorem šel nalýzt paprsek ještě 300 m daleko. Občas jsem si to od něj půjčoval ale vzhledem k ceně 30 tyček bez daně a stativu jsem si pořídil za pár stovek prachsprostýho křížovýho Lídláka, protože mi úplně stačí stropní lajny pro věšení světel a topení.
Dělal jsem porovnání Leicy a Lidláckýho Parkside a rozdíl byl cca 1 mm na dýlce 25 m. Tak mi nějak uniká důvod pořizovat strojovnu za 30 tyček.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#35 Příspěvek od sr71 »

Ty rotaèní lasery se dìlají i ve verzích se 2 vodorovnými èarami (tzv. 16 lines). K èemu to je v praxi dobré mít tam dvì vodorovné èáry? (ty jsou i pomìrnì blízko u sebe)
Přílohy
las.jpg

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“