Bezpečnostní technik?

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od jova1 »

Třením ne, dole na spodní tyči je plastová lišta s otvory a do nich zabírá špice takového pastorku. Je to částečně vidět dole na téhle fotce:
Přílohy
zuby.jpg

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od PotPalo »

To vyzerá sakra nebezpečne. Ozubené kolo, spodná koľajnička perforovaná zospodu a voľne prístupná, sila 200 kg... Keby tam stál nejaký pes a chytilo mu to ucho, tak ho to oskalpuje, ak nie rovno namotá. Decku by to tiež rozmliaždilo ruku. Je to nebezpečné už na pohľad, toto predsa nemôže byť namontované na verejné priestranstvo voľne prístupné deťom a zvieratám. Je to bezpečné asi ako kosačka bez krytu.
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Ak je to podla vyrobcu vporiadku, tak by asi nemal mat opravnenie na vyrobu zdvihacich zariadeni...

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#34 Příspěvek od Celeron »

Jova, jestli potřebuješ, písknu Ti do SZ kontakt na pana Špice, revizáka zdvihacích zařízení z Přelouče. Už jsem s nim pár let nemluvil, určitě je penzijního věku a tak nevím, jestli má ještě oprávnění. Ale poradit určitě může.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
jova1
Příspěvky: 1207
Registrován: 20 pro 2007, 01:00
Bydliště: Chýnov - to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od jova1 »

Děkuji za nabídku, zatím to nechám na našem revizákovi přes elektriku, případně bezpečákovi. Kdyby to nestačilo, bude se muset oslovit skutečně někdo s patřičnou kvalifikací a to ať už si zařídí vedení. Pro mě bylo důležité nasměrování po čem jít a na co se zaměřit jako laik, který o daném zařízení nic neví.

Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 76
Registrován: 03 led 2019, 01:00
Bydliště: Chrudimsko

#36 Příspěvek od salus »

Zkusil bych zadat dotaz zde: https://diskuse.elektrika.cz/
Tam je určitě několik revizních techniků elektro a současně revizních techniků zdvihacích zařízení.

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#37 Příspěvek od Hydrawerk »

Zkoumal jsem jednu plošinu pro invalidy, bohužel byla uvnitř budovy a né venku. Strkal jsem foťák, kam to jenom šlo, ale nic závadného jsem neobjevil. Všechny dráty nebo dokonce živé části jsou dokonale zakrytované.
https://memristor.rajce.idnes.cz/Schodi ... P-STRATOS/

Uživatelský avatar
Hydrawerk
Příspěvky: 7678
Registrován: 13 pro 2011, 01:00
Bydliště: Earth

#38 Příspěvek od Hydrawerk »

jova1
Jak to dopadlo??

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

Zapoměl jsem tu zmínit, že jsem mluvil s tím revizákem zdvihacích zařízení co jsem nabízel kontakt Jova1.
Ono to u nich není tak jednoduchý, mají to dost rozsortovaný a nemůžou dělat vše. Třeba ten dotyčnej má portálový průmyslový jeřáby. Asi to je daný tím, že na revize jednotlivých typů zdvihadel musí být také různá testovací zařízení, kdežto revizákovi elektro do 1000V stačí jen jeden univerzální revizní měřák a příslušný vědomosti.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“