novy merak aneb nespokojnost s 830B

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#31 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 13:54, celkem upraveno 1 x.

zdenekxxx

#32 Příspěvek od zdenekxxx »

meno co je BM575? Já od tesly znám maximálnì BM545 což byl mikrovoltmetr, pikoampérmetr.

Z bývalé tesly, metry doporuèuji Metru a to M1T330 èi pro tebe asi výhodnìjší M1T242. Ty bys mìl sehnat do 500Kè. M1T330 je jen voltmetr, ale mìøí velmi pøesnì. M1T242 je klasický multimetr U,I,R s automatickým pøepínáním rozsahù. I když u ní je problém že odejdou proudový rozsahy, ty vyzkoušel pøednostnì.

Bm545 také není špatná, ale má neúmìrnì dlouhou dobu mìøení. na mìøení napìtí termoèlánkù, èi velmi malých proudù ale vynikající.

Uživatelský avatar
meno
Příspěvky: 930
Registrován: 04 říj 2004, 02:00
Bydliště: Czechoslovakia

#33 Příspěvek od meno »

zdenekxxx píše:meno co je BM575? Já od tesly znám maximálně BM545 což byl mikrovoltmetr, pikoampérmetr.

Z bývalé tesly, metry doporučuji Metru a to M1T330 či pro tebe asi výhodnější M1T242. Ty bys měl sehnat do 500Kč. M1T330 je jen voltmetr, ale měří velmi přesně. M1T242 je klasický multimetr U,I,R s automatickým přepínáním rozsahů. I když u ní je problém že odejdou proudový rozsahy, ty vyzkoušel přednostně.

Bm545 také není špatná, ale má neúměrně dlouhou dobu měření. na měření napětí termočlánků, či velmi malých proudů ale vynikající.
Jasné myslel som BM545.
:D :D :D

AmarokCZ
Příspěvky: 2838
Registrován: 20 pro 2006, 01:00
Bydliště: Poličské krystalinikum
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od AmarokCZ »

Já mám doma ruský Ц4341 a nemůžu si ztěžovat, přesnost je sice jen 2.5% ale narozdíl od digitálu měří přesněji odpory nízkých hodnot a má lepší rozsahy proudu. Před ním jsem měl dva digitály - jeden nějakej no name, ten po měsící odešel do věčných a potom jsem si místo něj koupil M890G který se při měření kapacity začal vypínat atd.... takže jsem ho vyměnil za tenhle který mě stál pouhých 80.- a pracuje již dlouho bez sebemenších problémů a navíc bez potřeby baterií, což si oceňuju nejvíc. Osobně bych už asi do digitálu nešel...

PavelFF

#35 Příspěvek od PavelFF »

AmarokCZ:

1) Jak mìøíš odpory bez potøeby baterií (což oceòuješ nejvíc) ?
2 Jak malé odpory mìøíš, že je to pøesnìjší než by zmìøil digitál?

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“