PIC problém s kompilací

Diskuze a poradna o programátorech a programování různých obvodů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#31 Příspěvek od nop »

U těch znakových to vidím taky na nějakou chybu časování ALE od většiny LCD mám datasheety a zkoušel jsem to podle nich a nic a pokud se nemůžu spolehnout na datasheety a číňan to seká jak se mu zrovna chce tak je to jen hádání,bohužel...

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#32 Příspěvek od Mahoney »

Ovšem ty si jen myslíš že to máš podle nich ale jistě to ve skutečnosti nevíš, protože nepoužíváš logický analyzátor… Až si budeš časováním doopravdy jistý, potom teprve můžeš uvažovat o chybě hw.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#33 Příspěvek od nop »

To Mahoney vždyť už jsem to napsal nakonec jsem ten analyzátor vytáhl a na grafický lcd je 8 kanálovej málo časem koupím 16 kanál přemýšlím o DSlogic.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#34 Příspěvek od Mahoney »

Dobře, omlouvám se, to jsem přehlédl.

Málo to není, stačí ti sledovat jenom řídící signály + třeba D0, D1 jen pro orientaci (přeci víš co mu posíláš za data, to nemusiš zpětně zkoumat)… To máš /RD, /WR, C/D, /CE + D0, D1 = šest signálů. Hodíš nám sem screenshot z analyzéru?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#35 Příspěvek od termit256 »

nop píše:To Mahoney vždyť už jsem to napsal nakonec jsem ten analyzátor vytáhl a na grafický lcd je 8 kanálovej málo časem koupím 16 kanál přemýšlím o DSlogic.
No, tak hlavne se podivej aby mel dekoder tech displejovych sbernic, kdyz uz to kupujes kvuli tomu.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#36 Příspěvek od nop »

termit nekupuju to vylucne kvuli tomu ale mrknu na ty protokoly.

mahoney screenshot nemám a těma znakovejma se teď zabývat nebudu stačí mi že funguje adpoň ten jeden,ale časem se k nim vrátím. A ten 128x64 s ks108 zkratuje napájení.Navíc tento týden mám odpolední tak času je málo.No a ten největší s t6963 nakonec budu mít jak zkusit,takže uvidíme.


Tak jo zitra rano si udelam chvilku cas a poridim screenshot u toho znakovyho tak jak to ted funguje.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#37 Příspěvek od nop »

Tak nevím připojil jsem LA průběhy jsou ok funguje to ale jak udělat screenshot aby na něm bylo něco vidět nevím ta komunikace je roztahaná buď je vidět celá ale nic z toho nejde vyčíst nebo to zvětším ale pak není vidět celá.

Každopádně displej kupovanej kdysi na hw.cz
GDM1602B - chodí

Displeje
OM1628 pořízený nový - nechodí (kdysi chodily ale teď s naprosto stejným sw jako tenkrát ani ťuk)

TIANMA
TM202GD - ty chvilku chodily-nechodily a teď vubec

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#38 Příspěvek od Mahoney »

ondraN píše:Problém může být příliš krátký čas na init displeje.
2nop: Jde přeci jen o pár milisekund, vážně to nedáš tak, aby to bylo vidět?

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#39 Příspěvek od nop »

Ne vážně to nejde tak aby tam bylo něco rozumně vidět i 2ms mezi příkazama jsou strašně dlouhý.Ale časování sedí mám tam čas na init 100ms a měřím 99.17 délku E pulsu mám 10us a měřím 10.17us.Zajímavý je že včera jsem tam připojil jeden ten TIANMA displej a zase fungoval ale jen první řádek druhej ani ťuk a to fungoval s adresama 0x80 pro prvni a 0xC0 pro druhej a teď nic.No a beze změny kodu jsem tak připojil dneska druhej ten TIANMA a ten ani ťuk.Tak nevím asi jsou vážně nějaký načatý.

Uživatelský avatar
asdf
Příspěvky: 64
Registrován: 06 říj 2022, 02:00

#40 Příspěvek od asdf »

A jak dlouho před tím E pulzem máš stabilní data?

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#41 Příspěvek od Mahoney »

Když ti jde jenom první řádek, tak tu inicializaci v pořádku nemáš, a když je to jednou hop a podruhé trop tak je to prostě divný. Co kontakty, délky vodičů, stínění a takové věci? Neděláš to náhodou třeba v nepájivém kontaktním poli, se špatně vyfiltrovaným zdrojem nebo tak něco? Co fotka, nebyla by?

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#42 Příspěvek od nop »

to asdf to by mohlo byt ono v podstaté posílám data a hned na to bez čekání e puls.


to mahoney u displeje 2x16 chodí oba řádky u toho tianma u jednoho kusu chodí jen první řádek a u druhýho svítí čtverečky jako když není zinicializovanej a to všechno beze změny sw a ne v kontaktním poli to nemám màm to na bastldesce s tím že displej je připojenej přes hřebínky a 10cm dlouhejma kablíkama a ne zdrojem to není na desce mám 7805 blokovanou jak má být a zkoušel jsem to krmit i zdrojem tdk lambda 5v/30A co tu kdysi prodával ne-moc a chová se to furt stejně.

Uživatelský avatar
nop
Příspěvky: 158
Registrován: 18 kvě 2007, 02:00

#43 Příspěvek od nop »

Tak jsem si s tím dneska zase hrál a furt nic prodleva před e pulsem bez efektu init ať přepíšu jak chci taky bez efektu.. Už to stálo moc času ty ispleje TINAMA byli zadarmo tak to zatím asi odkládám.Pokud máte ještě nějakej nápad tak ho rád zkusím..

Edit: Můžete mi sem prosím napsat posloupnost incializace kterou používáte? díky

Uživatelský avatar
asdf
Příspěvky: 64
Registrován: 06 říj 2022, 02:00

#44 Příspěvek od asdf »

Škoda. Nic dalšího mě bohužel nenapadá.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#45 Příspěvek od Mahoney »

2nop: To je on? Nebo napiš kdyžtak prosímtě přesný typ toho Tianma displeje (nebo ho zezadu vyfoť)…

Našel jsem ještě tohle, tak možná jsou fakt "jiné"…

Odpovědět

Zpět na „Programování PIC, ATMEL, EEPROM a dalších obvodů“