Nová sonda k oscilu 10:1/100MHz

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#31 Příspěvek od Cust »

Já jsme tyto sondy proměřoval, dají se zkompenzovat docela slušně a jsou použitelné - někde na bastlirně jsem zveřejňoval měření. Mám je pár let k záložnímu ethernetovému osciloskopu, jsou málo používané.

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#32 Příspěvek od Celeron »

Já jen že mě tu pár lidí strašilo, že po dvou dnech práce se rozpadnou možná i na prach. :) No horší než sondy k ruskýmu CI-55 rozhodně nejsou. Ty byly čistokrevná hrůza, křehkej plast se rozpadl po asi třech letech a sonda měla průměr cca 30 mm a dýlku s "hákem" 200 mm. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#33 Příspěvek od Celeron »

Pustil jsem se do výměny rusáků BNC za RFT-čka. A brzo jsem narazil. Jak se sakra na tom RFT BNC-áku povoluje a utahuje kovový tělo proti zadní převlečný matici, co zároveň zatahuje opletení do kuželový objímky? Ono totiž celý tělo je krytý plastovou bajonetovou převlečkou a tělo není za co a čím chytit.
Nepamatujete prosím někdo, zda na montáž nebyly nějaký speciál nástroje?
V plastu bajonetu jsou proti sobě dvě asi 1,8 mm průměr díry, napadají mě třeba nějaký kleště, co mají proti sobě dva čepy do těch dírek 1,8 mm, skrz který se přidrží tělo BNC. Dokonce na těle BNC jsou proti sobě v určitým místě vidět dva důlky, který mohly ty kleště vytlačit. Na nepoužitých důlky vidět nejsou.
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“