Jak formulovat "slušný oděv"

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Behemot »

Artaban001 píše:Existují definovaný třídy "Dress code" - https://www.spongr.cz/blog/dress-code-z ... -oblekani/ - Jenomže mnoho lidí je nezná. Záleží taky na tom, jak moc "nóbl" akci chceš mít (je to taky možností prostředí). Aby ses pak nedivil, že tam budeš sám.
tak, dá tam casual, smart casual

pokud je to cokoliPLES, tak bych tam teda jako čekal mňůziku na ballroom, aka společenskej tanec 8O jistě, spousta diska je nejaká latina (drtivá většina cha-cha, jive), no dežo by to měl být schopnej namíchat tak, aby nebyla šňůra deseti džajvo-čačů za sebou

a vůbec, vybírat takový skladby, aby taky vůbec běžnej uživatel poznal, co to je :lol:

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Kamos ma agenturu na poradani takovych akci a oni to opravdu resi jen vysi vstupneho (samozrejme pokud zakaznik nema jasne pozadavky). Delavaji nejakou beneficni akci pro komercni banku, kde je vstup 10k (jde to na charitu). Tam socky nepachnou ani omylem, lidi kteri tohle zaplati vi jak se na takovou akci obleknout i bez nejakeho naizovani. Musis proste vyvazit vysi vstupneho podle toho, jakou sortu lidi tam chces mit. Kdyz napises neco ve stylu spolecensky oblek neni podminkou, snad pochopi i lidi co chodi na akce se vstupnym 2 kila ze tam nemaj chodit v teplakach. A zbytek je na vyhazovaci. Ono je mnohdy lepsi kdyz luzu poznas a vykopnes hned u vchodu, nez bys ji kvuli narizenemu dress code neodfiltroval a ona by ti pak delala bordel na akci. Hnupa ktery ti je schopen na diskoples prijit v teplakach tam opravdu nechces. Socka ze za hodinu zlije jak rusky muzik a bude kazit vecer ostatnim.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#33 Příspěvek od scorpions-cz »

Behemot To jsi asi nebyl na žádným plese na malým městě. Tam i když je kapela, tak ve většině případů hraje sérii dechovek, sérii moderních(disko) a sérii ploužáků. Mezi tím přestávky, jinak furt dokola.
Nesmíš srovnávat ples v opeře s plesem v malým městě.

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od PotPalo »

Ako dopredu rozoznáš socku v obleku, ktorá sa tam potom opije?
Zlu sa neustupuje, proti zlu sa bojuje.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#35 Příspěvek od ZVUK2000 »

Scorpine máš pravdu. Na vesnici to platí ještě víc. Vstupné není velké, ale oto více se vybere za tombolou :D

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#36 Příspěvek od termit256 »

PotPalo píše:Ako dopredu rozoznáš socku v obleku, ktorá sa tam potom opije?
To samozrejme nepoznas nijak, nicmene kdyz odfiltrujes polovinu socek, budes mit nasledne polovinu problemu.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#37 Příspěvek od ZVUK2000 »

termit256 píše:
PotPalo píše:Ako dopredu rozoznáš socku v obleku, ktorá sa tam potom opije?
To samozrejme nepoznas nijak, nicmene kdyz odfiltrujes polovinu socek, budes mit nasledne polovinu problemu.

Zdání klame. Kamarád se živí jako kameraman. A natáčí plesy. Říká že největší problém a bordel je na lékařských a fotbalových plesech kde nemají hluboko do kapsy. Zatímco hasičské, rybářské, včelařské, myslivecké apod. kde členové nevydělávají zrovna nadprůměrné platy jsou ty nejlepší. Čím dál více si začínám myslet že žiješ v nějaké bublině a s reálným životem běžného občana jsi úplně mimo. Už jen proto že nevíš kdo je Bludišťák. :D

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#38 Příspěvek od Artaban001 »

scorpions-cz píše:Artaban001 DISKOPLES se nám právě líbí...
V tom případě použij druhou možnost s připsáním toho sdělení - pokud nechceš používat třídu "dress code". Nebo zkus najít někoho, kdo takový akce pořádá a zkus to s ním probrat.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#39 Příspěvek od termit256 »

ZVUK2000 píše:... Říká že největší problém a bordel je na lékařských a fotbalových plesech kde nemají hluboko do kapsy. Zatímco hasičské, rybářské, včelařské, myslivecké apod. kde členové nevydělávají zrovna nadprůměrné platy jsou ty nejlepší. Čím dál více si začínám myslet že žiješ v nějaké bublině a s reálným životem běžného občana jsi úplně mimo. Už jen proto že nevíš kdo je Bludišťák. :D
To je naprosta klasika. Vzdycky se nekdo snazi vykreslit tu "slusnou" chudinu a "rozezrane" prachace. S realitou to ale nema nic spolecneho, je to jen zbozne prani prislusniku one spolecenske tridy. Podobne jako napriklad filmovy prumysl obsazuje negry do roli "chudych a rozvaznych" postav pronasejicich zivotni moudra a hluboke filozoficke uvahy. V realite ale jejich komunity pripominaji spis tlupu opic kde za flasku prodaji i vlastni decka.

Nejakou rvacku nebo strkanici jsem videl skoro na kazdem mysliveckem plese, ale napriklad na plese v opere se nic takoveho nevyskytuje. Tolik k realite.

Uživatelský avatar
ZVUK2000
Příspěvky: 3855
Registrován: 22 dub 2012, 02:00
Bydliště: Karvinsko

#40 Příspěvek od ZVUK2000 »

Jenomže ten kameraman patří výdělkem mezi tu vyšší třídu . Ty tu furt cpeš pojem "socka". Tato skupina ani ten ples nepáchne. Ale přijdou obyčejní lidé kteří nemají zrovna průměrný plat podle statistik. Pokud řadíš mezi socky lidé kteří pracují, ale nedosahují průměrný příjem , tak jseš pro mne úplně ubohý "člověk"

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#41 Příspěvek od termit256 »

Pokud nekdo prijde na ples ve vataku nebo teplakovce, je to proste socka.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Behemot »

scorpions-cz píše:Behemot To jsi asi nebyl na žádným plese na malým městě. Tam i když je kapela, tak ve většině případů hraje sérii dechovek, sérii moderních(disko) a sérii ploužáků. Mezi tím přestávky, jinak furt dokola.
Nesmíš srovnávat ples v opeře s plesem v malým městě.
Ve vopeře sem nebyl nikdy, přesto za sebou mám nějakou tu desítku plesů, i na malejch měli občas nečekaně dobrý kapely. Bordel sem nezažil nikdy nikde, nepočítám-li to, že tam spousta lidí chlastá jak duha a pak nejsou schopní udržet dráhu, tak občas to bylo jak prodírat se davem, včetně občasnej srážek. Ale dycky to prošlo ve slušnosti a pokračovalo se dál. Nevim kam teda místní chytráci chodí, že se tam jdou lidi prát, dejte vědět, čemu se mám vyhejbat :lol:

Že je to ples někde na samotě u lesa neznamená, že MUSÍ mít katastrofální kapelu, která umí jenom pohřební hrůzy. Ano, zažil sem a je to vostuda, ta ježibaba s vychlastaně-vyhuleným hlasem, co zněla jak Smrť, mě snad bude na smrtelné posteli strašit tvl.

Pokud je k hovnu kapela, která neví, co má zahrát na jaké akci, tak furt eště je nad ňou vorganizátor, kterej si má říct, aby se to trochu prokládalo a byly tam různý tance a prostřídanej standard i latina. Tím víc pokud tam ani není kapela, ale jenom dežo (kterej dost pravděpodobně ani žádnejm příživníkům z vosy neplatí výpalný a zahraje si, co chce, z těch stovek-tisíců skladeb staženejch z netu).

V opačným případě to nemá s plesem nic společnýho, uspořádejte si vole ZÁBAVU.

Uživatelský avatar
scorpions-cz
Příspěvky: 1760
Registrován: 19 bře 2011, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy Dačicko

#43 Příspěvek od scorpions-cz »

To byla přednáška.
Začnu od zadu:
Výpalný OSE platí organizátor a né kapela nebo DJ. Organizátor platí i za reprodukovanou hudbu. DJ nemusí dávat PLAY LIST. Je to nějak zprůměrovaný. Kapela pokud nemá svou tvorbu PLAY LIST dodává.

Plesy u nás jsou tak jak jsem je popsal už hodně dlouho. (začal jsem na plesy chodit asi v 16 letech) tehy jich bylo opravdu hodně, i 2 za víkend. Nemyslím, že by třeba na mysliveckým plese se hrála hudba pro vyloženě společenský tance. ( nebo to myslivci mají taky naznat zábavou vole?)
To samý hasiči, maturitní plesy a pod.
Když to nazvu zábavou, tak tam opravdu přijdou ve vaťáku a v teplákách.
Takhle je to u nás a z toho musím vycházet.
U vás to asi bude jiný no

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#44 Příspěvek od MiraSt »

Nejakou rvacku nebo strkanici jsem videl skoro na kazdem mysliveckem plese...U nás se toto neděje protože na plesy chodí z 99% místní lidé a ti si dají sakra pozor aby se chovali slušně a nemluvilo se o nich na dědině. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#45 Příspěvek od Crifodo »

Socka ze za hodinu zlije jak rusky muzik a bude kazit vecer ostatnim
Teď jsem měl na chvíli pocit že je řeč o plesech gymplů, jak jsem měl "potěšení" poznat. Což jsou u nás rádoby lepší lidi rádoby lepších rodičů, tedy něco z opačného spektra než ruský mužik. Ale pozor, ne dress codem - v 19 není problém pro holku vypadat dobře v jakýchkoliv šatech, chlapci standardní "obleková" uniformní nuda, totéž rodiče, u maminek spíš už hlavně strategie zakrývání špeků - takže ohledně toho vylití se jak mužik, tyhle "lepší děti" to ovládaly super, přičemž daleko nejzoufalejší pohled byl na holky. Možná kombinace chlastu a toho ostatního. Asi tak největší dno bylo řádění zlitých profesorek s pár nebílými studenty odněkud hodně z jihu přišlými protože motto plesu byla "Jamajka".
Jak píše předřečník, tlupa opic, která se ovšem za socky nepovažuje.
Kamarád se živí jako kameraman. A natáčí plesy. Říká že největší problém a bordel je na lékařských a fotbalových plesech kde nemají hluboko do kapsy. Zatímco hasičské, rybářské, včelařské, myslivecké apod. kde členové nevydělávají zrovna nadprůměrné platy jsou ty nejlepší. Čím dál více si začínám myslet že žiješ v nějaké bublině
A tak mě ani nepřekvapilo, že znatelně výš se mi jevilo pár absolventských plesů nějakých SOU-SOŠ, zase: ne dress codem, ale organizací a chováním. Ti lidi se nepředváděli, zas tak nemají co, ale prostě bavili a pragmaticky oťukávali, kdo ještě nemá kadeřnici, kdo potřebuje spravit auto a kdo vyměnit střechu.
Vaťáky a tepláky jsem tam neviděl nikdy, to mi připadá nesmyslné a nepraktické, to asi jen termit má tyto zkušenosti.
Ale viděl jsem jako "předtančení" sestup jednotky rychlého nasazení po laně z balkonu a simulované podřezání hlídky v maskáčích (ano, na plese).
Zlatí maloměšťáci rybáři, zelináři a hasiči.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“