Prietokovy spinac-snimac na cirkulacku

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#31 Příspěvek od jogi24 »

Ta kupelna je diskutabilna, ale popravde aj mne trosku vadi, ak potrebujes z casu na cas umyt oblubenu sialku od uschnutej kavy, alebo misku od masla, aby si cakal minutu na teplu vodu.
Ale zas tak pri peniazoch niesom, aby cerpadlo cely den tocilo teplu vodu cez cirkulacku.
Tak teraz je dilema. Oplati sa vlastne ta cirkulacka tahat?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#32 Příspěvek od termit256 »

Financne se to urcite nevyplati, jde o komfort a ten vzdycky neco stoji. Ale pokud budes predelavat vodoinstalaci, trubku si urcite natahni. Kdybys v budoucnu zmenil nazor, usetris si hromadu prace a blba trubka zas tolik nestoji. Jen ji nezapojuj, voda by ti v tom hnila, kdybys to dloho nepouzival.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#33 Příspěvek od BOBOBO »

Pokud nechceš zase bourat , tak ji zapoj , ale dej tam armaturu . Dnes jsou hezké a podomítkové . Cena energií je politická a pokud dojde k vyhození těch , co nám ji politicky zdražují , tak zase půjde dolů .

Uživatelský avatar
_luky_
Příspěvky: 561
Registrován: 28 led 2009, 01:00
Bydliště: okres Beroun, kraj Středočeský

#34 Příspěvek od _luky_ »

BOBOBO píše:to luky , asi nemáš doma chcandy ....
Doma cirkulaci nemám. Mám tak velký dům, že od bojleru to mám k nejvzdálenějšímu kohoutku asi 3 metry. A s politickou situací v Evropě se obávám, že už se v tomhle životě na žádný větší dům nevzmůžu.

Však píšu, že jsem to PIR čidlem vyřešil u strejdy. Topenáři mu od toho utekli ve stavu, že tam byly čerpadla s flexošňůrou a zásuvky... Nejdřív tam byly časový hodinky, ale nakonec jsem vymyslel, jak tam natáhnout kabel a dal jsem PIR čidlo. Funguje to už několik let.

Uživatelský avatar
jogi24
Příspěvky: 427
Registrován: 12 bře 2009, 01:00

#35 Příspěvek od jogi24 »

asi ako pisete, "sucha trubka tam byt moze...
Inak dom stavam novy.

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#36 Příspěvek od kutilmil »

No nevie si to teda predstaviť ako tú trubku zavreš na jednotlivých alebo aj keby bolo len jedno tak na jednom odbernom mieste.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Ty toho ještě nevíš ...
https://www.koupelny-sen.cz/podomitkovy ... hrom-vp621 a konec u boileru buďto zavaří nebo i nechá volný .

Uživatelský avatar
kutilmil
Příspěvky: 3801
Registrován: 01 lis 2008, 01:00
Bydliště: Skalica

#38 Příspěvek od kutilmil »

To si jako hentaky ventil necham trčat v kuchyni vedla drezu? šak by ma moja vyhnala svinskym krokom z baraku.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#39 Příspěvek od MiraSt »

Pro případ, že bych ty teplé okruhy někdy přestal využívat, jsem zabudoval pod každé umývadlo v kuchyni zasuvku na "noční proud" pro účel boilerku.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#40 Příspěvek od BOBOBO »

Tos udělal výborně , žes mi to před 30 lety neporadil . :lol:

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#41 Příspěvek od MiraSt »

I zaslepené výstupy na přípojné ventily u toho mám. :-) To máš tak když si to taháš sám tak variabilitě a nápadům se meze nekladou. Ode mě to už pár lidí okoukalo. I v rodině. :-)
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#42 Příspěvek od BOBOBO »

Bohužel budu muset použít navíc jednu opletenou hadici běžící vrchem . Ještě mám čas . Domácí amatérskou FV budu montovat na jaře . Ještě musím připojit ohřívací smyčku na vodu v kotli na pevné . Tím vyřadím na půl roku používání elektrického boileru pro ohřev vody na mytí nádobí . Jó jó Dalibor .

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“