Jiskření uhlíků v elektrickém nářadí

Problémy s elektrickým nářadím

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
HC-96
Příspěvky: 37
Registrován: 02 srp 2015, 02:00

#31 Příspěvek od HC-96 »

No ono to má bezpečnostní funkci. Když ti namotá obě ruce tak by to mělo jít vypnout čelem nebo jinou částí těla :roll: :D

Uživatelský avatar
Habesan
Příspěvky: 6924
Registrován: 12 led 2009, 01:00
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Habesan »

Mám pro tebe dobrou zprávu, tohle je pravděpodobně vrtačka Narex EV 413D nebo 416D, a pokud se ukáže, že je neopravitelná, rád od tebe odkoupím její vypínač, případně celou rukojeť.
Sháním hasičák s CO2 "sněhový", raději funkční.
(Nemusí mít platnou revizi.)
(Celkově budu raději, když se to obejde bez papírů.)

Uživatelský avatar
HC-96
Příspěvky: 37
Registrován: 02 srp 2015, 02:00

#33 Příspěvek od HC-96 »

Dík za info ,teď alespoň vím co to je za typ kdybych někoho sehnal. Co se týče rukověti ,je již také upravovaná /a moc se to nepovedlo/ a je tam nabastlený jiný vypínač ,protože v servisu -známá písnička- "Joo pane" atd.
Tak jsem tam nabastlil co jsem splašil ,moc to tam nepasovalo....Ale dík za info.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#34 Příspěvek od Valdano »

HC-96 psal, že ta jeho Narexka má něco okolo 600W a je do 13mm. Na internetu jsou fotky štítků obou zmíněných vrtaček Narex EV 413D i EV 416D viz obrázky níže a podle nich sice je EV 413D do 13mm, ale má pouze 380W a EV416D je do 16mm a má 470W.

Takže pokud platí to co psal HC-96 tedy cca 600W, tak ta jeho Narexka v takovém případě bude zřejmě nějaký jiný typ. Ono bude z té doby vzhledem podobných Narexek zřejmě mnohem víc typů.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
HC-96
Příspěvky: 37
Registrován: 02 srp 2015, 02:00

#35 Příspěvek od HC-96 »

No já jsem výkon pouze odhadoval podle kroutáku s porovnávanou "kilowatovou" nějakou no - name.
Ta potvora při zhruba stejných otáčkách chcípala jak kdyby ji někdo škrtil. No a taky brzo odešla za mohutného vývinu kouře. Což potvrzuje mojí teorii , že elektřina je podfuk. Vše rádoby elektrické funguje na kouř. Když ten uteče již to nefunguje.... :D

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od workhard »

Svěř se nám, co vrtáš za matroš tou 13kou.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#37 Příspěvek od ransom »

Hc-96: Neměl jsi náhodou tu kilowattovou uškrcenou na nízké otáčky regulátorem? Ona pak nedá výkon a hlavně se nechladí. Potom to jaksi nejde za vrtačkou, ale za uživatelem.
Proto na vrtání velkých děr používáme nízkoobrátkovou vrtačku, aby mohla běžet na plný knedlík. Vrtačky s otáčkami naprázdno 3000min-1 tohle nesvedou. I ty dvourychlostní mají pořád ty menší otáčky moc velké.
Zrovna ty staré Narexky měly otáčky poměrně malé. Tedy hooodně malé. A jak známo, kroutící moment je výkon podělený otáčkami. (Ono se zase s nimi nedá vrtat dvojkou vrtáčkem.)

Navíc ti velký otáčky ničí nástroje a přehřívají materiál.

Do tohohle dám vykružovák 134mm do dřeva. Nebo 80mm a lochuju dvojku plech. Nebo stromeček 32mm a čtyřku plech, železný profily. Třeba dvě hodiny v kuse bez přehřívání. Řeže to 12mm závity strojním závitníkem do 10mm oceli a mědi.
https://www.doktorkladivo.cz/milwaukee- ... tor-page=1

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od workhard »

Celou dobu se tu bavíme o Trabantu a ty nám tu nalinkuješ BMW :lol:
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
HC-96
Příspěvky: 37
Registrován: 02 srp 2015, 02:00

#39 Příspěvek od HC-96 »

Workharde s tou Narexkou s předvrtáním se s ní vrtaly 12 mm /10 mm silné desky . Pomalu s chlazením ale nemusela se měnit technologie.
Žádný regulátor před Tou Narexkou nebyl , vím co to dovede.
Ta no-name se používala v dílně měla 2 st. převodovku ale bylo jasné od začátku ,že odejde. Žel bohu byla koupena přez pult takže reklamace neexistovala a ona se posrala asi rok po záruce a na dřívější odpálení mě nedalo srdce, stála asi 800Kč. Ona to totiž byl nějaký atip, točila na druhý stupeň skoro 4000 takže se s ní dalo i brousit a čistit.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od workhard »

Ocelové?
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
HC-96
Příspěvky: 37
Registrován: 02 srp 2015, 02:00

#41 Příspěvek od HC-96 »

Ta druhá je opravdu pro mě luxus ,takže asi neeee :D
Co mě štve na těhle nových je úchop. Ta stará Narexka má ještě "třmenový" úchop, takže v případné "rafnutí" vrtačky máte daleko pevnější úchop. Z toho "kolíkového" úchopu u těch nových ,vám vrtačka vypadne i při mírném rázu a pokud se vám náhodou zajistí kolík /u některých se to při pevném uchopu stane téměř automaticky/ tak prcháte z dílny a po očku pozorujete co rozzuřená potvora vše rozbije nežli závěrečnou explozí při přeškubnutí kabelu chcípne...

Ano železné -opakuji pomalu a chlazením - odhaduji že má při zatížení 300-400 ot a pokud máš trochu citu tak to není žádný problém i v ruce ,natož ve stojanu..

Odpovědět

Zpět na „Elektrické nářadí“