Předělávka e-shopu GM

Aktuality a zprávy z oblasti elektroniky, komunikační a výpočetní techniky, teorie či software

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#31 Příspěvek od JirkaZ »

Danharde, pokud ten elyt chceš zítra k osobnímu vyzvednutí a nevadí no-name PRC, tak zkus třeba tady.

Edit: no a nebo v tom GME, jakžtakž to už funguje a mám dojem, že tam přibyly lepší parametrické filtry...
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Behemot »

JirkaZ píše:
konkurence je dost, a když člověka akorát serou, tak si radši vobjednám krabicu přímu u rejže/výrobca/distributora a budu na tom sedět deset let, než živit tydle přehazovače, co dekádu ustavičně jenom zhoršujou služby a vůbec všecko :roll:

JirkaZ: proč by si jako měl jezdit kupovat šmejd, když může sednout po domluvě do auta i v deset večer, zajet do 25 minut po vokruhu ke mně a vybrat si hned ze dvou špičkovejch kvalitních 1000/63, a sice Chemi-Con KYA D16×25 za 18,03 bez burešovnýho, nebo pak Nichicon HE D16×35,5 za 60,23 bez?

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#33 Příspěvek od JirkaZ »

To je tady?
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#34 Příspěvek od danhard »

Tak původně jsem plánoval toto, od GME jsem chtěl akorát vzorky Hitano, vzorky Elite od Semic budou taky dobrý :D

Behemont má slušnou cenu a na rozdíl od AME zná množstevní slevu.

Budou to výstupní kondy do mého zesilovače.

Audiofilové můžou hodnotit, jak jsou různé typy slyšet.
Nezměří nic, jelikož zesilovač měřitelné zkreslení nemá, i když je to kvazikomplementár v B-čku s 2N3055 :lol:

2x100W/4R a pořizovací náklady do 2000Kč, bez krabice, ta může být papundeklová a panely ze smérkovýho prkénka.

Semic je o poznání serióznější obchodník, než GME.
Od tý doby, co tam prodávají kuchyňský roboty to stojí za prd.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#35 Příspěvek od JirkaZ »

Danhard: no, kdysi jsem v Semicu udělal katastrofální zkušenost s jakýmisi PRC elyty, deklarovanými jako low ESR a long life. V běžném několikawattovém spínaném zdroji cca za 3 dny explodovaly (a zákazník kvůli tomu musel jet přes celou republiku).

Pamatuju si, že měly logo ve tvaru kosočtverce, což odpovídalo. Edit: našel jsem tehdejší fotku, takže kdyby někdo někde viděl a měl použít to, co je v příloze, tak tu má varování.

Oni ještě předtím měli i japonské elyty (především Nippon ChemiCon), ale pak zřejmě ten zhovadilý tlak na cenu udělal svoje.

Jinak jsou ale OK a dá se vždy domluvit, to jo.

K tomu 1G/63V: měl jsem pocit, že to potřebuješ hned, jinak po světě a zásilkovým způsobem se stále ještě dá vybrat z mnoha kvalitních značek a typů. Mám ale dojem, že bude hůř...

K tomu zesilovači: od určitého věku nejspíš bude skoro fuk, čím a jak zesiluješ a reprodukuješ. Protože zhoršující se audiogram vs věk je neúprosný fakt...

Podotýkám, že toto píšu jako někdejší "purista", řešící SID, TIM atd., takže chápu, že mladí můžou slyšet různé věci. Ale museli by to předvést ve srovnávacím slepém testu, jinak kdokoliv lže cokoliv a ani se nezačervená.
Přílohy
PRC_elyt_smejd.jpg
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#36 Příspěvek od BOBOBO »

Pojedu za kámošem do mechova do nemocnice . Tak jsem si myslel , že koupím svitkové kondíky v AME místo v GMku . Ale oni skoro žádné nevedou .....

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#37 Příspěvek od danhard »

AME se orientuje na náhradní díly, svitkové kondy se až tak často nemění.

Uživatelský avatar
hafca
Příspěvky: 4401
Registrován: 27 črc 2004, 02:00
Bydliště: 25km na západ od Prahy
Kontaktovat uživatele:

#38 Příspěvek od hafca »

Na tu hrůzu to dopadlo ještě dobře. Dnes mi objednané věci přišly.
Kdyby Edison nevynalezl elektřinu, do teď se díváme na televizi při svíčkách.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od ZdenekHQ »

No a dá někdo sázku o flašku šampusu, že to do konce roku už tak zůstane? Hlavně třeba to, že při vyhledávácí chybí v náhledu obrázky?

Třeba Rohlík odstěhoval svoje stránky na výkonnější cloud a asi týden to lítalo jak o život, ne to IT opět zahnojilo zbytečnýma scriptama. To se to píšou blbosti, když je prostor. U GME to bude to samý.

Mimochodem, tohle cukání mám občas taky. Ale ty následky...
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#40 Příspěvek od Crifodo »

rnbw píše:Kamenna predajna je dobra vec, ked potrebujem nieco hned. Obcas tam chodim. Je to uz posledny takyto obchod v BA, tak to snad nepochovaju.
pokud bude dost zájemců, aby odůvodnili existenci takové prodejny, tak se buď udrží nebo ji dokonce někdo nově zřídí jakožto (úspěšný) podnikatelský záměr. Tak to aspoň učili věrozvěsti svobodného podnikání v začátku devadesátek, jako protipól hrůzných bolševických, centralizovaných, nefunkčních a nepružných "podniků". U nás dokonce opravdu takový obchůdek vznikl, založil ho bývalý učitel z průmyslovky ve svém baráku z restituce. Existoval asi 3/4 roku, možná dokonce celý rok.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#41 Příspěvek od BOBOBO »

To je také otázka . Ono být ve středu města s tímto sortimentem je na pováženou . No snad to alespoň v HK zůstane . Jinak to přejde vše přímo do china .

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#42 Příspěvek od BOBOBO »

Takže potvrzeno , HK je out .

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od petula »

JirkaZ píše:....

Nicméně je potřeba, aby zůstala na trhu, protože pouze zásilkové a ještě navíc většinou cizí firmy nás fakt nespasí.

Kromě toho v (žádoucím) konkurenčním prostředí je každý konkurent do počtu navíc pro zákazníka pochopitelně pozitivní věc.
GME a TME stojí za "EnÓno". To říkával můj děda, který pamatoval Císaře Pána. GME mi neposílá součástky protože prý by museli na poštu, kterou mají za rohem. Nakupuji u Mousera a Digikey a R/S výlučně v Anglii nebo USA. Pro mne za mne můžou TME i GME klidně zrušit. Stejně prodávají jen čínský brak nakoupený ve slevách.

Uživatelský avatar
petula
Příspěvky: 836
Registrován: 22 kvě 2016, 02:00
Bydliště: Čelákovice / Brandýs n.L / Stará Boleslav
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od petula »

Takový dodatek k GME... občas, vždy po několika letech mne napadne otevřít eshop s elektronickými součástkami. Včera po přečtení tohoto vlákna mne to opět napadlo. Kouknul jsem do databáze skladu. Mám skladem 6813 položek a 415 211 kusů elektronických součástek. Ty nikdy nespotřebuji. Jsou to z 99.9% nové součástky, ne nikde kuchnuté a žádné nejsou nakupované z Číny.
Otevřít eshop je snadné, ale vždy jsem tu úvahju zase zamítnul, protože
- pro Česko musí být eshop česky a pro ostatní země stačí anglicky. Překlad by dělal (mizerně) google
- Češi si chtějí "osobně přijet a vyzvednout", aby ušetřili na poštovném, ale čas a cestovné nepočítají. Tak to je problém, kamenou prodejnu v Česku otevírat nechci.
- Češi chtějí součástky levně, jsou zvyklí na čííínský brak z GESu, GME a TME. Jenže já nemám čííínský brak a s čííínským brakem nechci mít nic společného.
Podobné to je s potravinami. Češi milují španělské okurky za Kč 9.90. Co na tom, že jsou mohutně ošetřené DDT.... (ve Španělsku není DDT zakázáno).
Tím pádem, úvaha o otevření eshopu se součástkami zase padá. Nevyplatí se eshop zřizovat. Konkurenci GME dělat nebudu.

Myslím, že GME má podobný problém. Jistě by rádi rozšířili sortiment o moderní součástky a jistě by rádi prodávali kvalitní součástky. Jenže pro ně nejsou v Česku kupující. Češi nechtějí kvalitní součástky, Češi hledají nízkou cenu a na kvalitu nehledí. Na eshopu GME často vidím "na objednávku", to jsou ty modernější součástky. Jenže odkud je GME objedná, to už tam není. Asi z Číííny nebo od překupníka na konci Hedbvábné stezky v Polsku či v Litvě. To jsou výmětové součástky z výroby, které neprošly výrobními testy. Měli se zlikvidovat, jenže číííňané je ukradli a prodávají na vlastní triko. V Číííně to tak chodí. Bohužel. Časem, až se odstěhují fabriky z Číííny zpět do USA a do Evropy, tak tenhle zdroj vyschne.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od ZdenekHQ »

Tak na to jejjednoduuchá oodpoověď. Prostě Česko neřeš, my to nějak přežijem.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Odpovědět

Zpět na „Co je nového?“