Kódy pro novì obèanské prùkazy s èipem

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hape
Příspěvky: 353
Registrován: 08 úno 2010, 01:00
Bydliště: Dolní Cerekev, Česko (Czechia)
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Hape »

Zatím sem se o to nijak nezajímal, takže nevím souvislosti, ale aby fyzická osoba - živnostník s jedním IČO (jako já) musela mít dvě datové schránky, každou pro různé účely, mi přijde padlé na hlavu. Na baráku taky nemám dvě poštovní schránky. Nevidím důvod, aby až někdy zruším živnost, museli rušit i datovou schránku, která bude stejně spojená se mnou jako fyzickou osobou, jako ta poštovní na baráku. Všechno co mi kdo posílá, tak posílá na jméno a adresu, ne na IČO a adresu, pro něj speciální poštovní schránku nemám.
No co už člověk nadělá, páni rozhodli, tak se musíme přizpůsobit. Nejdřív sem si před léty musel zřídit elektronický podpis kvůli berňáku (a složitě nastavit PC aby to fungovalo) ale ten jak vidno už nestačí, tak musíme mít něco nového. Nechci vidět, až budu mít třeba nějaký problém s PC, nebo připojením do Internetu, jak to dopadne.
Tu Datovku mám staženou už několik týdnů, ale zatím, když nebyla potřeba, sem jí neinstaloval. Četl jsem o ní někde článek, že je možné v ní zprávy ze schránky trvale archivovat a uživatelské prostředí má být lepší, než v datových schránkách.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Zatím jsem také jen četl . Archivaci si provedeš sám zdarma stažením dokumentu . Máš na to vždy 90 dnů . Smazání nezaměňuj s fikcí doručení , ta je 15 pracovních dní .

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#33 Příspěvek od xsc »

Archivaci si stažením neprovedeš. Po pár měsících vyprchá ono magické časové razítko a dokument má status neověřené kopie. Tohle je v datovkách v podstatě nedořešené a jediná jistá archivace je vytištění dokumentu a jeho orazítkování. S cenou 40Kč za stránku je to skvělý vývar pro tuto službu.

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#34 Příspěvek od termit256 »

Archivovat zpravy musis i s obalkou, casove razitko jde obnovit. Pry by nemel byt problem ani s tim kdyz je razitko prosle. Ale rikal to nejaky trumbelik z ministerstva, takze tezko rict jestli je to pravda nebo jen jeho domnenka.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#35 Příspěvek od BOBOBO »

Vím , že je to myslím si , ale snad z formátu bude jasné , že jsem si to nevymyslel a tam odkud to poslali musí mít origo , aby tě mohli žalovat . Takže na tom papíře budou všechny údaje . Jedná se o došlou poštu .
Jinak včera jsem to zahlédl poprvé v bedně jako reklamu . Žlutá karta přijde do 3měsíců , si sami dali termín .

Uživatelský avatar
Behemot
Pod dozorem moderátorů
Pod dozorem moderátorů
Příspěvky: 1598
Registrován: 01 lis 2013, 01:00
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Behemot »

termit256 píše:Archivovat zpravy musis i s obalkou, casove razitko jde obnovit. Pry by nemel byt problem ani s tim kdyz je razitko prosle. Ale rikal to nejaky trumbelik z ministerstva, takze tezko rict jestli je to pravda nebo jen jeho domnenka.
je to víc jak dekádu nevyřešená sračka, každej dementí frímejl nabízí 15 let stovky mega/giga/neomezený schrány, ale stádní nesmysl co je stejně dotovanej MILIARDAMA, jak všecko, je dodnes v tomdle ohledu ÚPLNĚ NA PÝČU :roll: maže se to po pár měsícách a vohnoute ty dělej 🤐 a někde si furt dokola onanuj kdejaký kraviny, přitom ale máš povinnost všecko archivovat 10 let; neuvěřitelný v tomdle bordelstánu!!

a jinak samozřejmě, FO a FOpodnikající jsou dva různý subjekty, takže každej má svou schránu žejo :lol:

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#37 Příspěvek od sr71 »

Mám ještì jeden dotaz ohlednì datovky, stala se mi taková zvláštní, možná i trochu vtipná vìc. Otci který je ve výboru SVJ poslali dopis s údaji k novì pøidìlené schránce (schránka je toho SVJ). Chtìl jsem mu to aktivovat, ale došlo k tomu že jsem se do schránky prvnì pøihlásil, jenže protože jsem to dìlal pøes mobil, kde to je pro mì oproti Pc výraznì komplikovanìjší, došlo k tomu že než se mi podaøilo zmìnit heslo tak došlo k automatickému odhlášení z dùvodu delší neèinnosti. Takže teï jsem ve stavu že pùvodní heslo nefunguje protože slouží jen pro první pøihlášení a nové heslo nemám protože jsem ho nestihl øádnì zmìnit 8O Jak z toho ven?

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#38 Příspěvek od termit256 »

Volat na infolinku jsi zkousel?

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Hubert_79 »

Asi na počtu (nebo na czp) a požádat o nové heslo. Musí tam otec osobně.
Ale spíš se podívej sem a zavolej si na tu infolinku.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Ruprecht
Příspěvky: 1114
Registrován: 28 zář 2005, 02:00
Bydliště: ZČ + JM

#40 Příspěvek od Ruprecht »

casove razitko jde obnovit
Tak už víme, co dělat s volným časem, až nastoupí AI - budeme si pravidelně obnovovat časová razítka :lol:
Kampaň, účelovka, nepodepsal, Palermo, ODS, Kalousek, je líp a jsou na to čísla, nastudujte si to.

Uživatelský avatar
Milda134
Příspěvky: 65
Registrován: 11 zář 2013, 02:00
Bydliště: jižně od Vyškova
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Milda134 »

Možná nám všem pomůže portál občana, více o tom zde:

zive.cz návod na bezplatnou archivaci zpráv z ds

Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#42 Příspěvek od sr71 »

termit256 píše:Volat na infolinku jsi zkousel?
zkoušel, a je to zážitek - automatická bába mele furt dokola nìjaké varianty, a není možné se dostat na živýho èlovìka

termit256
Příspěvky: 10071
Registrován: 06 pro 2007, 01:00

#43 Příspěvek od termit256 »

Stojim v kolone tak jsem tam z nudy zkousel zavolat a automat to rekl celkem jasne. Bud se tam prihlasis jinak (bankovni identita, eobcanka apod) nebo musis dojit na czechpoint. Prihlasovani heslem vubec neni potreba mit zaple, pro funkci DS.

Uživatelský avatar
xsc
Příspěvky: 6666
Registrován: 25 zář 2014, 02:00

#44 Příspěvek od xsc »

Milda134 píše:Možná nám všem pomůže portál občana, více o tom zde:

zive.cz návod na bezplatnou archivaci zpráv z ds
No, nepomůže. Realizace stojí opět za ... Po zapnutí této archivace se zpráva považuje automaticky za doručenou hned jak přijde.

Uživatelský avatar
kynolog07
Příspěvky: 55
Registrován: 30 led 2009, 01:00
Bydliště: Prostějov

#45 Příspěvek od kynolog07 »

Pánové, jsem již postarší člověk a v mém okolí je několik velmi schopných a dobrých řemeslníků, kteří vůbec, ale vůbec nemají PC ani chytrý telefon. Jak tedy budou komunikovat s úřady? Již se někteří vyjádřili v tom smyslu, že se na to vy... zruší živnost a přestěhují se do "šedé zóny". To bude mazec.
„Na některé otázky je jedinou rozumnou odpovědí mlčení.“

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“