osciloskop DSO2512G

Problémy s měřícími přístroji, detektory fyzikálních veličin, detektory kovů a další

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#31 Příspěvek od JirkaZ »

Jestliže je signál z kalibrátoru OK (hrany stabilní - že nejsou vidět je normální a logické), tak bude problém ve zdroji toho sinu. Z čeho pochází?

Nebo je nejistá úroveň komparátoru spouštění časovky při pozvolné hraně (ten sinus), přičemž při obdélníku je to logicky OK.

Co že to má být na fotce obdélníku špatně? Jestli je to přes sondu 1:10 s nastavitelnou kompenzací, tak je možná malinko překompenzovaná, to je tak všechno.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
ferdislav
Příspěvky: 933
Registrován: 15 srp 2011, 02:00
Bydliště: Mostecko

#32 Příspěvek od ferdislav »

Podobně rozmazaný signál mi dával tesla generator,když měl některé kondíky špatné, po výměně už to bylo v pořádku
12xg036
vtipné bylo že jsem to zkoušel na novém osciloskopu a už jsem si myslel že je problém tam,ale nebyl..

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#33 Příspěvek od marshal »

zdroje jsou BM368 a BM 365, z obou je to stejné. Všechny měřáky jsou odpojené od zemího kolíku.
Na tom průběhu přes sondu mám dojem (a možná se pletu) že vodorovné stopy jsou poněkud přetažené, jako když konec horní je dál než začátek spodní a ten rozdíl by odpovídal tomu horizontálnímu rozmazání.
Budu muset zbastlit nějaký zdroj jiných průběhů, třeba něco jednoduchého najdu a snad se něčeho dopátrám.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#34 Příspěvek od JirkaZ »

Postav si oscilátor se Schmittovým KO a máš tam jak pilu (pomalé hrany) na kondenzátoru, tak obdélník na výstupu KO. Při napájení z baterky máš jistotu, že tam neleze nic cizího po napájení.

Při testu na pile dej pro porovnání na osciloskopu AC i DC vazbu spouštění časové základny a měň jeho úroveň příslušným potenciometrem.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#35 Příspěvek od marshal »

tak jsem si pořídil Siglenta 1102CML+ a pronikám do jeho tajů. Český návod neexistuje tak se snažím vytvořit svůj.
Někdo se zde ptal jaký formát flešky má být aby mluvila s oscilem a nemůžu to najít ani si nevzpomínám kdo se ptal.
neporadíte ? díky

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#36 Příspěvek od JirkaZ »

Standardní je FAT32.
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#37 Příspěvek od Cust »

Předpokládám, že v tom bude linux, ale kdoví jaký... FAT32 ale jistě pojede.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#38 Příspěvek od marshal »

Zkusil jsem FAT32, skop ji přijal ale když jsem se snažil něco uložit řekl OK, ale když se dívám v compu tak je přázdná. Přejmenoval si ji na ESD-USB.
Zkusím NTFS.
edit
tak NTFS nevidí. Opět formát FAT32..
Taky si nejsem jist jak tu flešku odpojit abych něco nepodělal.

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#39 Příspěvek od JirkaZ »

marshal píše:tak jsem si pořídil Siglenta 1102CML+ a pronikám do jeho tajů. Český návod neexistuje tak se snažím vytvořit svůj.
Podívej se na https://www.siglent.eu/product/1139189/ ... cilloscope dolů, tam je odkaz na stažení anglického manuálu v *.pdf k té řadě.

V příloze níže máš extrakt textu jak v angličtině, tak téhož přeloženého strojově pomocí Velkého Bráchy G (dost humus, lze to korigovat třeba pomocí DeepL překladače). Zkoušel jsem V.B.G předhodit originální dokument v *.pdf, ale tvrdil, že ho nelze přeložit... Jo a pochopitelně vyžadoval text ve formátu ne *.txt, ale Velkýho Bráchy M$ (asi už se milujou, holt pokrok nezastavíš), takže jsem to už tak nechal (jakkoliv ho nesnáším).

Věř mi ale, že bys tu angličtinu měl nastudovat - těch slov tam zase tolik není.
Přílohy
man_txt.zip
(113.93 KiB) Staženo 31 x
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#40 Příspěvek od Cust »

marshal píše:Zkusil jsem FAT32, skop ji přijal ale když jsem se snažil něco uložit řekl OK, ale když se dívám v compu tak je přázdná. Přejmenoval si ji na ESD-USB.
Zkusím NTFS.
edit
tak NTFS nevidí. Opět formát FAT32..
Taky si nejsem jist jak tu flešku odpojit abych něco nepodělal.
zkontroluj si cesty, dle mě si to uložil do interního disku a ne na flešku

Pokud flešku nevytahuješ v době záznamu, nic nezničíš...
Naposledy upravil(a) Cust dne 08 dub 2023, 17:10, celkem upraveno 1 x.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#41 Příspěvek od marshal »

Na interní disk se už něco uložilo
Už se mi povedlo uložit obrázek na flešku, zkouším další..
Nevíte jak bezpečně odpojit flešku ?
Teď oscilo vypínám, ale snad by to šlo i jinak.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#42 Příspěvek od marshal »

to JirkaZ
díky za překlad, opravdu nic moc. Co je VBG ? DeepL mám jen v mobilu.
Můj mám přeložen do půlky ale i s obrázky, možná jej dodělám. Průběžně se přitom učím obsluhu i angličtinu. Občas to přepnu do ruštiny, ale z té si taky skoro nic nepamatuji, i když byla povinná a i z té jsem maturoval.
Strýček googl docela funguje, dělám to v PDF.
Nastudovat angličtinu ve věku 79 není jen tak. Slovo si pamatuji tak hodinu..

Uživatelský avatar
JirkaZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1429
Registrován: 26 úno 2021, 01:00

#43 Příspěvek od JirkaZ »

V.B.G = Big Brother Google (plyne to z textu výše), úmyslně jsem to teď napsal takhle jazykově smíšeně...

Jinak 79 klobouk dolů, mám co dohánět ;-)
Kdo chce, hledá způsob;
kdo ne - hledá důvod.

Ze dvou možností často volím tu třetí.

marshal
Příspěvky: 1009
Registrován: 05 zář 2004, 02:00
Bydliště: UL

#44 Příspěvek od marshal »

dohánět věk není potřeba, dožene tě sám..

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#45 Příspěvek od Cust »

marshal píše:Nastudovat angličtinu ve věku 79 není jen tak. Slovo si pamatuji tak hodinu..
:-) Kolega přišel v tomhle věku (spíše bych tipl 81) s tím, že se od syna doslechl, že existuje nějaký AutoCAD a jestli by jsme mu to nemohli nainstalovat do kompu, že by se vykašlal na to pravítko, fixy... Trvalo mu to cca 3 týdny a výkresy do práce začal nosit vyplotrované. :-)

Odpovědět

Zpět na „Měřící přístroje, detektory fyzikálních veličin“