Mikrovlna a kov.

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
konosuke
Příspěvky: 9483
Registrován: 18 pro 2006, 01:00
Bydliště: Český Těšín tam v pohraničí

#31 Příspěvek od konosuke »

Vymaže MW spolehlivě citlivá data z flešky bez narušení integrity
bazmeku?
Co se může pokazit to se taky pokazí. Co se nemůže pokazit to se pokazí taky. (Murphy)

Uživatelský avatar
Tom82
Příspěvky: 64
Registrován: 06 dub 2022, 02:00

#32 Příspěvek od Tom82 »

"Populárně naučné video" s kovy v mikrovlnce od známého youtubera, kde se o jiskření účelově pokouší

https://www.youtube.com/watch?v=OyTmJX_TC84
první případ, kdy se jiskry podařilo navodit od 3:43

Jinak co říkátě ještě na jeden "úkaz" a to "superheating water"?
https://www.youtube.com/watch?v=LpDs7Xm1uLo

tohle už může zkazit den více, než rozprsklé vejce
Naposledy upravil(a) Tom82 dne 15 úno 2023, 17:05, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
mi-ro
Příspěvky: 7651
Registrován: 08 úno 2005, 01:00
Bydliště: rovina u Kolína

#33 Příspěvek od mi-ro »

Fleška okamžitě blafne plamenem.
..to bude jen ňákej odpůrek

Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#34 Příspěvek od Artaban001 »

Explodující vodu jsem nezažil, ale když jsem si v mikrovlnce ohříval vodu na čaj, tak po vhození sáčku do hrnku voda vzkypěla podobně, jako když se do čerstvýho sifónu hodí kostka cukru. Ale co se týká lžičky - dost často bývá zmiňovaná v manuálech k MT, že mají být prevencí před skrytým varem.
Jelikož mi žádná z mikrovlnek, co mi pod rukama prošla nepatřila, experimenty s extrémnímy efekty jsem si odpustil.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

konosuke píše:Vymaže MW spolehlivě citlivá data z flešky bez narušení integrity
bazmeku?
Jednoznačně NE. Generovaný elmag vlnění nemá dostatečně krátkou vlnovou dýlku = jeho "foton" nemá dost energie na to, aby docílil třeba i ve skupině narušení náboje v paměťovým kondenzátorku každý jednotlivý NAND buňky v tý flash paměti. Musel bys použít technickej rentgen nebo měkkej gama zářič, abys měl dostatečně energetický fotony. Mikrovlnka ale může porušit lokálním ohřevem spoje třeba popraskáním následkem nerovnoměrnýho ohřevu a následný rozdílný dilatace materiálů v tý "flešce" použitejch. Čip ale zůstane nepoškozenej a pokud se někomu povede ho správně nakontaktovat, reálně bude schopnej z něj ty data přečíst.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#36 Příspěvek od MiraSt »

No a jak to je s řízkem a bramborami? Řízek se mi znova smaží a brambory jsou studené. Jinak... I když to ohřívám samostatně tak řízek je poddstatně dříve teplý než brambory nebo polívka.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#37 Příspěvek od rnbw »

Tepelna kapacita.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#38 Příspěvek od EKKAR »

Nejhorší jsou na tohle kynutý (houskový) knedlíky. Sice obsahujou málo vody, ale zároveň mají malou tepelnou kapacitu. Navíc je ohřívá i pára unikající z nich při ohřevu. Když je dáte na talíř a přidáte k nim z lednice studenou omáčku a strčíte si kompletní porci do mikrovlnky, budou knedlíky horký a majda s masem studená - a když budete chtít ohřát i majdu, knedlíky mezitím zuhelnatíte. Stejně tak když si dáte na mělkej talíř jen samotnou máčku s masem nebo polífku - bude se všecko bez promíchávání ohřívat jen od obvodu a střed talíře bude dlouho zůstávat na teplotě psího čenichu ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Kremik
Příspěvky: 3467
Registrován: 30 bře 2012, 02:00
Bydliště: Havířov

#39 Příspěvek od Kremik »

konosuke píše:Vymaže MW spolehlivě citlivá data z flešky bez narušení integrity
bazmeku?
V dobách, kdy jsem měl svou první mikrovlnku, se ještě telefonovalo ve veřejných telefonních automatech na předplacené karty. Protože jsem uměl tyto karty na PMDčku číst a do určité oblasti i psát, byly pro mě zajímavé i ty provolané.
Mohl jsem tedy zcela bez rizika vyzkoušet, co se s takovou kartou stane v MW troubě.
Nic. Byla čitelná v pohodě dál, ani se její obsah nijak nezměnil.
Stejně tak digitálky v kovovém pouzdře, přežily.
Digitálky v plastovém pouzdře už to však nerozchodily.
Sluneční světlo soustředěné lupou na čip v digitálkách je vynulovalo, ale nepoškodilo.

Uživatelský avatar
workhard
Příspěvky: 4873
Registrován: 07 črc 2006, 02:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od workhard »

Kynutý knedlíky si musíš ohřát v mikrotenovým pytlíku s trochou vody.
Věci,které fungují,se ZÁSADNĚ neopravují...

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#41 Příspěvek od MiraSt »

No a jak je to s tou mastnotou? S tím řízkem který nemá v sobě vodu?
Když jsem měl od mastnoty ten krycí mikanit tak to tam hořelo.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#42 Příspěvek od EKKAR »

Maso v sobě vodu má, ta stříkající "mastnota" taky. I když minimum, tak právě to se nejvíc vohřejvá - proto hoří ten mikanit nebo co to je, proto se řízek ohřeje dřív než erteple. I proto jsou knedlíky ohřátý dřív než máčka. A chci vidět workharda, jak si nosí do práce mikrotenovej pytlík, aby si vohřál z vývařovny jako chlazenka dovezený knedlíky ... To můžeš dělat doma nebo u bábinky, kde si stejně vohřejváš knedlíky a máčku zvlášť. V rachotě, kde jsou společný mikrovlnky a nikdy nevíš, jestli ji uklízečka náhodou nevytřela stejným hadrem jako podlahu, si něco takovýho rozmyslíš a jseš setsakra rád za to, že ta chlazenka je hermeticky zavařená v PE/PS vaničce ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Maso ma dost vody na to, aby sa ohrievalo. Ale omacka ma omnoho viac, takze potrebuje omnoho viac energie na ohriatie.

Uživatelský avatar
Mahoney
Příspěvky: 347
Registrován: 26 říj 2019, 02:00

#44 Příspěvek od Mahoney »

Tak to je asi první vlákno, u kterého jsem tu dostal hlad :D

Připomínám, že bude jaro, Velkonoce, a že se blíží čas půstů a očisty, takže bude čas nechat mikrovlnky vypnuté :wink:

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#45 Příspěvek od Valdano »

Tohle téma mi připomnělo starý časy okolo roku 1980 kdy jsem si v práci na oběd ohříval hotovky v alobalových obalech na litinovém krytu staré parní turbíny Brown Boveri v tepelné elektrárně v Ostravě Třebovicích. Tehdy jsem se s mikrovlnkou ještě nesetkal. :D

Odpovědět

Zpět na „Poradna“