cena za část louky

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#31 Příspěvek od starecd »

Hubert_79: výborný vtip, ale ti tvoji rodiče už nemusí dělat, bo jsou pod penzí, takže 0, bodou, stejně ostatním obvolávat nedovolatelné. Je vidět, že nevíte, jak to funguje, když nechce, hodí obsazeno nebo vypne a fetyk a potom můžete volat tak na lampárnu.howg

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Hubert_79 »

Tobě fakt není rady. Furt jen nejde, nechci, nepůjde to... Tak si louku vetkni do špic.
Nebo co čekáš, že ti někdo řekne prodej to za tolik a tolik, případně sežene kupce a to vše zdarma?
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#33 Příspěvek od Hill »

Tady jde spíše o to, jestli zájemce tu část louky nepotřebuje připojit ke svému pozemku, který nemá BPEJ, a je (třeba i jen zamýšlenou) stavební parcelou. Jako produkčně nevýznamná půda by mohla být proto změněná na stavební parcelu bez větších potíží. A zájemce, který by ten pozemek kvůli tomu kupoval, by v takovém případě určitě byl ochotný zaplatit zajímavější částku.
To je teprve ta věc, kterou zjistíš z územního plánu, ale nemusíš to dlouze studovat, ona to opravdu není žádná tento, dát to do souvislostí. Ale na obci to budou vědět přesněji.
No, a jestli jste dva spoluvlastníci a nevím, za jakých podmínek je podle nového katastrálního zákona KN ochotný zapsat změnu jednoho ze spoluvlastníků, tak máš tyto možnosti:
- nabídnout svou ideální polovinu spoluvlastníkovi, třeba ji koupí a v katastru bude jediným vlastníkem, nebo
- zavolat geodety, nechat rozdělit pozemek geometrickým plánem na přesně stejné poloviny a s vlastníkem druhé ideální poloviny se vydat na katastrální úřad nechat hranici zapsat do katastru; každý pak budete mít vlastní pozemek, se kterým můžete už disponovat každý samostatně.

Jestli jsem tomu dobře rozuměl, ty ten pozemek nechceš, tím ostatní možnosti odpadly.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#34 Příspěvek od Valdano »

starecd píše:už, abych se toho zbavil, je to fakt jen na trávu:
Bonitovaná půdně ekologická jednotka 7.20.44 legislativně spadá dle Vyhlášky o stanovení tříd ochrany č. 48/2011 Sb. do V. třídy ochrany zemědělského půdního fondu, její aktuální základní cena podle Vyhlášky k provedení zákona o oceňovaní majetku (oceňovací vyhlášky) č. 441/2013 Sb. je 2.09 Kč za m2 a bodová výnosnost této půdy je na stupnici od 6 do 100 vyjádřena hodnotou 19. Jedná se o produkčně málo významné půdy.
Když se toho chcete zbavit a nechcete se starat o shánění informací okolo toho tak to udělejte prostě tak, že zájemci o tu část louky po otci řeknete ať vám cenu nabídne on sám, ale ať počítá s tím, že si k tomu bude muset všechno vyřídit sám, protože na to prostě nemáte čas. Ať to zařídí tak, že mu u notáře podepíšete kupní smlouvu, a to bude vše co k tomu uděláte. Pokud o to bude mít někdo za těchto podmínek zájem tak bude na něm, aby vše zařídil.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#35 Příspěvek od BOBOBO »

Mne jen překvapuje , že se něčeho chceš zbavit , co chleba nežere . Když máš LV víš vše . Prodat se dá vše jen jednou . V tomto případě to za slušnou cenu koupí ten pozemek jen ten , kdo ho má v přímém okolí . Jak jsem zde jinde psal , brácha zdědil kousek louky na severní straně pod lesem . Původní cena 20tt , a dnes mu majitel okolí nabízí čtvrt milionu . Jestli něco mělo má a bude mít cenu , tak je to zlato , nemovitost a pozemky . Cenu dnes určují okolní mafiáni . V této republice trh neexistuje .

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#36 Příspěvek od Hill »

Tak se dohodněte se spolumajitelem a pronajměte louku jako pastvinu.
Jo, a máš SZ.

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#37 Příspěvek od BOBOBO »

Odhadl bych , že to dělají .

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#38 Příspěvek od starecd »

Jo, pánové ten 2. pán je z nějaké rodiny a vyšachovali otce z dědění a napsali na něj 1/2 toho hnoje, ale pantáta mlčel, já jsem o ničem nevěděl, teď vše vylezlo na povrch. Velmi vypečená rodina.
Poslal mi sms, že za 15m2, další zlodějina.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Hubert_79 »

Chtělo by to psát aspoň trochu česky a srozumitelně.
Čili. Vyšachovali z dědění? Jak? Napsali to na otce za života? Nebo jak?
starecd píše:Poslal mi sms, že za 15m2, další zlodějina.
Zkusím to dešifrovat.
kdyby starecd pomaleji psal, než přemýšlí, tak by píše:Nabídli nám/mně 15,- Kč za m² a považuji/považujeme to za zlodějinu
--
Nevím, zda zaznělo v nějakém příspěvku. Ale pokud jste to zdědili někdy nedávno, tak neotálejte (buď ty, nebo spolumajitel, je to jedno) a přihlaste se na finančním úřadě k dani z nemovitosti. Z louky to bude pár desetikorun, ale rozhodně bych to nenechával být. I když "nemáš čas" a "nebudeš to řešit"... Ono se to může vyřešit "samo", ale rozhodně ne způsobem, který se ti bude líbit.
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#40 Příspěvek od Valdano »

starecd píše:Jo, pánové ten 2. pán je z nějaké rodiny a vyšachovali otce z dědění a napsali na něj 1/2 toho hnoje, ale pantáta mlčel, já jsem o ničem nevěděl, teď vše vylezlo na povrch. Velmi vypečená rodina.
Poslal mi sms, že za 15m2, další zlodějina.
Z diskuse vyplynulo, že platit za odhad nějakému odhadci nechcete a řešit to přes nějakou realitku také nechcete. To je z vašeho pohledu všechno zlodějna. Zkušenosti s cenovým odhadem pozemků žádné nemáte. Ať už budete zjišťovat cokoli dalšího tak z toho všeho mám pocit, že vám to zřejmě stejně k ničemu nebude.

Tak si prostě stanovte sám "baj oko" nějakou výchozí cenu za m2. Klidně i naprosto bez nějakého studování. Prostě si sám pro sebe řekněte nějakou cenu například 50, 100 za m2 nebo i jakoukoli jinou, za kterou byste to byl ochoten prodat a kterou byste z vašeho pohledu nepovažoval za zlodějnu a zkuste to za takto vámi stanovenou cenu nabídnout k prodeji ať už tomu pánovi a nebo zkrátka obecně v nějakém místní inzerátu apod.

Pokud o to nikdo za vámi stanovenou cenu neprojeví zájem a bude stále trvat vaše snaha se toho zbavit tak je na vás, abyste časem šel buď s cenou dolů a nebo změnil názor a pozemek si prostě nechal a třeba to pak vyřeší až někdo v budoucnu kdo bude dědit po vás. :wink:
Naposledy upravil(a) Valdano dne 10 dub 2023, 15:28, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#41 Příspěvek od Valdano »

Hubert_79 píše:Ale pokud jste to zdědili někdy nedávno, tak neotálejte (buď ty, nebo spolumajitel, je to jedno) a přihlaste se na finančním úřadě k dani z nemovitosti.
Zdroj: Dědická daň 2023
Dědictví v roce 2023 - daně a další platby

Majetek a příjmy, které člověk nebo právnická osoba získá dědictvím, už není daněný dědickou daní ani jinou daní. Od roku 2014 dědictví patří mezi bezúplatné příjmy, které jsou osvobozené od daně podle zákona o dani z příjmů.

Nadále je třeba za dědictví platit notáři jako soudnímu komisaři v dědickém řízení.

Pozn.: Přiznání k dani dědické by se v roce 2023 podávalo pouze v případech, kdy se jedná o dědictví z minulosti (před rokem 2014), které není osvobozené od dědické daně.

Uživatelský avatar
Hubert_79
Příspěvky: 6583
Registrován: 24 pro 2017, 01:00
Bydliště: Praha 6 - Petřiny
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od Hubert_79 »

Já ale nepsal o dani dědické, nýbrž o dani z nemovité věci. Toť každé něco jiného :idea:
Frýba a láska zvítězí nad Hemalou a nenávistí!

Uživatelský avatar
Valdano
Příspěvky: 695
Registrován: 01 led 2023, 01:00
Bydliště: Česká Lípa

#43 Příspěvek od Valdano »

Zde je pro tazatele možnost a zde také nechat si zdarma a on-line udělat nezávislý odhad ceny pozemku. Pokud se mu bude stále zdát, že je to jenom samá zlodějna pak už nezbývá nic jiného než, aby si stanovil cenu zcela sám "baj oko", která se mu nebude zdát být zlodějnou, jak už jsem zmínil v jedné mé dřívější odpovědi v tomto tématu. Pokud se pořád nebude moci rozhodnout jakou cenu za m2 vlastně má stanovit tak ať si zkrátka napíše na papírky různé ceny za m2 třeba od 50 do 500 a pak ať si z nich jeden vylosuje třeba z klobouku. :wink:

p32
Příspěvky: 15069
Registrován: 13 led 2007, 01:00
Bydliště: Olomouc

#44 Příspěvek od p32 »

starecd píše:Poslal mi sms, že za 15m2, další zlodějina.
No a co ti sakra brání mu poslat SMS, že to od něj za tu cenu odkoupíš? Je tam velmi vysoká pravděpodobnost povolení převodu na stavební pozemek a to potom prodáš výrazně za víc.

Uživatelský avatar
starecd
Příspěvky: 2662
Registrován: 17 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Zlína

#45 Příspěvek od starecd »

Hubert_79: napsali to za života a nikdo nedal vědět, že nějaké řízení proběhlo. Pak došel papír z finančáku, který pantáta stopil, až s tím vylezl já jsem pátral na finančáku, co to je,baba mi řekla, že to nedosahuje výše na poplatek, ale papír se tam musí zanést.

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“