Princip radiobudíku - řízení času

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Artaban001
Příspěvky: 9457
Registrován: 01 dub 2004, 02:00
Bydliště: Pendrov

#31 Příspěvek od Artaban001 »

Dodělával jsem si blikající dvojtečku do všech hodin s LM8560, co jsem měl. Stačilo k tomu rozpojení jednoho vývodu od displeje a jeho propojení s vývodem švába, kde bylo to sekundový blikání vyvedeno. Kolikrát ale bylo vidět, jak je zdroj měkkej.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#32 Příspěvek od nicky »

Tak nyní bude konečně na to čas.
Problém se zrychlením času je ,pokud je vložena záložní baterie a budík odpojím od napájení (od 230V). Tam je schopen se po znovu zapnutí do sítě se zrychlit o 3minuty .

To dávám jako informaci :)
Nyní si budu hrát :)

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#33 Příspěvek od rnbw »

Ano, ten oscilator byva velmi nepresny.

nixdorf
Příspěvky: 540
Registrován: 06 kvě 2017, 02:00

#34 Příspěvek od nixdorf »

no, na margo presnosti hodín riadených sieťovým kmitočtom mi to robilo na mojom bastle (digitronové hodiny) denný rozdiel kľudne aj 5 až 10 sekúnd - cez deň, počas zvýšenej spotreby, sa hodiny omeškávali a v noci zase išli popredu. Pri najbližšej príležitosti som k tomu dobastlil DCF modul. :D
Škoda, že tu nemám na porovnanie starý radiobudík s LMkom, ideálne aj s ciframi sekúnd - nevylučujem, že som tam nemal kdesi zradu práve ja. I keď, ak by tie hodiny brali rušenie od siete nedostatočným odfiltrovaním/spracovaním vstupu, tak by šli popredu furt, vďaka falošným prechodom nulou - to vlastne popisoval prvý príspevok.

Uživatelský avatar
nicky
Příspěvky: 148
Registrován: 02 črc 2020, 02:00

#35 Příspěvek od nicky »

Vy myslíte, že to neni nynější závada, ale vlastnost nepřesného a nedomysleneho zapojení od výrobce?

Odpovědět

Zpět na „Poradna“