Efekt kytarový-Nevyřešené.

Problémy s návrhem, konstrukcí, zapojením, realizací elektronických zařízení

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
jurosdi
Příspěvky: 116
Registrován: 07 led 2017, 01:00

#31 Příspěvek od jurosdi »

Pokial by som vychádzal s popisu problému od samotneho majitela,tak by som najskôr skontroloval funkčnost potenciometra HIGH a kondenzatora 560p ,ktorý je na bežci tohoto potenciometra.

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#32 Příspěvek od MiraSt »

To bylo až následně kdy jsem nejprve řešil to podivné zapojení ledky. Poťák jsem odpojil, změřil a krásně měnil. Kond jsem vyměnil za jiný, stejné. Tak nakonec jsem k tomu kondu paralerně připojil kond 1n, zvětšil se rozsah regulace a bylo to vidět na škopku i slyšet na kombu při hraní na kytaru.
A mimo mísu.... Částečně mi kleknul ten škopek na kterém jsem to sledoval. Tak uvidím jestli to dám dokupy.
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
alxa
Příspěvky: 226
Registrován: 02 srp 2010, 02:00
Bydliště: kousek od Brna

#33 Příspěvek od alxa »

Teď jsem se díval na schémata Rockmanu a zaměřil bych se na ty tantaly, plavajici zem je určitě prepolovala a staly se z nich odpory. Virtuální nulu 100k/100k bych posílil operačním zesilovačem a výstup bych použil jako nový posíleny střed napájení, jak to dělají jiní výrobci. A zkontroloval bych funkci kompresoru, na stránkách klonů Rockmanu měli problém se spravnou funkčností . Fet musí mít určitě parametry, jak jsem psal dříve. Někdo se tam zmiňuje o kompresním poměru 4.

Uživatelský avatar
Mysteri
Příspěvky: 2875
Registrován: 12 bře 2008, 01:00
Bydliště: Považie - Vorošilovo

#34 Příspěvek od Mysteri »

Nebude problém inde?: citácia , v zátvorkách môj koment... ,, Tu (LED) jsem tam nakreslil já a nevím v jaké větvi je. Ale to nebude podstatné.(? - no neviem...) Když jsem ji odpojil tak sínus šel do sínusu.(! - PREČO? tu sa treba odpichnúť z problému....)
Chcelo by to aspoň typ čarovnej skrinky.... Z praxe viem, že aj máličko zvýšený odber LED, ktorá iba signalizuje pripojenie ,,čarovnej" skrinky narobí problém, keď napr. EXTERNÝ zdroj má problém.....

Odpovědět

Zpět na „Řešení problémů s různými konstrukcemi“