Retro predlzovacka - domaca vyroba

Vše co se týká silnoproudu.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#31 Příspěvek od ransom »

Přišli za mnou, jestli prej nemám izolačku...

https://photos.app.goo.gl/eXd2CZi2Soz1YWWZ9

Uživatelský avatar
BOBOBO
Příspěvky: 18110
Registrován: 25 úno 2008, 01:00
Bydliště: Rychnovsko

#32 Příspěvek od BOBOBO »

Jo , tenhle kabel je tutovej. Mám ho taky , ze SD . Zatím zamotaný 3x . tady se jim ta vrchní izolace opravdu povedla . To praskne prostě samo , bez nějakého namáhání .

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#33 Příspěvek od EKKAR »

Jo, bubnová "voděodolná" prodlužovačka od Bédi Trávníčka, to je věc ... Nejdřív se tatík straaaaašně divil, proč se mu na konci týhle prodlužovačky ve vysoký trávě zastavuje 1000W kosačka, pak si ji náhodou přejel - a samozřejmě přesek - a divit se rychle přestal, když jsem mu ukázal rozdíl mezi pořádnou CySynou 3x2,5mm² a těma pár zrzavýma zpíčichlupama, který pod stejným označením prodává ten trapák se slamákem na palici ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#34 Příspěvek od ransom »

Tahle měla opravdu 3x1,5 a rozhodně nebyla z hobbymarketu ani z Mountfieldu. Jen hodně zažila.
Mě na tom vždycky pobaví, že si majitel (tedy v tomto případě zaměstnanci Autoslužeb) vůbec neuvědomuje jak moc to je špatně.
Chlapcům jsem navinul 40m nové H07RN-F 3x1,5 s gumovou vidlicí a měli radost. Buben i zásuvky byly OK. Tam 100% vím že do toho budou strkat autonabíječku, malou flexu a podobně výkonné věci.
Pan továrník zrovna ve velkém staví novou provozovnu. Tak jsme domluvení, že co bych objevil, nebo s čím na mě vyrukujou jeho chlapi, mám neprodleně ošetřit. Mezi mnohamilionovýma investicema se to ztratí.

V jakým stavu a jak vytuněnou měli 32A prodlužku k velké naftové WAPce, to radši nikomu ukazovat nebudu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Tak aspoň že řekne, že to zacáluje. Vím naprosto bezpečně o firmách, kde se k nějakým opravám nebo náhradám podobně zničenejch věcí, od kterejch bezpečnost práce radši emigrovala za kopečky, vůbec nemají přívětivě a nechtějí ani slyšet o tom, že by se toho někdo ujal. Jedině pokud by to nestálo pokud možno ani vorla ...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
ransom
Příspěvky: 924
Registrován: 19 črc 2020, 02:00
Bydliště: Náchod

#36 Příspěvek od ransom »

Naopak. Je rád, že se mu o to někdo preventivně postará. O prachy vůbec nejde. Stejnou péči věnuje flotile odtahovek a vyprošťováků, to jsou o několik řádů vyšší náklady. Nové nářadí, vybavení dílen... Všecko musí být tip top.

Odpovědět

Zpět na „Silnoproudá technika“