Travní sekačka Hecht - jak povolit šroub nože ?

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#31 Příspěvek od dred »

:D ako keby som sa pozeral na svoju kosačku :D - mám podobnú (nejaký zelený POWER... z roku 1999... je tam normálny pravý závit, akurát skrutka má zaliatu hlavu v plaste - priemer ešte asi 30mm (pôvodne bol aj s hranami na 32-ku kľúč) teraz ho povoľujem už len samosvornými kliešťami... a doťahujem len toľko, čo dovolí ten plast.
Nôž pred brúsením vždy dávam dole (aj tak ho treba väčšinou vyklepať/vyrovnať), tak skrutka nemá šancu tak zahrdzavieť, aby nešla povoliť

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#32 Příspěvek od JiriTom »

Po obědě mi to nedalo a šel jsem do garáže zkusit povolit ten šroub. První pořádné zabrání Golou bez pomocné trubky DOLEVA a šroub je povolen. :) Je to tedy standardní pravý šroub 13 mm.
Ale i tak jsem koupil novou Hecht 1000...

Uživatelský avatar
Yarda1
Příspěvky: 2372
Registrován: 11 úno 2009, 01:00

#33 Příspěvek od Yarda1 »

Když se tu píše o zahradních vercajkách, v Kauflandu zrovna mají benzínový křovinořez asi za 2kKč.
Já jsem si tam před pár lety koupil křovinořez od té firmy a od té doby seká.
https://kutilska.poradna.net/questions/ ... z#r3009657
Svět je divadlo, které se jen proto tak špatně hraje, abych já se měl čemu smát. Ladislav Stroupežnický

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#34 Příspěvek od dred »

JiriTom píše: Je to tedy standardní pravý šroub 13 mm.
nemáš náhodou na mysli skrutku/ šroub M8 s hlavou na 13-ku kľúč/orech ?
Lebo na tej moje kosačke je tiež len M8
Naposledy upravil(a) dred dne 21 črc 2023, 20:44, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#35 Příspěvek od JiriTom »

Jo. :)

Uživatelský avatar
dred
Příspěvky: 1583
Registrován: 08 dub 2007, 02:00
Bydliště: Handlová

#36 Příspěvek od dred »

:agree:

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#37 Příspěvek od kokun »

Před stejným problémem jsem stál nedávno.
Benzinová sekačka nějaká značka/neznačka z OBI, víc než 10 let stará (jen vím, že motor je Tecumseh a stála tehdy nějakých 6 kKč) - taky jsem chtěl nabrousit nože.
Už jsem je 2x v minulosti brousil, ale dnes už zaúřadoval "tenněmec" a taky si nepamatuju, na kterou stranu šroub povolovat :oops:
Šel jsem tedy na radu naproti k sousedovi - byl tam u něj i jeho otec-všeuměl.
Po delší diskuzi jsem nakonec dostal radu typu:
Zaky píše:... Nebo ten nůž nabruš pilníkem/brouskem/flexou/dremelkou podle chuti rovnou na sekačce bez demontáže a používej dál bez rizika, že něco nevydrží.
a rovnou jsem k té radě dostal i zápůjčku: flexku s brusným kotoučem - a za 5 min. bylo hotovo i bez vyndání nože :roll:
jurosdi píše:. Lavotočive skrutky byvajú označené nejakým znakom. Pokial je tam šipka,tak určuje smer zatahovania!!
Taky jsem takto uvažoval, ale nějakou značku jsem hledal marně.
A k povolování šroubu za chodu: Ten nůž je navíc nasazený na dvou kolících-čepech, takže šroub by neměl být vystavený nějakým silám k povolení-se za chodu.
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
JiriTom
Příspěvky: 1199
Registrován: 26 dub 2017, 02:00

#38 Příspěvek od JiriTom »

A k povolování šroubu za chodu: Ten nůž je navíc nasazený na dvou kolících-čepech, takže šroub by neměl být vystavený nějakým silám k povolení-se za chodu.
Toto neplatí univerzálně, každý výrobce to má zřejmě jinak. Sekačka Hecht nejlevnější tam pomoc usazení nože (kolík, čep, pero) nemá - viz obrázek dole.
K obrázku: možná tam původně byl ještě nějaký kroužek z fíbru, pertinaxu nebo jiné hmoty, který se časem rozšmelcoval a ztratil. :)

Díky všem, kteří do vlákna přispěli, hezký víkend... :)
Přílohy
20230722_113009.jpg

Uživatelský avatar
Celeron
Příspěvky: 16140
Registrován: 02 dub 2011, 02:00
Bydliště: Nový Bydžov

#39 Příspěvek od Celeron »

kokun píše: rovnou jsem k té radě dostal i zápůjčku: flexku s brusným kotoučem - a za 5 min. bylo hotovo i bez vyndání nože :roll:
Není ten pán jakýsi zemedělec, co jezdil na ruským kombajnu SK4? Tam se žací lišta taky nevyndávala a brousila se flexou přímo na kombajnu. Jenže ruční flexy za bolševika moc nebyly, tak se takový všeljaký prapodivný brusky různě bastlili třeba na rudliku přidělanej motor a vřeteno z cirgule. Jak se s tím asi dělalo si dovedete představit. :roll:
Jirka

Proč mi nemůže všechno chodit hned ?!!

Uživatelský avatar
MiraSt
Příspěvky: 1202
Registrován: 19 dub 2008, 02:00
Bydliště: Fryčovice

#40 Příspěvek od MiraSt »

Není to nááhodou 8x1,5?
Posílal jsem elektřinu horníkům. Už dofárali. Důl Staříč - Paskov. Gravidity se nekoná. Na jaře 2023 zásyp. 20.4.2023 vyjel z dolu poslední vozík. 2.5.2023 se zastavuje hlavní ventilátor.

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#41 Příspěvek od kokun »

JiriTom píše:
A k povolování šroubu za chodu: Ten nůž je navíc nasazený na dvou kolících-čepech, takže šroub by neměl být vystavený nějakým silám k povolení-se za chodu.
Toto neplatí univerzálně, každý výrobce to má zřejmě jinak. Sekačka Hecht nejlevnější tam pomoc usazení nože (kolík, čep, pero) nemá - viz obrázek dole.
...
Tady jsme si nerozuměli - psal jsem o kolících-čepech na mé sekačce (větší - benzinové).
Na tvé nejsou - což jsem viděl hned i z tvého 1. fota (v zadávacím příspěvku) :wink:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
kokun
Příspěvky: 8693
Registrován: 21 čer 2008, 02:00
Bydliště: Valachy

#42 Příspěvek od kokun »

Celeron píše:Není ten pán jakýsi zemedělec, co jezdil na ruským kombajnu SK4? Tam se žací lišta taky nevyndávala a brousila se flexou přímo na kombajnu. ...
Jirko - není! A je to docela obrychtovaný chlap, kterému se hodí do ruky snad všechno. Když pomáhal synovi se stavbou RD (přímo naproti naší, už léta jen neobývané chalupy - taky RD), tak jsem viděl jak je zručný (i syn se docela "potatil").
A k mé sekačce:
Psal jsem, že už něco pamatuje (tedy st. typ - bez pojezdu; výše sečení jen přešroubováním koleček do jiných otvorů; ...) - tudíž nějaké fušerské nabroušení nožů se na ní už nijak víc nepodepíše. Odešly na ní už i 2. kolečka; "kastle" je už taky "zalátaná", když v jednom místě prozezla; . . . takže už ji má vyhlédnutou Kovošrot :lol:
Honza - kokúň
__________________________
Žádný učený z nebe nespadl, ale pitomce jako by shazovali

Uživatelský avatar
jezevec
Hlavní moderátor
Hlavní moderátor
Příspěvky: 5414
Registrován: 13 čer 2004, 02:00
Bydliště: Břeclavsko
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od jezevec »

Tři stránky o tom, jak povolit osmičku šroub. Na kolik stránek asi bude výměna žárovky v lustru...?

Uživatelský avatar
Maxipes_
Příspěvky: 135
Registrován: 06 led 2017, 01:00
Bydliště: Litovelsko

#44 Příspěvek od Maxipes_ »

Na zašroubování žárovky do lustru stačí šest policajtů, jeden stojí na stole a drží žárovku, čtyři drží stůl a otáčejí s ním dokola a poslední stojí ve dveřích a dívá se, jestli už nejde proud :wink:

Uživatelský avatar
golemson
Příspěvky: 56
Registrován: 13 lis 2021, 01:00
Bydliště: u Temelína

#45 Příspěvek od golemson »

Sedum, ještě chybí zapisovatel!

Odpovědět

Zpět na „Poradna“