Vyriesene, vymazat. Dakujem

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ViPali
Příspěvky: 524
Registrován: 21 lis 2005, 01:00
Bydliště: Bratislava

#31 Příspěvek od ViPali »

Súhlas.

Položil otázku, kto chce odpovie, kto nemá čo povedať, nech sa zbytočne nepredvádza.

Toto fórum čítajú aj ľudia s menšími vedomosťami ako Puma17 a nemajú ani odvahu sa spýtať. On sa pýta aj za nich, tak odpovedajte seriózne.
Ako elektrikár sa cítim slobodne.
Môžem hovoriť do vedenia!

Uživatelský avatar
tatous
Příspěvky: 122
Registrován: 06 zář 2004, 02:00
Bydliště: Støední Èechy

#32 Příspěvek od tatous »


Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitanle Ladenie

#33 Příspěvek od jef111 »

K tomuto záměru ti povím asi tolik:
Dřív jsem býval taky takový "blázen" (ne že bych dnes blázen nebyl :lol: ).
V poslední době však musím šetřit časem, jak jen to jde. Dnes bych dal opravdu hodně, kdyby se mi mohl takto "promarněný" čas vrátit. Ty uvozovky proto, že na tom rozhodně získáš nové zkušenosti. Je však otázkou, zda Ti tyto zkušenosti vzhledem k ostatním znalostem k něčemu budou. Možná by bylo skutečně dobré, kdyby jsi se přihlásil do nějakého kroužku jak tady už bylo řečeno (nemyslím to nijak ve zlém), protože to by Ti přineslo mnohem víc. Rozhodně se taky nebraň odborné literatuře, i když tomu nebudeš vždycky úplně rozumnět. Na inetu je hafo ebooků a starých knížek v antikvariátech ještě víc.
V tomto případě by bylo asi lepší prolézt pár vrakovišť a sběrných dvorů a z nějakého vraku takovou digitální stupnici vykuchat. :idea: Osobně mám doma 2 takové. V poslední době se takovéto elektroniky vyhazuje skutečně hodně, až je mi to někdy trochu líto.
No tak mi nezbývá než Ti popřát hodně štěstí :wink:

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

Re: Digitanle Ladenie

#34 Příspěvek od Puma17 »

jef111 píše:K tomuto záměru ti povím asi tolik:
Dřív jsem býval taky takový "blázen" (ne že bych dnes blázen nebyl :lol: ).
V poslední době však musím šetřit časem, jak jen to jde. Dnes bych dal opravdu hodně, kdyby se mi mohl takto "promarněný" čas vrátit. Ty uvozovky proto, že na tom rozhodně získáš nové zkušenosti. Je však otázkou, zda Ti tyto zkušenosti vzhledem k ostatním znalostem k něčemu budou. Možná by bylo skutečně dobré, kdyby jsi se přihlásil do nějakého kroužku jak tady už bylo řečeno (nemyslím to nijak ve zlém), protože to by Ti přineslo mnohem víc. Rozhodně se taky nebraň odborné literatuře, i když tomu nebudeš vždycky úplně rozumnět. Na inetu je hafo ebooků a starých knížek v antikvariátech ještě víc.
V tomto případě by bylo asi lepší prolézt pár vrakovišť a sběrných dvorů a z nějakého vraku takovou digitální stupnici vykuchat. :idea: Osobně mám doma 2 takové. V poslední době se takovéto elektroniky vyhazuje skutečně hodně, až je mi to někdy trochu líto.
No tak mi nezbývá než Ti popřát hodně štěstí :wink:
lenze zohnat nieco v zbernych dvoroch je horor. Nikto nechce nic dat, nie zeby boli radi, ze sa toho zbavia ale este s tym robia problemy. Co sa tyka tych knih, poradis mi nejake webky ? Inac ja som este student, takze sa este len ucim.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Digitanle Ladenie

#35 Příspěvek od jef111 »

Promiňte, dlouho jsem to tu nenavštívil...

To:puma17
Já jsem taky student :lol: a taky se učím, ale musíš to vzít za správný konec :lol: . Ty knihy ti poradím, do začátků např. Poznáváme Elektroniku od Václava Maliny. Má to tuším 5 nebo 6 dílů, každý se zabývá určitým okruhem témat a každý stojí okolo 100Kč, což není tak tragické. Vše je tam pěkně popsané tak, že to pochopí i začátečník, na tom jsem začínal a dodnes mi stále mají co dát.
A k těm sběrným dvorům - je to bez problémů, nesmíš ale narazit na tupce nebo přehnaného zažraného obchodníka. To je pak lepší jet o dům dál... Sám mám tak 80% veškeré elektroniky v bytě, součástek a vybavení dílny z těchto a podobných míst. A věř mi, že někdy až žasnu co se tam dá vyštrachat (např. minulý rok mimo jiné tahle TV v černém provedení, oprava 15minut výměna jednoho kondenzátoru: http://www.amazon.co.uk/Philips-Standar ... 205&sr=1-2 dnes si pěkně hoví v mém pokoji :lol: ). Musíš mít prostě stěstí, ale hlavně snahu a zapálení pro věc, a pak jde skoro všechno :wink:
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Odpovědět

Zpět na „Poradna“