gramo NC470

Opravy a závady na MG, RMGF, CD, zesilovačů, receiverů, reprosoustav

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#31 Příspěvek od Cust »

Samozrejme bych tam nedaval zadnou srajdu typu brzdova kapalina, ale myslim ze bezny silikon olej by to nadobka mela ustat, urcite neni vyrobena z bobtnaveho materialu, kdyz je prece na olej

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#32 Příspěvek od Sendyx »

Běžný silikoňák velmi často na vzduchu buď zpolymeruje, nebo je zase moc řídkej.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#33 Příspěvek od PCman »

Bude to pěkná sračka teď jsem rozebíral to závaží a a ten šroub co jde do nádobky byl tak zalepený že jsem s ním nemohl pohnout naštěstí byl vytočený nahoru tak se mi to nakonec podařil rozhýbat nožem protože tím šroubováčkem dodávaným společně s gramofonem se to nedalo.Je to to rameno co jsem včerá koupil v elfaxu a je celé ulepené.Tak jsem ho rozebral a vyčistil lihem protože ta sračka byla všude jen né v té nádobce.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#34 Příspěvek od Sendyx »

Ony totiž ty ramínka ležely asi v jednom skladu, úplně nahoře v regálu, svítilo na ně pěkně v létě sluníčko a ta saunovací teplota s tím za pár let udělala svoje :-(

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#35 Příspěvek od Cust »

Jelikoz se porad resi olej, tak jsem zvednul svuj liny zadek a sel jsem se podivat co mam. Objevil jsem dva, ktere se pouzivaji do vyvev. Ty urcite nehoustnou - jde pres ne tuny vzduchu a nesmi to udelac nic. Problem je, ze jsou ridsi - jeden silikonovy a druhy nevim, ale obsahuje ty polychlorovany bifenyly ci co za sracky, proste je to karcinogeni latka. Kdyby to chtel nekdo otestovat, tak muzu trochu odlit. Pravdepodobne to tam budu taky nekdy dolivat. Navic s tou hustotou to nebude tak drsne... Podle me ten olej mame vsichni husty, jelikoz uz ma polocas rozpadu za sebou. (Komu nestacil zhoustnout, tomu vytekl.)

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#36 Příspěvek od Sendyx »

Píšu to tady už 5x, olej z kataraktových spouští se mi osvědčil, tak co řešit ? Jo a hlavně - ten starý olej musí pryč do posledního zbytku, jinak bude problém.

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#37 Příspěvek od Cust »

Sendyx píše:Píšu to tady už 5x, olej z kataraktových spouští se mi osvědčil, tak co řešit ? Jo a hlavně - ten starý olej musí pryč do posledního zbytku, jinak bude problém.
Samozrejme, vsiml jsem si. Problem je v tom ze ne kazdy je z ostravy a ne kazdy to ma doma.....

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#38 Příspěvek od PCman »

Sendyx píše:Píšu to tady už 5x, olej z kataraktových spouští se mi osvědčil, tak co řešit ? Jo a hlavně - ten starý olej musí pryč do posledního zbytku, jinak bude problém.

A co to vůbec je ta kataraktová spoušť a kde to najdu jsi ještě nenapsal

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#39 Příspěvek od Sendyx »

Jak souvisí kataraktový olej s Ostravou ? Když nevím, co je to kataraktová spoušť, tak se optám, ne ?
Stačí sehnat nějaký deon 50A a s velkou pravděpodobností je problém vyřešen, třeba zde : http://www.energo-servis.cz/skladove-zasoby.php
Zkoušel jsem to 1x a ten olej byl velmi použitelný, bohužel nevím, co udělal po pár letech.

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#40 Příspěvek od PCman »

Tak už jsem to zjistil mám známého elektrikáře tak se ho zeptám.Ale asi to bude chtít ten stykač nový cituji "Olejové stykače zháší v oleji dělením a natahováním oblouku."

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#41 Příspěvek od Sendyx »

To není olejový stykač ! Je to tlumící olej uvnitř kataraktové spouště. Je ho tam asi pár ml. Tyhle deony se dneska vyřazují při modernizacích, jsou velké...

Uživatelský avatar
Cust
Příspěvky: 5553
Registrován: 17 led 2007, 01:00
Bydliště: Husinec-Řež

#42 Příspěvek od Cust »

Sendyx píše:Jak souvisí kataraktový olej s Ostravou ?
Tusim, ze jsi psal ze bys popripade nekomu odlil, a ty mas uvedeno bydliste Ostrava.

Uživatelský avatar
DjRix
Příspěvky: 1247
Registrován: 30 dub 2005, 02:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od DjRix »

To jsem psal já,že mám silikonový olej a za poštovné odliju. Ale je to bez záruky,je to olej co se používá na montáž gumových dílů do vodovodních baterií.
Klídek chlapi,to je nulák...

Uživatelský avatar
PCman
Příspěvky: 465
Registrován: 17 lis 2006, 01:00
Bydliště: Ostravsko

#44 Příspěvek od PCman »

Tak mi napasl jedn borec že potřebné informace jaký olej se tam dává se dají zjistit v Litovli.Nyní se ta firma jmenuje SEV, sídlí v Litovli a na telefonu 585392233 naleznete paní Kulatou, která Vám určitě pomůže.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#45 Příspěvek od Sendyx »

Tak jestli to budou vědět, tak to sem písni. Už jsem se tam jednou ptal a odkázali mne na někoho, kdo tam (už) nebyl...

Odpovědět

Zpět na „Audiotechnika“