Tesla Color InLine -schéma

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od urbanek »

Díky za fotky... zajímavá televize...
Pánové opraváři-pamětníci, když už jsme u těch "inlajnů" rád bych se o této televizi dozvěděl co nejvíc, teda hlavně o té moji (color in line DL co je na obrázku výše)
Když jsem tuhle televizi asi před 3 rokama dotál ze sběrňáku a otevřel ji, na první pohled mi to připomínalo spíš amatérskou konstrukci než tovární výrobek, už jen ty nedokonale opracované plechy a držáky šasi, nekvalitní konektory které se teplem deformují a vůbec celková kvalita není taková na jakou jsme zvyklí u Tesly. navíc na zdroj je použit jiný materiál plošného spoje než na zbytek televize, deska s vn trafem vypadá i podle osazení že nebyla vyrobená v zemích RVHP, k tomu "devizový" tranzistor Hitachi, nezvyklý typ vn trafa atd atd... Konec konců i to schéma je kreslené tak nějak od ruky... Těchto televizorů se asi moc nevyrobilo,že? Mimochodem kdo vůbec vyráběl obrazovky Videocolor? Prostě by mě zajímalo cokoliv o této televizi, jakékoliv zajímavosti. Jak vlastně k tomu vypadalo DO? To mi bohužel chybí. Bylo s něčím stejné? Díky za odpověď...

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#32 Příspěvek od Hill »

Obrazovky Videocolor se vyráběly v Maďarsku v licenci firmy RCA. Kdosi mi tvrdil, že šlo o RCA Videocolor dovezené přes Maďarsko, ale bylo na ní Made in Hungary, tak asi ne.
Jednu dobu (po vyhoření skladu v Rožnově) se montovaly i do Color 110STII, zřejmě, aby se pokryl export. Pár se jich objevilo u nás na trhu, i já jsem televizi s touto obrazovkou měl.
Údajně měla mít tato obrazovka stabilní šedou stupnici a tedy stabilní barvy 15 let. Neměla. Vydržela to přes 18 let, aniž bych musel hnout s trimry v RGB konci, ale pak to nabralo fofr - během půl roku šly do háje dvě z katod a odolaly všem pokusům o regeneraci.
Televize sice hraje celkem 22 let, z toho ale poslední 4 roky už ne s původní obrazovkou (ta nová je z Retonu).
Nestěžuji si, vím o obrazovkách (a televizích), které nevydržely ani tak dlouho...

Uživatelský avatar
sambiliong
Příspěvky: 711
Registrován: 13 dub 2005, 02:00
Bydliště: Praha

#33 Příspěvek od sambiliong »

COLOR IN LINE 4413A byl bez dálkového ovládání, typ 4413A-5 ovládání měl. Bylo stejné jako u COLOR 110STII (4417A), tj vysílač s obvodem
SAB3210 a přijímač s TDA4050 a SAB3209. Bližší info v Technických informacích Tesly Orava č.35 a 36

Uživatelský avatar
urbanek
Příspěvky: 556
Registrován: 01 kvě 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od urbanek »

Ta in lajnka co mám já určitě DO měla -modul přijímače s nějakým tím SAB... tam je.
Color 110ST s Videocolorkou jsem měl taky, ale byla už slabší...

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“