Didaktik M

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#31 Příspěvek od helios »

Manic Miner 1, 2, Atic Atac, Reflex, Jetpac, Deltawing, Trashman, Horrorshow, Jetman, Underwurdle a mnoho ďalších... :-)
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#32 Příspěvek od Hill »

Knight Lore, Spindizzy, Robin od Odinů, Head over Heels, Poklad(y), ITA Express, ale taky Datalog, Diapen a Omnicalc, Dimmsoft Kofce simulátor analogových obvodů, simulátor logických sítí a co já vím, co ještě....
A interpretery BetaBasic, YSMegaBasic, ale hlavně kompilátory z assembleru, těch bylo víc, nebo HP4TM16 - téměř dokonalý kompilátor z Pascalu, pak taky C+ compiler a třeba i Mcoder nebo Colt, které z basicu uměly zkompilovat i docela slušně rychlý stroják, jen to žralo paměť.

Co všechno umělo chodit na 48 kB (slovy čtyřicetdevěttisícjesdnostopadesátdvabajtů) volné paměti...

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#33 Příspěvek od stevo59 »

Ja som časom nazbieral tých hier asi 150 alebo aj viac, aj tak sa hralo tak 10. Bol som očarený HiSoft BASIC Compilerom - ten dokázal z basicu vytvoriť rýchly stroják, ktorý na beh nevyžadoval prítomnosť kompilátoru v pamäti. Kdeže už sú tie časy, keď som meral, ako sa podarilo program zrýchliť použitím strojovej rutiny....

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od ZdenekHQ »

Možná by chtělo překlad tohoto vlákna poslat Mrkvosoftu. Oni už dávno na 48kb nespustí ani příkazovej řádek :D
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#35 Příspěvek od milan222 »

prosim vas, nevite, kde sehnat hry na didaktik M v MP3 nebo jinem formatu co prehraje normalni audioprehravac?
obevil jsem tuto stranku, ale jak ty hry narvu prez audiokabel z notasu do didaktiku?
http://www.didaktik.xf.cz/index.htm
mam tam disketovku na 5.25 diskety a to z druhe ruky to rodice koupily. k tomu asi 40 disket. no napadlo me ze bych to predelal na 3.5 diskety. stacila by koupit redukce z velkeho napajeciho konektoru na maly, to abych zachoval originalitu.
no prave z kazet mi ty hry nakdy nejdou, a hlavne neumim sppustit z kazety hru dalsi. kdyz ji tam strcim, tak mi to zobrazi hru first ale ani po otoceni a znovunahrati mi to toho automechanika nenahraje. hry jsou origo.
no a prave proto bych chtel bnahravat hry z notbuku, kterej by je tahal z netu a nic by se neopotrebovavalo.
v uzivani didaktiku jsem teprve zacatecnik.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#36 Příspěvek od rnbw »

Pre nahravanie z kazety musi byt magnetofon v dobrom stave: hlavne musi byt cista a spravne nastavena hlava. Pripadne tonove korekcie vyradit a hlasitost nastavit metodou pokus/omyl.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#37 Příspěvek od milan222 »

magnetak mam sony, mono, kupovali si ho rodice púrimo k didaktiku a tata tam vrtal dirku pro malej sroubovak na ladešni hlavy prave kvuli ladeni srozumitelnosti. prej to mam nastavit na co nejvyzsi ton.
no uz se pomalu ucim s disketama a jednu nefunkcni disketu jsem po usilovnem snazeni a zkouseni vsemoznych shift tlacitek podarilo se mi zobrazit slovo format skyryvajici se pod nulou a naformatovat disketu. ted na ni budu zkouset pomoci prikazu snap nahrat PSSST abych nemusel dve minuty cekat a neustale serizovat magnetak.
disketu jsem samozrejme pouzil takovou ktera je vadna a hry nesly, ani se nic nezobrazilo. nebo kdyz uz jo tak nse pocitac ihned resetoval. je tam po formatovani asi tri vadne sektory.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Presne tak - nastavuje sa to podla vysok, musia byt ostre, nie zastrete. Nastavuj podla ten kazety, ktoru sa pokusas nahrat (lebo zalezi od toho, ako to bolo nahrate).

SNAP je taka "konzumna" funkcia. Pokrocily pouzivatel si vsetky bloky hry ulozi na disketu a upravi uvodny program v BASICu tak, aby ich nahraval z diskety.

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#39 Příspěvek od milan222 »

no to nahravani na disketu funguje, ale nepodarilo se mi ji prejmenovat. asi delam neco blbe.
no ale mam nejhorsi problem. zniceho nic prestala jit dira pro kepston jojstic. po resetu uz nevypisuje pismena a cisla. po zasunuti do sincilar to normal funguje, ale to PSSST nepodporuje tu druhou diru. stalo se mi to v zapalu hrani tretiho kola. mozna to je tim ze to bezelo tri hodiny v kuse, ale nic nesmrdelo. ted sem to vypl a dui spat.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
Burajko
Příspěvky: 1803
Registrován: 21 srp 2009, 02:00

#40 Příspěvek od Burajko »

milan222 píše:prosim vas, nevite, kde sehnat hry na didaktik M v MP3 nebo jinem formatu co prehraje normalni audioprehravac?
8O 8O 8O
Už druhý krát strihám a furt je to krátke

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#41 Příspěvek od rnbw »

Kempston joystick ziadne pismena nevypisuje. Vyskusas ho citanim portu 31:
10 PRINT IN 31
20 GOTO 10

Uživatelský avatar
Duvsan
Příspěvky: 5863
Registrován: 21 úno 2009, 01:00
Bydliště: Okres Nitra

#42 Příspěvek od Duvsan »

Povedzme inšpirácia. OK, vymazané.
Naposledy upravil(a) Duvsan dne 12 zář 2010, 12:22, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

Ako suvisi Windows s Didaktikom?

Uživatelský avatar
milan222
Příspěvky: 1460
Registrován: 20 črc 2009, 02:00
Bydliště: trutnov

#44 Příspěvek od milan222 »

Burajko píše:
milan222 píše:prosim vas, nevite, kde sehnat hry na didaktik M v MP3 nebo jinem formatu co prehraje normalni audioprehravac?
8O 8O 8O
do didaktiku se program rve prez magnetofon nebo disketu. ta jednodusi verze je stahnout program v MP3 a pustit ho prez zvukovku a prikaz load do didaktiku. kdyz se program bude casteji pouzivat, tak se snapem nahraje na disketu.
bez elektronek se neobejdu!
muj lampovej zesik: http://www.youtube.com/watch?v=KxOvbN_5xiY

Uživatelský avatar
PvvS
Příspěvky: 464
Registrován: 25 lis 2008, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od PvvS »

Vybodni se na MP3, kazety a postav/ kup si k didaktiku DIVIDE. NA jednu flasku si pak nahrajes normalne z WOS ulozeny hry a nemusis nic resit. Rychly , tichy ... Doma to provozuju u vsech specter a klonu.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“