Sháním transformátor

Poruchy, opravy, rady, návody

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#31 Příspěvek od pawka »

Kaca píše:Potom by stačilo trafo, do primáru triakový regulátor, usměrňovač, ampérmetr a případně i voltmetr. Otázka je kdo to postaví.

To trafo by tedy mělo mít na sekundáru těch 18 až 24V a 300 až 360W nebo VA.
ten regulator by mohl byt z vysavace? tam je taky triak

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Kaca »

No, tak to je právě taky zádrhel. Ty většinou na trafa nechodí moc dobře. Mě se osvědčil třeba tenhle: http://www.gme.cz/triakovy-regulator-kh017-p760-623 ale nikde není psáno že na tohle trafo bude zrovna OK. Ale může být. Možná to pofachčí. Na to už by mohli odpovědět zase jiní, kteří se v tomhle oboru vyznají lépe. Já jen že mě to fachčí. Mám na tom postavenou jak nabíječku tak míchadlo na černou polívku když zabíjíme čuníka a jede to krásně. :D


Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Kaca »

Voltmetr v podstatě nepotřebuješ. Když bude potřeba měřit tak stačí ruční měřák. Jinak tedy - asi to bude pecka. Držím palečky ať se dílo zdaří. Dej sem pak foto. :bordel:

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#35 Příspěvek od pawka »

stejne bych chtel vedet cim ho spravit co tam chybi,ja myslel ze jen dratek,ale kdyz tam dam baterku 12V tak to hned vylitne na 40V, zkusil sem to jeste pres odpor do serie 550ohm, nic platny.

proc myslis ze to bude pecka?

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od Kaca »

Chybí tam bočník. Je potřeba změřit ohmmetrem vnitřní odpor měřidla a podle ohmova zákona přidat do série patřičný odpor a nebo lze vzít trimr dejme tomu 0,5M a nastavit na nejvyšší odpor a potom nastavit na patřičnou hodnotu dodávanou např. ze st. zdroje. Je to ale prasárna.
Nebo sehnat nový voltmetr. Očekávám že s ampérmetrem bude stejná potíž.

Uživatelský avatar
danhard
Příspěvky: 5705
Registrován: 05 bře 2007, 01:00
Bydliště: Jesenice u Prahy

#37 Příspěvek od danhard »

Na trafu jsou uvedeny VA, VoltAmpéry, jelikož je trafu srdečně jedno, jaký je fázový posun zátěže, na oteplení vinutí má vliv především efektivní hodnota proudu vinutí.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#38 Příspěvek od pawka »

Kaca píše:Chybí tam bočník. Je potřeba změřit ohmmetrem vnitřní odpor měřidla a podle ohmova zákona přidat do série patřičný odpor a nebo lze vzít trimr dejme tomu 0,5M a nastavit na nejvyšší odpor a potom nastavit na patřičnou hodnotu dodávanou např. ze st. zdroje. Je to ale prasárna.
Nebo sehnat nový voltmetr. Očekávám že s ampérmetrem bude stejná potíž.
já to pak změřím,jak píšeš a pokusim se ho spravit. ten ampermetr do 50mA,ten mel ten bocnik uletovaný,je to takova pruzinka tam. naletoval jsem ho zpet,ale jeste sem ho nezkousel. ani nevim kde bych nasel ci pouzil tak mizivy ampery.
slo by ho taky tim trimrem sesynchronizovat podle multimetru. mam slusnej zaklad od CEMu.

udelali jsme test a vypada to dobre. kdyz zapnu trafo trochu si vrní a kdyz hejbu trimrem,tak se zvukove mení. delato úúú-ááá :-)

vyvod 42V je od 20 - 44V
vyvod 24V je od 12 - 26V
tady jsou fotky
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#39 Příspěvek od Kaca »

15A není zas tak mizivý proud. Nemáš laboratorní zdroj? Nebo použij třeba tužkovou baterku pro začátek.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#40 Příspěvek od pawka »

Kaca píše:15A není zas tak mizivý proud. Nemáš laboratorní zdroj? Nebo použij třeba tužkovou baterku pro začátek.
pockej,bavime se o oprave voltmetru

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#41 Příspěvek od Kaca »

No právě. Vem tužkovou baterku a ten 500k trimr a zkus paralelně připojit multimetr a postupně přidávat až se začne měřidlo (voltmetr) hýbat.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#42 Příspěvek od pawka »

Kaca píše:No právě. Vem tužkovou baterku a ten 500k trimr a zkus paralelně připojit multimetr a postupně přidávat až se začne měřidlo (voltmetr) hýbat.
ok,nejdriv musim najit trimr. Tak vnitrni odpor je 206ohm,merim mezi vyvody

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#43 Příspěvek od pawka »

pri 5kohm se me na 1,4V hybe na cca5V to tak skace
pri 4kohm cca18V

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 214
Registrován: 02 říj 2010, 02:00

#44 Příspěvek od pawka »

Kaca píše:15A není zas tak mizivý proud. Nemáš laboratorní zdroj? Nebo použij třeba tužkovou baterku pro začátek.
porad nerozumim tem 15A

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#45 Příspěvek od Kaca »

ani nevim kde bych nasel ci pouzil tak mizivy ampery.
slo by ho taky tim trimrem sesynchronizovat podle multimetru. mam slusnej zaklad od CEMu.

Jestli je to mAmetr tak k němu musíš udělat bočník. To bude pro Tebe asi dost ožehavá věc. Lepší bude když se doma podívám co mám za měřidla a pokud najdu to co potřebuješ tak Tě ho pošlu.

Odpovědět

Zpět na „Svářečky, UPS, nabíječe, měniče, zdroje, trafa a další“