Oravan typ 4333

Poradna určená pro amatéry

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Návštěvník

#31 Příspěvek od Návštěvník »

jef111 píše:Kdyby tu náhodou nìkdo mìl servisní dokumentace TV tesla koncem 80-tých let v digitální podobì, mìl bych vážný zájem. Mnoho zkušeností s tìmito obvody jsem získal laborováním, nìkteré z AR ale servisní dokumentaci jsem nikdy nemìl. I když už jsou tyto TV dneska na odchodu, nìkteré vìci by mì dost zajímaly. Na oplátku mohu poskytnout jiné.
Díky M.
Jeffe , na takovou "ptákovinu" dokumentaci . Místo ní vezmi osciloskop , najdi si tøi po sobì jdoucí øádky ve zp. bìhu a nastav to jako pilu s mírným nábìhem . Všechny tøi stejnì . To je základ úspìchu . Alespoò takhle nás to uèili nastavovat na Oravì .
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od jef111 »

To:Ivan
Ale já nemyslel dokumentaci konkrétně od modulu G v Oravanu, já myslel dokumentaci od celé řady 416 včetně Orvana, Brožíka, Mánese atd a pak ještě Color 445 a 448, které nemá OTF ve svých dokumentacích. Schemata mám, ale některé teoretické věci bych si o tom docela rád přečetl. V době, kdy byly tyto TV aktuální jsem se opravama TV nezabýval (to jsem si tak akorát hrál na vojáky a nebo na indiány :lol: ) a později už to byl přežitek, takže to nebylo tolik aktuální.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Návštěvník

#33 Příspěvek od Návštěvník »

jef111 píše:To:Ivan
Ale já nemyslel dokumentaci konkrétnì od modulu G v Oravanu, já ......
A nebylo by lepší , než si zadìlávat kotrbu manuály , nauèit se zákl. princip a pak to jenom aplikovat . Vìø mi , že pak i schéma se Ti èasto stane zbyteèným balastem a nedopadneš jako nìkteøí kolegové co chtìjí pøed otevøením bedny s banální chybou , ihned schema a servisní kód . Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od jef111 »

To:Ivan
Máš pravdu, že schéma je často zbytečné, já osobně minimálně z 50% pracuji bez schématu. Když jsem opravoval svoji první TV, ani jsem nevěděl kde bych mohl schéma hledat. Ale chtěl bych ty servisní manuály čistě ze zvědavosti, rád bych si početl.
No to je jedno, nikdo je asi nemá tak to nechme být.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#35 Příspěvek od Hill »

Kompletní schéma i s rozmístěním součástek na C445 mám, bez textu, ale i tak je toho pár velkých plachet.
Na řady C416 a Oravany tu schémata jsou, s celými manuály to bude poslabší kdekoli, přece jen je výrobce nerozdával na potkání.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#36 Příspěvek od miroja »

V starsich servisnych dokumentaciach boli schemy vo formate A4 alebo A3, tusim len ta 445-ka mala taky nestandardny rozmer schemy a osadzovacky plosaku (ak neratam OVP/OTF-ka, ktore sa robili o cosi neskor).
jef111 píše:To:Ivan
...No to je jedno, nikdo je asi nemá tak to nechme být....
Priznavam sa bez mucenia, ze mam aj take historicke servisaky (este aj od Viktorie,Saturnu,Univerzalu...), no nereagoval som zatial preto,lebo neviem kedy by som sa mohol k tomu dostat. Tak naco machrovat ak to neurobim :wink:
Daco mozem zoskenovat,len keby bol cas :(

Návštěvník

#37 Příspěvek od Návštěvník »

Hill píše:Kompletní schéma i s rozmístìním souèástek na C445 mám, bez textu, ale i tak je toho pár velkých plachet.
Na øady C416 a Oravany tu schémata jsou, s celými manuály to bude poslabší kdekoli, pøece jen je výrobce nerozdával na potkání.
Byla to podoba "training manualù" a vydávala to TESLA . Sloužilo to pro vnitøní potøebu a urèeno také lektorùm a pod. Vìtšinou to lidi odrazovalo funkcema (derivací a integrací) , ale ty tam byly spíše pro lepší pochopení . Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#38 Příspěvek od Robosand »

Škoda, že nemám skener (ani kontakt), ale pre informáciu:
Minicolor Tesla 4330A a Color Oravan Tesla 4333A = Techniké informácie č. 45 (88 strán + prílohy) - detailný popis obvodov.
Farebné TVP radu Color 416 = Technické informácie č. 52 (65 strán + prílohy) a
Color 445, Tesla 4445A = Technické informácie č. 66 (50 strán + prílohy).
Odporúčam hlavne TI č. 45. Predáva ich nejaká firma na Orave za prijateľné ceny.

Uživatelský avatar
Peterseal
Příspěvky: 1983
Registrován: 24 lis 2006, 01:00
Bydliště: SR-Bratislava -Devínska Nová Ves

#39 Příspěvek od Peterseal »

A odfoťiť?

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#40 Příspěvek od jano2 »

Robosand píše: Odporúčam hlavne TI č. 45. Predáva ich nejaká firma na Orave za prijateľné ceny.
Predava ichv Dokl.Kubine KISO,v Tvrdošine MNELNIK ELEKTRONIK.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#41 Příspěvek od miroja »

jano2 píše:..0Predava ichv Dokl.Kubine KISO...
http://www.kiso-tv.sk len neviem, ci Kiso vie este zohnat aj take vykopavky.

Tak hadam zacnem tou Ti c. 65 (Color 445),lebo tu mam este doma. Ostatne su uz v externom sklade.

Poucna je aj Ti c.61 (Color 428). Ta bola vtedy aj pekne masna - 169 stran+zo 30 priloh A5 :roll: To len na dokreslenie, ze aj neprofesionali investuju aj do svojho technickeho rastu a ani si to neodpisuju z dani :wink:
Skusil som urobit par fotografii, ale nie je to ono. Tak snad skener, dufam,ze cez vikend,ak sa nenajde niekto sikovnejsi.

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#42 Příspěvek od jef111 »

To:miroja
Kdyby se Ti chtělo něco ofotit, byl bych velmi rád. Schemata jsou k sehnání všelikde ale teoretické věci nikoli. Nějaký integrál mě neodradí (i když je jako zrovna nemusím) a rád si něco přečtu, zvlášť o té 428 a 445.
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
Robosand
Příspěvky: 985
Registrován: 18 úno 2006, 01:00
Bydliště: Košice

#43 Příspěvek od Robosand »

To:Miroja: ...investuju aj do svojho technickeho rastu...

Súhlasím. A o tom je práve táto Elektro bastlírna (myslím si). Stačí sa pozrieť na SM napr. firmy Daewoo, alebo aj fy Philips. Neskrývajú ani postup merania a odstránenia charakteristických závad TVP. Rešpektujem nové TVP, kde sa sčasti skrýva technológia vývoja a výroby (a popisu činnosti obvodov), ale staré (prežité) technológie sú skutočne pre technický rast človeka, preto už nemá zmysel držať takúto literatúru zamknutú v trezore.

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#44 Příspěvek od miroja »

K Si:.Skutocne je u mna problem len s casom. Rad sa stym podielim,ked vidim, ze by bol zaujem. Fotky som skusal, nie je to ono, lepsie to bude cez skener.V robote som v poslednych dnoch od siedmej do siedmej, popritom dake roboty v panleaku, pri dome u rodicov a sem-tam clovek chce pomoct aj pri TV ci PC susedom (pred styrmi rokmi som si vymyslel panalekovu LAN siet s pripojenim do netu a dotetaz dozeram na chod) a este chem menit v mojom PC MB...ale ked je clovek pod stresom, aspon dava lepsie vykony :wink: :wink: :wink:

Uživatelský avatar
miroja
Příspěvky: 1779
Registrován: 28 úno 2006, 01:00
Bydliště: SK, Liptov/Tekov

#45 Příspěvek od miroja »

Tak stalo sa,zacal som s TI 66 (Color 445 - Planar,neoficialne aj Klaus,udajne podla vtedajsieho premiera ;-) ). Uz to mam naskenovane, len to este chcem nejako zlepit do jedneho pdf-ka a potom to sibnem kdesi na web. Dam vediet, snad zajtra...

Odpovědět

Zpět na „Televizory, monitory a projektory - PORADNA pro amatéry a začátečníky“