Pøehøívání autorádia kvùli výmìnì repro?

Poruchy, opravy, rady, návody (kromě návodů na UNLOCK !)

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
G13xX

#31 Příspěvek od G13xX »

Takže aby se to tu nìjak uzavøelo.Dodìlal jsem i druhé dveøe,takže jsou už blaupunkty na obouch stranách pøedních dveøí a vzadu nìjaký noname plas￾áky.Øekl bych,že teï už to nevypadává a na nejvšší hlasitost rádia to hraje zkreslenì,ale hraje.Pøedtím to byly jednoznaènì výpadky.Myslím,že teï je to tak jak by to mìlo být.Že to hraje zkreslenì když je rádio na max a chrèí to,to bych chápal jako normální vìc.Nevím pøesnì èím ty výpadky byly zpùsobené,ale vypadá to na nevyvážení kanálù L/P a následnì se kvùli tomu pøehøíval zesilovaè v rádiu.Je to možné?Protože jinak mi není jasný dùvod toho vysazování zvuku.Zjistil bych to,když bych zkusil opìt pøipojit pùvodní reprák,ale nechce se mi to zase rozdìlávat.No,je to jen taková moje soukromá teorie,tøeba to je jinak.Každopádnì s kabely ve dveøích kde byl první blaupunkt dveøí jsem nic nedìlal-poøád jsou jak byly pøi výpadcích.Jediné co jsem udìlal bylo pøepájení zesilovaèù v rádiu (ale to nepomohlo) a pak dodìlal ty druhé dveøe kde hrál pùvodní plas￾ák.Také se ochladilo,ale to dost pochybuju že by mìlo vìtší vliv.Na to bych pøišel znovu v létì:-))

G13xX

#32 Příspěvek od G13xX »

Tady pøipojuju fotku toho blaupunkta aby byl vidìt magnet.Jsou to opravdu 100w Rms,špièkovì 300w.
Přílohy
HPIM1.jpg
Blaupunkt Vc 172.165mm,100wRms
(66.88 KiB) Staženo 67 x
Tlumení1.jpg
Dokonèené tlumení dveøí,montáž repro na døevìné hroužky.
(80.55 KiB) Staženo 65 x
Tlumeni2.jpg
Skoro hotovo
(59.57 KiB) Staženo 63 x
Tlumeni 3.jpg
Koneènì hotovo.Byla to fuška,ale hraje to skvìle!Na jaøe možná pøidám subwoofer,ale i takhle to basuje výbornì až se chvìjou sedaèky a to bez zesíku,jen z rádia.Dole vidíte 160mm blaupunkta støedobas,nehoøe u klièky otevírání dveøí je výškáè.Výhybka je pø
(59.88 KiB) Staženo 71 x

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#33 Příspěvek od Hill »

Ale údaj o dovoleném výkonu reproduktoru také nemá vliv na přehřívání koncáků ani na výpadky.
K nim může docházet tak, že procesor umlčí zesilovač, když napájecí napětí poklesne pod určitou mez, například vlivem velkého vnitřního odporu zdroje (o tom tu tuším psal už Lada1) - někde v napájení mezi baterkou a rádiem máš velký přechodový odpor a v rádiu je vadný elektrolyt, který ho má blokovat.

Odpovědět

Zpět na „Autorádia“