Vteřinové lepidlo

Prostor pro osobní dotazy, které nelze jinde dopasovat, případně které přímo nesouvisí s bastlením či elektrotechnikou obecně (protože i bastlíři jsou většinou normální lidé, co nedrží v ruce štípačky a šroubovák 24 hodin denně). Neslouží pro přeposílání obecně známých informací z komerčních webů.

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#31 Příspěvek od Sendyx »

2 Cust - nechci strašit, ale to může mít zcela jiné příčiny :?

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Kaca »

No to mě tak ještě scházelo. Teť z toho budu špatně spát. Ale zase na druhou stranu ono všechno špatný je zase pro něco dobrý, nebo ne ? :bordel:

Uživatelský avatar
DAP
Příspěvky: 147
Registrován: 10 pro 2006, 01:00

#33 Příspěvek od DAP »

PERLIČKA :

Kto vedel že výparmi zo sekundoveho lepidla možno zviditelniť otlačky prstov, napr na takej sklenici 8-)

Kto nie, tak nech rýchlo vezme viečko od PET flaše, nakvapká do neho sekunďák a priloží ku inkriminovanému kúsku skla. :wink:

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Kaca »

Taky dobrej postřeh. Je vidět že je opravdu universální.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#35 Příspěvek od EKKAR »

Věc stará jak samy sekunďáky - kriminálky na (skoro) celým světě to používají naprosto normálně... A nejen na sklo - hlavně na povrchy, na který se dost dobře nedá použít klasický argentorát = "zviditelňovací" prášek už jen třeba proto, že se na jejich povrch nedá dostat nanášecím štětečkem, nebo do kterých se zbytkový pot z otisků vsákne tak, že na něm argentorát neulpí...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
breta1
Příspěvky: 3454
Registrován: 09 zář 2005, 02:00

#36 Příspěvek od breta1 »

Používám vteřinové lepidlo CYANOFIX v balení 20g. Přestože se snažím uchovávat lepidlo vždy uzavřené, po čase vždy zhoustne až k nepoužití a třeba půlka balení je pak nepoužitelná. Zkusil jsem lepidlo "ředit" acetonem, což jde sice dobře, ale lepené plochy mají VÝRAZNĚ menší pevnost. Je vůbec možné toto lepidlo něčím účinně rozředit bez degradace jeho lepících schopností?

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#37 Příspěvek od Sendyx »

Ne.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#38 Příspěvek od EKKAR »

Kyanoakryláty je potřeba uchovávat při snížené teplotě - ale pozor, nesmí zmrznout - takže třeba já je přechovávám ve dvířkách v chladničce, zabral jsem tam manželce jednu malou přihrádku a mám tam takovéhle jedy... Neotevřená 3g tubička mi tak vydrží použitelná klidně 2 roky, otevřená skoro rok.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#39 Příspěvek od helios »

Potvrdzujem, načatý sekunďák skladovať v chladničke. A ešte čosi, čo v návode nenájdete: jeden predajca priemyselných sekunďákov mi prezradil, že treba veľmi dávať pozor, aby sa ani kúsok stvrdnutého lepidla na špičke dávkovača nedostal dovnútra nádobky, lebo začne nevratný proces tuhnutia aj v chladničke. Takže žiadne prešťúranie špičky drátom a podobné zlepšováky. Osobne sa mi osvedčilo dákovač vybrať z fľašky, do štamperlíka naliať acetón a dávkovač nechať odmočiť, lepidlo ide krásne dolu. :wink:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
Sendyx
Příspěvky: 12118
Registrován: 05 čer 2005, 02:00
Bydliště: Ostrava

#40 Příspěvek od Sendyx »

Ano, jakákoliv nečistota nebo zatuhlina znamená konec.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#41 Příspěvek od EKKAR »

Ještě zde chybí zdůvodnění onoho zatuhnutí vlivem kousíčku ztvrdlého lepidla - on ten kyanoakrylát je taková SVI.ŇA, že sám katalyzuje další tuhnutí, říká se tomu AUTOKATALÝZA - a je to přesně to, co popisují příspěvky výše. Obsah tubičky během velmi krátké doby změní stav na TVRDO = NEPOUŽITELNO.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
Balt76
Příspěvky: 183
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Rakovník

#42 Příspěvek od Balt76 »

EKKAR píše:Kyanoakryláty je potřeba uchovávat při snížené teplotě - ale pozor, nesmí zmrznout
Kontrolní otázka, Ekkare: Při jaký teplotě zmrznou?

Uživatelský avatar
PotPalo
Příspěvky: 4565
Registrován: 13 kvě 2009, 02:00
Bydliště: BA-Petržalka :(
Kontaktovat uživatele:

#43 Příspěvek od PotPalo »

Kedysi som mal sekunďák SOUDAL CYANOACRYLATE (väčšia fľaštička), taký čo s ním lepili výrobcovia plastových okien. Ale pomaly mi jeho zvyšok zasychal, tak som niekde počul že ho treba uchovať v chlade. Šupol som ho do mrazáku na -15°C, ale hustol aj tak. :twisted:

Na odstránenie zaschnutého lepidla stačí použiť odstraňovač. Prikladám obrázok, niečo podobné som kúpil u nás v predajni farby-laky, cena asi 3€. Odstráni to zaschnutý chemoprén, aj sekundové lepidlo. Plasty to zvyčajne nepoškodí (teda ako ktoré), už som s tým čistil aj LCD monitor, niekto po ňom ukazoval perom.
Přílohy
Schránka02.jpg

Odpovědět

Zpět na „Nezařaditelné“