GRUNDIG T 70-640 OIRT

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od Pavel85 »

No tedka sem ji připojil k DVD a zase začíná poskakovat obraz.Vlní se a pořád nejde ladit.Napětí se zdají všechny OK.Už opravdu nevím.Kdyby ste měli ještě někdo nějaký nápad nebo radu,co by to mohlo být,dejte vědět.Díky moc.

Uživatelský avatar
bardot13
Příspěvky: 153
Registrován: 01 črc 2007, 02:00

#32 Příspěvek od bardot13 »

Zkus znovu prověřit správnost zapojení kondenzátorů do desky, hlavně
jejich správnou polaritu.Zkontroluj zda jsi správně měnil kapacity.Mě se jednou stalo,že jsem zaměnil 4.7M za 47M a televizor neměl barvu.I to se může stát.

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Pavel85 »

Tohle jsem už kontroloval.Jak polaritu,tak kapacity.nakonec bude vadný některý ze stabilizátorů.Vyměním a uvidím.Už mi připadá,že asi vyměním vše

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od Pavel85 »

Tak sem na to koukl po dlouhe době a zjistil sem zajimavou věc.TV ladi,sice divne ale ladi.Omylem sem namackal misto kanalu 09 kanal 89 a nabehl tv kanal.Naladi to vse,akorad musim ladit s tou osmickou pred kanalem.cim to?

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#35 Příspěvek od Pavel85 »

tohle sem zase asi spatne rekl.vypada to,ze je to posunute jen na tech prvnich kanalech.Programy ktere chytam jsou na 9 a 12 kanale a na tehle TV je mam na 89 a 92 kanale,ale video mam normalne na kanale 25 jak ma byt.je to divne

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#36 Příspěvek od Hill »

Zkus ještě kanál 19, tam náš kanál 9 také u některých modelů byl.
A vůbec: nemá tahle TV ještě možnost přepnutí normy?
Nepamatuju to, možná nemá, tak se to řešilo tímhle způsobem.

To máš tak: v normě B/G jsou kanály VHF a S (až do kanálu 12 a všechny kabelové) široké jen 7 MHz a, kde je to možné, jsou i v rastru 7MHz, zatímco kanály UHF počínaje 21 jsou také široké 7 MHz, ale v rastru 8 MHz s mezerami mezi kanály. Proto vše od kanálu 21 nahoru souhlasí.
V naší normě D/K používáme kanály široké 8MHz v rastru (pokud to jde) také 8 MHz.
Tak se stane, že na té televizi nemáš 1. kanál, ale ručně ho doladíš na kanálu 2.
Ve třetím pásmu (VHF-H) má norma B/G 8 kanálů (5-12), naše norma má těch kanálů jen 7 (6-12). Přitom je v obou normách toto pásmo stejně široké - náš kanál 6 je "jejich" kanál 5, zatímco náš kanál 12 je i jejich kanál 12.
Prostě syntezátor kanálů pro pásma VHF musí používat jiné tabulky dělicích poměrů pro normu B/G (EURO) a jiné pro D/K (CCIR-OST se tomu také někdy říkalo). A, podle oblastí i další tabulky pro jiné normy.
Grundig to řešil umístěním některých těžko doladitelných kanálů naší normy do tabulky jako 16-20 nebo 86 a výše.
Například kanál 11 ještě snadno ručně doladíš, stejně, jako na jejich kanálu 6 naladíš náš kanál 7. Ale ty mezi tím už potřebují posun o víc. Proto je to tak udělané.
Jinak rozdíly v rastru kanálů a jejich číslování jsem tu už kdysi rozebíral podrobněji.

Uživatelský avatar
Pavel85
Příspěvky: 183
Registrován: 01 zář 2005, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od Pavel85 »

Ona ta Tv ma zmenu normy.Kdyz sem ten kanal naladil na te 89 tak sem stejne musel jeste zmenit normu aby sel zvuk.No to neresim,jede to,ladi to,neskace to.Hotovo.Diky vsem za rady.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“