Počítačový zdroj KME PZ-400 (aneb co si nekoupit)

Počítače stolní, notebooky, tablety, tiskárny, scanery a vše, co nějak souvisí s PC

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
sr71
Příspěvky: 2401
Registrován: 10 dub 2004, 02:00
Bydliště: severovýchodní èechy

#31 Příspěvek od sr71 »

to PG je èas (má být 100-500ms), mìøený po zapnutí zdroje od okamžiku , kdy napìtí na výstupu +5V dosáhne hodnoty 4,75V (95% nominální hodnoty) do doby než se výstup PG "zaène pøeklápìt" z úrovnì log0 na log1 - viz pøíloha, takže se podle toho asi nedá poznat jestli je vada v nábìhu nìkteré vìtve
(mám odzkoušeno, že pokud je závada ve zdroji nìkde v obvodu PG, tzn. pokud PG není v log1 deska v PC nenabíhá, staèí ale PG výstup pøipojit "umìle" na log1, takže tam žádná prodleva není a deska normálnì nabìhne)
Přílohy
pg.jpg
(51.29 KiB) Staženo 58 x

Uživatelský avatar
robo
Příspěvky: 3228
Registrován: 08 dub 2004, 02:00
Bydliště: Brno

#32 Příspěvek od robo »

Pokud by nekdo hledal tester zdroje tak zde je link:http://www.nejlevnejsipocitace.cz/shop/ ... 19997.html


Neberte to jako reklamu !

Uživatelský avatar
jef111
Příspěvky: 2125
Registrován: 27 kvě 2006, 02:00
Bydliště: okr. Olomouc
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od jef111 »

A ten zázev obchodu je geniální - to asi budou prodávat samý kvalitní zboží, že :D
Olovnatý cín je vhodný k pájení ale není k jídlu. Bezolovnatý cín je sice možné jíst ale nejde jím pájet :D
www.sigmaphon.cz

Uživatelský avatar
p4ul
Příspěvky: 317
Registrován: 29 srp 2007, 02:00

#34 Příspěvek od p4ul »


Uživatelský avatar
p4ul
Příspěvky: 317
Registrován: 29 srp 2007, 02:00

#35 Příspěvek od p4ul »

Tak, vyměnil jsem všech 5 + 1 kondenzátor. Ve zdroji nebylo vůbec místo. Nakonec jsem koupil Jamicony a ty jsou krapánek větší. Musel jsem jim nechat větší nožičky a i tak to bylo tak tak. Aby se nehýbaly tak jsem je aspoň stáhl drátkem. Výsledek můžete vidět sami na fotkách. Vyfotil jsem i regulátor větráku, kdyby to někoho zajímalo. PC jede ok, už žádné zapínání na popáté. Zmáčknu jednou a je to, takže spokojenost :wink:
Přílohy
10.jpg
Po vypájení těch původních kondenzátorů.
(56.67 KiB) Staženo 50 x
11.jpg
Po osazení nových kondenzátorů. Na desku se nevlezou musí být "ve vzduchu".
(54.18 KiB) Staženo 57 x
12.jpg
Jak málo místa...
(58.23 KiB) Staženo 51 x
13.jpg
Horní tranzistor: DE 2SA1020 Y-07, Dolní tranzistor: ST25A 733P T1 B, Levá dioda: 1N4148, Pravá dioda: 1N4736, Kondenzátor: 10uF/50V
(33.54 KiB) Staženo 46 x
14.jpg
(49.09 KiB) Staženo 45 x

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#36 Příspěvek od MaTTo »

Takze problem zo zdrojom vyrieseny tak trochu sa zapojim zo svojim problemom jedna sa o 300W zdroj FRONTIER ktory kratko po zapnuti PC zacne neuveritelne piskat strasne to leze na nervy, a taktiez neviem ako snim moze majitel napajat 2900 Mhz CPU, 2x512Mb DDR2, 320GB sata HDD, vmodnutu 7300GT a brutalne pretaktovanu a nakoniec este TV kartu a DVD-RW mechaniku + 6 ventilatorov v bedni ... ako ten zdroj sa 2,5 roka pouzival na celeron 700mhz de to skoro nic nezralo tak to bezproblemov zvladalo, a posledny mesiac ten zdroj ide na PC ktore som popisal vyssie, bohuzial majitelovy odisiel zdroj a nic ine ako ten 300W nemal .... co myslite za sa stym zdrojom moze stat ked par sekund po zapnuti PC zacne neuveritelne piskat ale PC zevraj funguje ako majitelovi dohovaram uz 2 tyzdne nech kupi novy zdroj ale to je jak rozpravat sa zo stenou -- co myslite ze sa tomu zdoju moze stat najblizsie a kolko to este asi vydrzi ???
Pak ked vybuchne tak sem hodim fotku nech sa pobavite ... Inak berte to tak na pobavenie ako ja to berem majitel si neda dohovorit tak len typujem co vsetko odide pri vybuchu toho zdroja --- ale zaujimalo by ma co snim moze byt teoreticky ked tak strasne pisti po zapnuti pc

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#37 Příspěvek od EKKAR »

Ono s tím zdrojem asi zase tak moc nebude - jen je chudinka nataženej jak na skřipci a píská námahou, protože ta sestava, cos uvedl, má odběr takový, že zdroj je na hranici mezi funkcí a vypnutím nadproudovou ochranou. Jednoduchý způsob testu - odpojit z napájení třeba tu "brutálně přetaktovanou grafiku" a uslyšíš, jestli pískot přestane. Proč zrovna grafiku - u všech přetaktovávaných obvodů od jisté meze prudce stoupá spotřeba a tento vzestup není lineárně úměrný vzrůstu frekvence. GK v popsaném módu asi bude pořádně nenažraný Bumbrlíček. Jinak samozřejmě nový výkonnější zdroj, nejpozději IHNED, ještě raději VČERA, on ten starší už také nebude mít zrovna extrovní zásobu spolehlivosti - tím méně pod takovým přetížením, jakému je podrobován.
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#38 Příspěvek od rnbw »

Pod znackou Frontier sa asi da kupit vselico - ja som videl dva druhy:
1. totalny smejd neznameho vyrobcu oznaceny ako 250W, pricom vnutri to vyzeralo tak na 100W
2. kvalitny zdroj od Macron Power (predavaju sa aj ako DTK) oznaceny ako 300W, ktory vnutri vyzera lepsie ako mnohe 400W

Takze ak je to ten Macron Power, tak tie vydrzia dost. Takyto 200W zdroj bez problemov zvladne napajat take veci, s ktory mi maju "350W" smejdy dost velke problemy. Akurat sa obcas nafukuju elyty, tak to treba skontrolovat. A tiez zistit, ci naozaj piska zdroj alebo nieco ine (napriklad doska).

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#39 Příspěvek od MaTTo »

Mno co sa znacky FRONTIER tyka tak raz mi takto piskal 200W zdroj este strasne davno a ten zdroj nebol ani moc stary cca.1,5-2roky max., no takto piskal asi 2 tyzdne a jedneho dna par sekund po spusteni PC len rana a uz len dym a smrad spod stolika .... a to ani nenapajal ziadne zrave PC celeron 700mhz , 64MB ram 10gb disk, CDromka to tak secko co v tom bolo cize v tom zeby bol pretazeny to nebolo, pak som mal dalsi 300W frontier ktory par tyzdnov po kupe piskal premenlivo podla zataze pocitaca, dali mi dalsi novy rovnaky a to iste po dvoch tyzdnoch, zaujimave ze ako pricinu piskania mi vzdy napisali do reklamacneho papiera Vyrobna Chyba - Vymena za novy kus, treti zdroj som predal za 200sk nech si stym robi kdo chce co chce .

Tak neviem ale piskanie zdroja kvoli nadmernej zatazi sa mi nezda.... Ten zdroj je uz stary, namontoval som ho do toho pocitaca 2 hodiny som to skusal v plnej zatazi a pod., vsetko bezchybne islo tak super, na druhy den vola kamarat ze piska mi zdroj dojdem knemu a fakt zdroj piska ze je to pocut cez celu miestnost a je to strasne neprijemne .Teda ide o to ze zdroj v podstate 8hodin slapal bez piskania v pohode a potom zacal piskat a odvtedy piska nonstop vzdy aj ked vyberem grafiku, odpojim disk a DVDRW ,, zdroj uz piska stale odvtedy tak nemyslim si ze je to zatazou skorej to uz znaci ze to coskoro vybuchne :twisted:
A este stale mi je zahadou ako je mozne ze ten pocitac funguje aj v plnej zatazi bezproblemov .... hocikdo by povedal ze to neni sanca aby to slo stym zdrojom a ja sam sa cudujem ze to normalne funguje az na to piskanie stavim sa o hocico ze ten PC ma omnoho vyssi odber ako 14A na 12V vetve co je napisane na zdroji !!!

Uživatelský avatar
ZdenekH
Příspěvky: 60
Registrován: 20 črc 2007, 02:00
Kontaktovat uživatele:

#40 Příspěvek od ZdenekH »

Ještě před vyhozením těch elytů bych je schválně přeměřil. Docela by mě zajímalo k čemu dojdeš. Ne vždy platí, že nafouknutý je v háji. Pokud máš trochu slušný můstek tak si schválně přeměř C a Rs těch kondů.

Uživatelský avatar
Wortex
Příspěvky: 47
Registrován: 02 lis 2006, 01:00

#41 Příspěvek od Wortex »

Nenachádzam slov. Zdroj ktorý má počítač aj chrániť napr. pred napäťovými špičkami. Tento by asi prd ochránil.

Uživatelský avatar
p4ul
Příspěvky: 317
Registrován: 29 srp 2007, 02:00

#42 Příspěvek od p4ul »

ZdenekH píše:Ještě před vyhozením těch elytů bych je schválně přeměřil. Docela by mě zajímalo k čemu dojdeš. Ne vždy platí, že nafouknutý je v háji. Pokud máš trochu slušný můstek tak si schválně přeměř C a Rs těch kondů.
Taky by mě to zajímalo, ale mám jen obyčejný multimetr, který neumí změřit kapacitu :?

Uživatelský avatar
rnbw
Příspěvky: 32312
Registrován: 21 bře 2006, 01:00
Bydliště: Bratislava

#43 Příspěvek od rnbw »

ZdenekH píše:Ne vždy platí, že nafouknutý je v háji. Pokud máš trochu slušný mùstek tak si schválnì pøemìø C a Rs tìch kondù.
Nafuknuty je 1000000% vadny a treba ho vymenit. Ked nafuknuty nie je, tak to nic neznamena - moze byt dobry ale kludne aj uplne suchy.

Ten smejdovy druh Frontierov na naozaj odpaloval dost casto - klasicky vyschol elyt 22uF v pomocnom zdroji a potom to islo cele... Macron Power ma pomocny zdroj rieseny inak (je tam optoclen, ale neviem presne, ako to funguje, kedze som to nikdy nemusel opravovat :) )

Uživatelský avatar
MaTTo
Příspěvky: 528
Registrován: 25 dub 2005, 02:00
Bydliště: Slovakia

#44 Příspěvek od MaTTo »

ahaaa diky rnbw teraz viem ze ten 300W shit neni od macron power ... optoclen pouzity neni ale zato uz 2x menena ta mala svina 22uF co tak pekne buchala - mno bude to zaujimave kolko hodin/dni ten zdroj bude este fungovat vytazovany naplno -to piskanie je neuveritelne tak som zvedavy ... pak to rozoberem a uvidim cim ze to je

Uživatelský avatar
stevo59
Příspěvky: 467
Registrován: 16 čer 2007, 02:00
Bydliště: pod Tatrami

#45 Příspěvek od stevo59 »

Možno by stálo za to premerať zvlnenie na sieťovom konde... Š.

Odpovědět

Zpět na „Výpočetní technika“