TV Thomson 29DX175 S Nežhaví.

Servisní část určená pro profesionály

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#31 Příspěvek od bu2520 »

původně jsem nechtěl reagovat, ale nakonec už to přerůstá mez která je rozumná. Začnu s problémem žhavení, to že někdo napíše s nickem nováček neznamená že nemá zkušenosti a několik rad o tom jak vzít ohmetr a prověřit žhavící smyčku už padlo , setkal jsem se s přerušeným žhavícím vinutím a nabídl řešení . To řešení je staré jak televize a běžně se používalo a občas používá k přižhavení obrazovky kdy je potřeba prodloužit ještě na nějaký čas životnost . Mnohokrát jsem to musel udělat proto že to bylo drahé zařízení a zákazník chtěl s obměnou počkat. Necelý závit okolo sloupku trafa zvednul efektivní napětí na obrazovce o 2,7V , proto ten jeden a půl závit. Uznávám, že jako rada laikovi nic moc ale bylo to tak obecné , že by to mělo laika odradit , jako radu tápajícímu odborníkovi, který už zkusil vše, si za ní stojím.
Nemám patent na rozum, jen tisíce zařízení za sebou a tím i zkušeností, moje úspěšnost oprav je přes devadesát procent, já se nemám zač stydět. A když je někdo chytřejší nebo má lepší nápad , tak ho má dát k dispozici a ne jen napsat " to je ale blbec" .

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#32 Příspěvek od Kaca »

Omlouvám se. bu2520 ( s tím přižhavením ) Tohle se dělalo už u stodesítek ( alespoň já ) ale samozřejmě už i dřív. Taky se na žhavení dávalo zvonkové trafíčko. U černob. p.s. - Tady jsou lidé, kteří zapoměli že je to bastlírna a ne inženírské pracoviště jaderné elektrárny. Myslím si že je to proto, aby měli lidi nějakého koníčka a něčím se bavili. Lidi, které tohle nebaví, nebo je to obtěžuje přece nemusí reagovat. Vždyť je to dobrovolné. Na druhou stranu si moc vážím jejich aktuálních a věcných příspěvků a rad, které jistě pomohli už honě bastlířům. Zejména oceňuji práci a přístup moderátorů, kteří radí a hodnotí věci velice inteligentně a účinně. Tím samozřejmě nechci nikomu pochlebovat, ale z mé strany si jejich přístupu velice cením. Ještě jsem neviděl že by radili špatně, zbrkle a nebo byli k někomu nepříjemní. Děkuji a buďte nad věcí ! ( Určitě se najdou někteří, co si tento přízpěvek blbě vyloží, ale to jsou ti, kteří mě nerozhodí. Ahoj )

Uživatelský avatar
Kaca
Příspěvky: 2802
Registrován: 29 lis 2006, 01:00
Bydliště: Hadačka
Kontaktovat uživatele:

#33 Příspěvek od Kaca »

Ani já nemám svatozář, ale přezto bych se chtěl zeptat : Nikdo z vědátorů se k tomuhle nebude vyjadřovat ?

Návštěvník

#34 Příspěvek od Návštěvník »

BU2520 napsal : pøerušení nepravdìpodobné, ale pokud ano tak nejjednodušší jeden a pùl závitu na jádro VN a pùjde to, døív se tak pøižhavovali obrazovky.


Jeden a pùl závitu Ti dá cca 10Všš . Na žhavení potøebuješ 22.5V šš . Ty tady pøižhavuješ báò do serie se stávajícím žhavením , ale radíš mu to místo toho (stávajícího žhavení) . Už chápeš , kde udìlal autor pøíspìvku chybu . Další problém nastává v zapojení jak ten jeden závit sfázovat se stávajícím vinutím .
S tímto problémem se snad každý setkal u tvp DAEWOO , kdy po výmìnì vn trafa kvièel zdroj . Odborník si s tím poradí horko tìžko a domyslet nastavení bez oscil. je problém , který zamotá šišku .
Jinak co se týká tohoto pøižhavování to už je známé od tv Dajána a pøed tím Lotos a pod.
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
bu2520
Příspěvky: 4021
Registrován: 16 črc 2007, 02:00
Bydliště: u HK

#35 Příspěvek od bu2520 »

tak ještě pro upřesnění , co se týká počtu závitů, závisí na materiálu jádra trafa např. zdvihu indukce atd. Rozhodně bych nikomu neposloužil kdybych napsal stropní mez a odešlo žhavení obrazovky. Je zajímavé co se dá ze dvou řádek určit . Tak jako nikdo nepíše že je vhodné při kontrole zdroje žárovkou, vyletovat nebo odpojit tranzistor RKS, nepokládám za nutné u obecného tipu psát že se má odpojit přerušené vinutí trafa. A poslední, mluvit o složitosti sfázování v tomto případě je velmi žertovné , funguje to totiž stejně jako u normálního trafa buď se ve správné fázi složka napětí přičítá, nebo odečítá, tak že otočím konce vinutí a je . A pokud to někomu problém dělá , udělá lépe pokud zůstane u svých Lotosů a Daján ani Lilie nejsou od věci.

Uživatelský avatar
Nitro
Příspěvky: 131
Registrován: 15 zář 2004, 02:00

#36 Příspěvek od Nitro »

Jak se vlastne pøižhavuje ???? postup prosím

kondik
Příspěvky: 3763
Registrován: 25 pro 2006, 01:00

#37 Příspěvek od kondik »

xxx
Naposledy upravil(a) kondik dne 12 lis 2017, 19:08, celkem upraveno 1 x.

Návštěvník

#38 Příspěvek od Návštěvník »

Ctìný bu2520 to , že máš 30 let praxe neznamená vùbec nic . Znám osobnì experta , který po 25 letech praxe neumí mìøit osciloskopem a padají z nìho podobné "perly", jako z Tebe . Stínuješ sice hezky , ale 1.5 závitu je žalostnì málo a vovo tom to je .
Dále pro kolegu Nitro , poslechni kondíka , protože pokud nemáš osciloskop a nenastavíš pomìrnì pøesnì 22.5 V , tak vyšším , nebo nižším napìtím zkrátíš životnost bánì i na nìkolik hodin .
Zdravím Ivan

Uživatelský avatar
tibi
Příspěvky: 390
Registrován: 14 dub 2006, 02:00

#39 Příspěvek od tibi »

kozoka
nemyslim si ze je to tak ako vravis....cital som par prispevkov ktore pisal ivan myslim si ze vie co pise...a to ze mozna uraza niekoho kto nema skusenosti....tak stym my nic nenarobime,je to jeho osobny nazor...ale inak ma nato a po teoretickej stranke ma vedomosti az az

Uživatelský avatar
kozoka
Příspěvky: 1324
Registrován: 15 říj 2006, 02:00
Bydliště: Ostrava

#40 Příspěvek od kozoka »

tibi píše:kozoka
nemyslim si ze je to tak ako vravis....cital som par prispevkov ktore pisal ivan myslim si ze vie co pise...a to ze mozna uraza niekoho kto nema skusenosti....tak stym my nic nenarobime,je to jeho osobny nazor...ale inak ma nato a po teoretickej stranke ma vedomosti az az
inženýr

Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#41 Příspěvek od Karlos2 »

Tak Tv hraje.Vadné V.N.trafo na závitu pro žhavení.

Návštěvník

#42 Příspěvek od Návštěvník »



Uživatelský avatar
Karlos2
Příspěvky: 142
Registrován: 06 říj 2005, 02:00

#43 Příspěvek od Karlos2 »

Ne dal jsem nové.

Odpovědět

Zpět na „Servis televizorů, monitorů a projektorů - PROFI sekce“