Mikrovlnka vyuzitie-zneuzitie

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#31 Příspěvek od stepa »

mi-ro nauc se proboha CITOVAT :roll: :lol:

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#32 Příspěvek od EKKAR »

Jo, když chceš něco připsat za citaci, musíš dát kurzor AŽ ZA ten tag QUOTE a za hranatou závorku, dobré je ještě pro jistotu jednou "odentrovat" - odskočíš tím o řádek - a až pak napsat svoji myšlenku - tak, jak jsi to napsal Ty, jsem měl problém se v tom zorientovat i já...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#33 Příspěvek od medabeda »

Ohřev talířů není způsoben jen dielektrickými vlastnostmi.Mám nádobí porcelánové a kameninové.Dokud jsem neměl myčku,nádobí v mikrovlnce zůstávalo studené.Po desetiletém používání myčky nádobí se některé nádoby v mikrovlnce rozpálí tak,že když je vezmu holou ruku,tak mám spáleninu jak po do ruda nažhaveném železném výkovku.Je to tak rychlé,že první vteřinu to necítíš a pak už je pozdě .Takže,nádobí časem natáhne slanou vodu a ta pak dokáže v mikrovlnce nádobí rozpálit na několik set stupňů.
Méda béda

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od stepa »

medabeda píše:Ohřev talířů není způsoben jen dielektrickými vlastnostmi.Mám nádobí porcelánové a kameninové.Dokud jsem neměl myčku,nádobí v mikrovlnce zůstávalo studené.Po desetiletém používání myčky nádobí se některé nádoby v mikrovlnce rozpálí tak,že když je vezmu holou ruku,tak mám spáleninu jak po do ruda nažhaveném železném výkovku.Je to tak rychlé,že první vteřinu to necítíš a pak už je pozdě .Takže,nádobí časem natáhne slanou vodu a ta pak dokáže v mikrovlnce nádobí rozpálit na několik set stupňů.
Méda béda
No, asi tak...zadnou mycku nemame a porcelanove nadobi je rozpalene taky. Jak to vysvetlis? :)
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
helios
Příspěvky: 2914
Registrován: 08 srp 2007, 02:00
Bydliště: Tryskáčovo na Záhorí.

#35 Příspěvek od helios »

stepa píše: No, asi tak...zadnou mycku nemame a porcelanove nadobi je rozpalene taky. Jak to vysvetlis? :)


Určite riad drhnete neznačkovým saponátom, a tým silným tlačením na špongiu vmasírujete molekuly vody do štruktúry porcelánu. :mrgreen:
Keď Vám hodia pod nohy polená, zakúrte s nimi.

Uživatelský avatar
medabeda
Příspěvky: 192
Registrován: 03 říj 2005, 02:00
Bydliště: Brno

#36 Příspěvek od medabeda »

Protože talíře jsou zpravidla na spodku zabrušované,je tam vlastně porušená glazura.Tudy asi vniká voda do porcelánu.Některé věci ani po letech nemění vlastnost,ale Ty jsou zpravidla celoglazurované.
Méda Béda.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#37 Příspěvek od stepa »

medabeda píše:Protože talíře jsou zpravidla na spodku zabrušované,je tam vlastně porušená glazura.Tudy asi vniká voda do porcelánu.Některé věci ani po letech nemění vlastnost,ale Ty jsou zpravidla celoglazurované.
Méda Béda.
To chces jako rict, ze mame vsechny porcelanovy talire nasaknuty vodou? Jako promin, ale prijde mi to jako pitomina.
...to co pisu nemyslim zle, ikdyz to tak muze vyznit...

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#38 Příspěvek od DolfiG »

Už som to tu spomínal, že som slúžil na radaroch. Niekedy ich išlo aj päť. Máte pravdu, že sa vysiela niekoľko MW v impulze. No určite stredný výkon je vyšší, ako v mikrovlnke. (Váha rádiolokátora 35 ton. Postavený na delostreleckej lafete s pneumatikami plnenými asfaltom. Použitý menič 50Hz/ 400 Hz na zníženie hmotnosti !). Naviac, vysielaný lúč je vertikálne alebo horizontálne úzko tvarovaný veľkými anténami.

Nikto za ten rok/ dva neprišiel ani o zrak, ani sa mu nič viditeľného nestalo. Tráva a kríky v okolí neboli vysušené. Stromy v úrovni radarov samozrejme nemohli byť. Veselo sa tam chodilo vonku. Ubytovacie priestory boli oplechované, na oknách "zajačie" sieťky.

Nedokážem posúdiť prípadnú dlhodobú újmu na zdraví prítomnej obsluhy. Len si spomínam, že jeden asi 50 ročný furťák mal po rukách akési hrče, vraj z ožiarenia radarom ...

Mikrovlnka môže byť nebezpečná hlavne tým, že vzdialenosť od zdroja je rádovo centimetre. Určite nezanecháva nejaké žiarenie po vypnutí. A kus plechu, alobalu alebo drobného sita dokáže žiarenie úplne alebo dosť zásadne odtieniť. Prienik cez iné nekovové materiály je individuálne možný. (A čo tak mobily priložené ku hlave ?)

Pochybujem, že by ste mikrovlnkou bez znalostí vlnovodov a antén dokázali zničiť strom čo i len na vzdialenosť 3 - 4 metrov.

vlna

#39 Příspěvek od vlna »

DolfiD - vieš mi poveda￾, èo je pravdy na tom, že u dlhodobo pracujúcich u radarov sa vyskytla zdravotná anomália - majú výhradne len dcery - ako výsledok pozmenenia dediènej informácie mikrovlnnym žiarením.

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#40 Příspěvek od DolfiG »

vlna píše:DolfiD - vieš mi povedať, čo je pravdy na tom, že u dlhodobo pracujúcich u radarov sa vyskytla zdravotná anomália - majú výhradne len dcery - ako výsledok pozmenenia dedičnej informácie mikrovlnnym žiarením.
Za mojej mladosti sa hovorilo, že elektrikáti majú samé dcéry, (alebo aspoň prvého potomka). Asi som elektrikár, pred vojnou mám dcéru.

Počul som to aj o rádiolokátore. No neviem, či sa pričinil sused, no já mám po rádiolokátore druhého potomka syna. Slúžil som len 11 mesiacov. Furťáci boli väčšinou mládežníci, bez detí. A tí dvaja postarší, ani už neviem. (Ale tuším to čiastočne fungovalo).

Inak, na tej vojenčine som tak po dvoch týždňoch mal väčší strach z nočej stráže. Mala ostré. A AK47, (ČS samopal vzor 58 ), celkom slušne strieľa. ČSĽA bola zvláštne zoskupenie. Ako operátorov RL sa nerozpakovali poslať našich počerných spoluobčanov, murárov, ktorí ani netušili, že kruh má 360 st., nie to ešte dávať aj 20 cieľov za minútu.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#41 Příspěvek od EKKAR »

DolfiG píše:... A AK47, (ČS samopal vzor 58 ), celkom slušne strieľa. ...
Malá poznámečka - Sa.vz.58 NENÍ TOTOŽNÝ s AK47 - jediné, co mají společné, je používaný náboj 7,62x39 a způsob pohonu automatiky pomocí plynů odebíraných z hlavně. Jinak se jedná o konstrukčně naprosto odlišné zbraně, dokonce "nepasují" ani zásobníky - mají jiné uchycení do podávacího hrdla (u AK45 je dokonce odlišná i munice). Byť vzhledově jsou veeeelmi podobné, což vede velmi často k záměně - zejména u méně obeznáměných osob...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#42 Příspěvek od DolfiG »

EKKAR píše:
DolfiG píše:... A AK47, (ČS samopal vzor 58 ), celkom slušne strieľa. ...
Malá poznámečka - Sa.vz.58 NENÍ TOTOŽNÝ s AK47 - jediné, co mají společné, je používaný náboj 7,62x39 a způsob pohonu automatiky pomocí plynů odebíraných z hlavně. Jinak se jedná o konstrukčně naprosto odlišné zbraně, dokonce "nepasují" ani zásobníky - mají jiné uchycení do podávacího hrdla (u AK45 je dokonce odlišná i munice). Byť vzhledově jsou veeeelmi podobné, což vede velmi často k záměně - zejména u méně obeznáměných osob...
Tak to som nevedel. Myslel som si, že je to licencia zo Sojuzu a vonkajšie zmeny sú len kozmetické. Vôbec, ako nám naši bratia dovolili vyvinúť niečo nekompatibilné ...?

Vďaka za informácie ...

Uživatelský avatar
Radix
Příspěvky: 2633
Registrován: 14 lis 2006, 01:00

#43 Příspěvek od Radix »

A aby to bylo ještě složitější, tak AK-47 je upravená německá útočná puška StG44.

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29693
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#44 Příspěvek od EKKAR »

Jo, ale hooodně upravená, to ale nic není - německej kulomet MG131 se úplně normálně dělal po válce ve Francii a byl úplně regulérně ve výzbroji poválečný armády, to samý i MG151 v ráži 20mm včetně původního označení...
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
DolfiG
Příspěvky: 375
Registrován: 25 kvě 2008, 02:00
Bydliště: Prešporok

#45 Příspěvek od DolfiG »

A keď tu mám takých odborníkov na zbrane ... Čo bola zač armádna pištoľ vz. 52. Bol to poriadny kvicht, išlo to utrhnúť bok. Väčšina s tým netrafila ani terč. No kto vedel, dalo sa s tým pekne nastrieľať ...

Odpovědět

Zpět na „Poradna“