Jak spolehlivě vyhnat myši

Dotazy na technické problémy, vlastní řešení technických problémů

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zpráva
Autor
jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#31 Příspěvek od jandu »

Správne, Stepa, je to ono.

Pasca funguje nasledovne: je to krabica s čelom z dvoch dostičiek. Na vrchu sú pružné lamely, na ktorých sú z tenkého drôtu zavesené lasá. Do krabice sa nasadí násada. Každé laso je spustené do medzery medzi dvoma dostičkami s otvorom pre myš/pasca. Lamely sa stiahnu dole-napnutie pasce-pomocou motúza vedeného za druhou dostičkou tak, aby viedol presne v strede otvoru pre myš a na spodku pasce sa uviažu na uzol. Takto motúz vedie v strede otvoru pasce a napína lamelu s lasom. Myš k tomu, aby sa dostala k návnade musí prehrýzť motúz. No a lamela sa narovná, ťahá laso hore a myš je obesená tým, že laso ju ťahá hore a napne ju k stropu otvorov v doštičkách.

Je to mimoriadne funkčné a účinné.

Dúfam, že ten popis je zrozumitelný!

Uživatelský avatar
jano2
Příspěvky: 1748
Registrován: 28 pro 2006, 01:00
Bydliště: Orava,sever

#32 Příspěvek od jano2 »

Popis je zrozumitelny,ale bola by dobra fotka,lepšie je raz vidiet,ako sto krat počut,uvitalo by to iste viaczaujemcov a využit sa to iste da.
Malo toho viem,radšej sa spytam.

jandu
Příspěvky: 4509
Registrován: 06 úno 2007, 01:00
Bydliště: vých.slovensko

#33 Příspěvek od jandu »

Žial fotka nebude. Tieto pasce sme mali na pracovisku a ja už som v dôchodku.

Uživatelský avatar
stepa
Příspěvky: 4669
Registrován: 05 led 2007, 01:00
Bydliště: poblíž HK
Kontaktovat uživatele:

#34 Příspěvek od stepa »

Az pojedu k dedovi, zkusim ji tam nekde vyhrabat a nafotit.

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#35 Příspěvek od frantajetel11 »

jandu píše:V našom kraji s obľubou používajú 2-4 násobné šibenice. Je ale potrebné ich znova a znova nastavovať. Ale sú fakt účinné a myši ich berú ako výzvu - či od hladu alebo nešikovnosti existuje iba jedna cesta : do zvieracieho raja.
Já bych se s dovolením vrátil k tomuhle prehistorickýmu tématu.
Tuhle past jsem našel i na jinejch fórech, bohužel vždycky popsanou jenom slovně... Nějak si ten mechanismus nedokážu představit. Byl by možnej polopatickej popis (nákres)? Díky moc.

Uživatelský avatar
jura80
Příspěvky: 908
Registrován: 05 lis 2011, 01:00
Bydliště: Boskovice
Kontaktovat uživatele:

#36 Příspěvek od jura80 »

Asi tři roky zpátky jsem zjistil, že není nic jednoduššího, než ulovit myš svépomocí. Jen je potřeba být rychlejší než ta myš (moc rychle neběhá, tak do 10km/h, ale zato rychle reaguje) a mít trpělivost, čekat, až přijde trochu blíž. Sem tam může lehce kousnout, ale to ničemu nevadí, přece jen má maličný zoubky, maličkou pusinku. A pak buď vyhodit z okna (nic se jí nestane), nebo taky do terária a ochočit jako pidi kamaráda (na to jsem neměl odvahu). Jen není důvod zabíjet, popřípadě týrat bližního svého v rámci pocitu své nadřazenosti, neé?

Kočky jsou na exkrement. Ty svině přežraný jsou rády, když chytnou nějakou starou, přiotrávenou myš, a pak se z toho jedu samozřejmě oblijí.

Jdu pro další piva.;) Zdar.
Nejsu žádným fóristem, ale když něco negómu, tož, přindu se zeptat. A když se nesnesitelně nudím, nebo když jsu na plech, někdy se může stát, že se i pokusím poradit. Zdraví Jura!

Uživatelský avatar
frantajetel11
Příspěvky: 1922
Registrován: 13 lis 2008, 01:00
Bydliště: Kladno

#37 Příspěvek od frantajetel11 »

Uvítal bych normální odpověď. S odpovědma typu kup si kočku, vzduchovku atd SE NEZATĚŽUJTE!!! Díky
Kecy týrat bližního svého si v případě myší strč za klobouk :?
Ale jinak máš pravdu tahle by byla humánnější :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=BFdfoYhG ... r_embedded#!

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#38 Příspěvek od Vogon »

Na lapání myší je nejlepší nějaká starší laserová tiskárny. Tiskárna se prostě někam postaví a myš do ní vleze. Tiskárna se odešle do servisu, kde myš odstraní. A celý cyklus se opakuje.
Přílohy
mouse.jpg
Ta myš pak s námi žila ještě více jak rok ve starým akvárku.
(108.32 KiB) Staženo 124 x

Uživatelský avatar
KUBO
Příspěvky: 3713
Registrován: 30 říj 2005, 02:00
Bydliště: VT SLOVAKIA

#39 Příspěvek od KUBO »

párkrát som chytal v dielni myši a najlepšie je nastaviť klasickú pascu s orechom alebo slaninou a do hodiny som mal pokoj. Medzitým ako som čakal na chytenie som so susedom zlikvidoval 1/2l a nejaké pivko. Takže nastaviť klasickú myšolapku a mať ochotného suseda.
„Hľadáme nepoznané, spoznávame nehľadané. Strácame to cenné, ceníme si až stratené. Milujeme všetko zradné a zrádzame milované.”
Pozdravuje Vás Martin

Uživatelský avatar
stasek
Příspěvky: 2191
Registrován: 15 srp 2005, 02:00

#40 Příspěvek od stasek »

Když jsme se po válce nastěhovali do bytu po Němcích, tak tam byly myši. Zvláštní bylo, že na kůži ze slaniny moc nešly, ale na obyčejnou kůrku chleba vždycky. Takto jme je vychytali komplet.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#41 Příspěvek od Andrea »

Mně se také nejvíc osvědčil kousek chleba, ne tedy kůrka ale kousek střídy. Promačkám ji jako modelínu do kuličky a připlácnu tu kulička pořádně na trn jazýčku pastičky, ona tam pak přischne a nejde sundat a tak myš za to musí pořádně vzít a... má smůlu. Na jeden takový žmolek chleba jsem během pár hodin vychytala myši v garáži. První se chytla, jen co jsem zavřela dveře, druhá se chytla, než jsem tu první odnesla na kompost a třetí tam byla, když jsem přišla z práce. Pak myši došly.
Myšky mám ráda, je mi jich vždycky líto, když vidím ta vykulená kukadla, ale co, nemají mi lézt do domu, já jim do nory taky nelezu. :?

Uživatelský avatar
Vogon
Příspěvky: 1618
Registrován: 14 kvě 2009, 02:00
Bydliště: Brno

#42 Příspěvek od Vogon »

Andrea: ...je mi jich vždycky líto, když vidím ta vykulená kukadla...
Bože, ne! Já to vidím...
Slečna Andrea drží pastičku s přeraženou myšičkou ze které na jedné straně visí smutný ocásek nad vyhřezlým konečníčkem a z druhé strany vykulená jiskřivá očička s matnou mázdrou posmrtné mžurky, dojímaje se, nad jejím tragickým osudem.
Jdu si vyrvat oči z hlavy.

Andrea
Příspěvky: 9340
Registrován: 07 zář 2007, 02:00

#43 Příspěvek od Andrea »

Jakej vyhřezlej konečníček? 8O Ta pastička je bací za hlavu, takže jim přerazí vaz, tak mají akorát vykulený očička, jinak jsou celkem konzistentní. Za ocásek je nosím na kompost. Tak klíd, netřeba to víc dramatizovat.

Uživatelský avatar
ZdenekHQ
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 25593
Registrován: 21 črc 2006, 02:00
Bydliště: skoro Brno
Kontaktovat uživatele:

#44 Příspěvek od ZdenekHQ »

Otec měl myši ve starým Spartaku, v zimě to nechtělo jezdit, tak se tam vždycky zabydlely. Jako kluk jsem je střílel vzduchovkou v králikárně a ve sklepě, byla jich tam hromada. Když jsem se dlouho žádná v králikárně neobjevila, střílel jsem slepicím do ocasů...

Teď ani ťuk, živou myš jsem neviděl, ani nepamatuju, kočka všechno vysbírá, a když dojdou i krtci, začne lovit slepýše, sýkorky a netopýry. Jediná myš, co nám omylem vlezla do sklepa, doslova uschnula hlady a žízní, ke slivovici se bohužel nedostala.

Ale ve dřevě pod terasou je mám každej rok, dá se to poznat podle vykousaných ořechů a často najdu i pelech.

P.S. Kocouři myši neloví, jen kočky. Ale obecně kočky potřebují syrový maso kvůli taurinu, byly by hloupý, kdyby se dobrovolně zabíjely žraním ochucených pilin z konzervy.
Pro moje oslovení klidně použijte jméno Zdeněk
Správně navržené zapojení je jako recept na dobré jídlo.
Můžete vynechat půlku ingrediencí, nebo přidat jiné,
ale jste si jistí, že vám to bude chutnat[?
]

Uživatelský avatar
bastliar
Příspěvky: 1765
Registrován: 28 pro 2009, 01:00

#45 Příspěvek od bastliar »

Lepiaca pasca myš spoľahlivo znehybní. Následne je na každého zváženi ako s posádkou naloží.

Odpovědět

Zpět na „Poradna“