Vyriesene, vymazat. Dakujem

Software potřebné k práci s elektronikou

Moderátor: Moderátoři

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#31 Příspěvek od Puma17 »

Diky, momentalne mam pri vezi toto Obrázek Este by ma zaujimalo co je to Y v tom pdf ?

Uživatelský avatar
Crifodo
Příspěvky: 14471
Registrován: 11 říj 2005, 02:00

#32 Příspěvek od Crifodo »

Y je délka toh ráhna co to drží napnuté (uhlopříčka)

http://www.ben.cz/_e/all/121126_anteny-prakticky.htm

Ještě pozor na polarizaci, některé vysílače vysílají se svislou.

Jinak pochybuju o tom, jestli se v současné době vyplatí dělat takovou anténu doma.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#33 Příspěvek od Puma17 »

Aha, cize radsej odporucas kupit antenu ako vyrabat ?

Uživatelský avatar
EKKAR
Příspěvky: 29689
Registrován: 16 bře 2005, 01:00
Bydliště: Česká Třebová, JN89FW21

#34 Příspěvek od EKKAR »

Pokud chceš kvalitní příjem, musíš ven, "na luft", v dnešním zasyf leném FM2 pásmu se jinak nechytíš. Monofonní příjem se uvnitř stavby na prutovku nebo cca 1,6m dlouhou drátovku uskutečnit dá, ale stereo je o něčem jiném. Zkoušel jsem to v paneláku, jediný zdroj kvalitního stereosignálu je kabelová TV, potom je společná anténa - pokud má osazené i FM pásmo, pak je individuální venkovní anténa (většinou je níž než společná) a nakonec nejrůznější pokojovky. Ten Klabalův patentní nesmysl na kuprextitu fungoval, ale jen na FM1 a dokud byla v éteru jen jediná stereo vysílající stanice. Na FM2 a při dnešní hustotě stanic v pásmu se nedá nastavit pracovní bod tak, aby se něco nemíchalo tam, kam nemá. Testoval jsem několik různých materiálů - Kablo, Gumon, "modrý" kuprextit z Rakouska, různé tloušťky i oboustranně plátovaný materiál - všecko marné, nastavit se to dalo jen při velkém nastaveném útlumu na vstupu a v poli blízkého VKV vysílače - na jeho signál, nic jiného. Pokud jsem zkusil někde po republice příjem více slabých stanic, nedokázal jsem je zesílit - zesilovač se rozkmital a bylo po srandě. Možná, že jsem měl špatný FET, ale aby mi to dělalo i po 3 výměnách KF910?
Postav si HB9CV, dosaď na ni jednoduchý zesilovač se ziskem pár dB a budeš se divit, co se dá "nachytat".
Nasliněný prst na svorkovnici domovního rozvaděče: Jó, paninko, máte tam ty Voltíky všecky...

A kutilmile - nelituju tě :mrgreen: :mrgreen: !!!

Uživatelský avatar
kysmen
Příspěvky: 169
Registrován: 20 říj 2007, 02:00
Bydliště: HO

#35 Příspěvek od kysmen »

zapomenul si ještě na přijem DVB-S
pokud je satelit kva kvalitně propojený na věž tak je nejlepši přijem pravě tam

tuf

#36 Příspěvek od tuf »

Zkus se podívat na http://pandatron.info/elektronika/clane ... ny_-_1.dil ale zøejmì nejjednodušší je podívat se na støechy ostatních domù, co mají ostatní. Vážnì. Pokud se ti jedná o dálkový pøíjem je lepší smìrová anténa, pokud místní, mìl by staèit prut jako u pøenosného rádia na VKV. Jestliže ti hraje v místì pøíjmu rádio s prutem, musí staèit prut i pro vìž. V bìžném cihlovém domì to jde, v paneláku je pøíjem omezen zastínìním železobetonem, a øešením jsou spoleèné televizní antény.
Ale nejefektivnìjší øešení a ekologické, je hotovou anténu koupit. Ve tvém obrázku máš symetrizaèní smyèku, místo ní se prodává malý symetrizaèní èlen.

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#37 Příspěvek od Puma17 »

TUF, vyznas sa trocha lepsie v antenach ? Ak ano, ozvi sa mi na mail.

Uživatelský avatar
Hurvo
Příspěvky: 156
Registrován: 09 kvě 2006, 02:00
Bydliště: Pod Javorinou

#38 Příspěvek od Hurvo »

Neviem či to niekomu pomôže - program na výpočet antén typu A B C D E F G H I podľa kanála alebo frekvencie. Je tam aj obrázok s výkresom a v programe to vypočíta presné rozmery.
Yagi104.zip

Uživatelský avatar
Puma17
Příspěvky: 512
Registrován: 04 říj 2006, 02:00

#39 Příspěvek od Puma17 »

To co mam na zaciatku strany, lepsie to chyta stanice ked je to horizontalne, chyti to aj vertikalne ale viac na horizontalne. Mam este jeden takyto disk. Keby som to skusil spojit do tvaru obrateneho T ? Fungoval by vertikalny aj horizontalny prijem ?

Uživatelský avatar
Hill
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 18898
Registrován: 10 zář 2004, 02:00
Bydliště: Jičín, Český ráj

#40 Příspěvek od Hill »

Když to chytíš na tento disk, musí ti to chodit na jakoukoli, i jednoduchou anténu kvalitněji. Zkus to.

Odpovědět

Zpět na „Software“